StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 11:19:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mám problém s PvT
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 21:03:59 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 31. říj 2010 11:31:01
Příspěvky: 15
nazdar ľudia, bol by som rád keby ste sa vyjadrili k tomuto replayu, ako by ste proti tomu hrali, prípadne kde som robil chyby lebo poslednú dobu ma terran dosť dáva a trochu ma to irituje, vďaka

http://www.uloz.to/9027677/typhon-peaks-2-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 21:26:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 19. lis 2010 12:58:08
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Avatar píše:
nazdar ľudia, bol by som rád keby ste sa vyjadrili k tomuto replayu, ako by ste proti tomu hrali, prípadne kde som robil chyby lebo poslednú dobu ma terran dosť dáva a trochu ma to irituje, vďaka

http://www.uloz.to/9027677/typhon-peaks-2-sc2replay




zdar,
hle asi tak takhle, kazdej bulid ma svoje. Kdyz chces jet rychlou expu, musis od zacatku jet build na rychlou expu... jel si build na 4 gate, pak si do toho pridal robo, twilight, colose, no proste MOC macra:) nejdriv si udelej army z gatu, pak rozjed druhou expu a pak teprv treba collose atd. Najdi si na netu kdy co stavet, mit pri 14 probe dva assimilitory je kravina atd atd...
brzo si pouzival chrono, mas tam moc chyb, ktery kdyz pak sectes tak si v riti. zkus si najit bulidy a dodrzovat je, to je zaklad. 8-)
T.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 21:33:28 
Offline
 Profil

Registrován: pát 15. dub 2011 13:29:35
Příspěvky: 7
Úplně nesouhlasím s tím dodržováním buildů, ale tak bezpochyby to má své uplatnění v nižších ligách a usnadní to hru.
Na druhou stranu ty dva gasy, to bylo fakt trošku ujetý, ten tech taky šílený, měl jsi opravdu všechno a vlastně nic, 3 nebo 4 gaty, ted nevím, robo, colossy, všechno. Ta nindza expa ti vzala taky dost surovin, který měly jít do armády.
Ty jsi viděl observerem, že terran jde a prostě tě to vůbec nezajímalo.

No a ve finále, ta bitva...co k tomu dodat, nenacházel jsem moc slov. Měl jsi 6 sentry... poměrně velké číslo na to kolik jednotek jsi měl, ta bitva vypadala jak kdybys někde popíjel kafe mezitím co tě zničil, myslím, že se to dalo ještě udržet, dostat ven jednoho colossa a pomocí sentry házet FF na rampu a když by vylezli maraudeři tak je napeckovat immortalama...to se nestalo a nemá asi moc smysl to víc rozebírat.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 21:43:21 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
vim ze me zase budete nadavat a flamovat, ale zkuste se nad tim zamyslet, neco na tom totiz je...

nechapu lidi co nevi ani zakladni buildy, jak se co aspon trosku hraje a pisou tu o rady..
radit jim mi prijde naprosto nesmyslne.... jak kdybyste cloveku co neumi plavat radily jak spravne plavat kraul......

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 22:29:22 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 06. říj 2010 11:01:41
Příspěvky: 170
Já s tebou Aklaine souhlasím . ten kdo chce aspon trochu něco zahrát tak by se ty základní buildy naučit měl. na netu toho je spoustu . na ytb spousta videí. myslím že když tomu věnuje chvilku a nacvičí si to na custom games tak se mu to pak vlije do krve samo.

_________________
VoiD.828

VoiDsc2cast - stream s komentářem. streamuju Ladder , Custom games , showmatche , clan wars. Se spolukomentátorem Eirilem! :)
a k tomu vám budu hrát to nejlepší z DnB co si umíte představit :) - http://www.justin.tv/voidsc2cast


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě 2011 23:01:21 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 10. led 2011 18:30:43
Příspěvky: 111
ja osobne kym som zacal hrat MP tak prve co som urobil bolo studoval ... buildy a atd... mam napozeranych kopec streamov a repov ... a dost mi to pomohlo :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 5:41:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 06. říj 2010 11:01:41
Příspěvky: 170
Přesně , koukej na stream , repy , študuj buildy. třeba wiki.teamliquid.net tam je dost buildu a strategii.

_________________
VoiD.828

VoiDsc2cast - stream s komentářem. streamuju Ladder , Custom games , showmatche , clan wars. Se spolukomentátorem Eirilem! :)
a k tomu vám budu hrát to nejlepší z DnB co si umíte představit :) - http://www.justin.tv/voidsc2cast


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 6:28:07 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
K těm radám tady:
Hlavně když se podíváš na ty buildy, tak je nejezdi podle těch čísel. Ukradne ti to schopnost hrát podle sebe a myslet u hry. Potkal už jsem kvanta hráčů, kteří provedli excelentní opening a pak už se nechytali, protože dál už nemají "návod".
Celkem důležité je znát je, ale znát to stylem "pylon, pak až mám minerály, tak gate, pak 2-3 proby, plyn, pylon, až mám gate tak cyber a chrono stalker" - např., časem se dostaneš k těm napsaným timingům tak jako tak sám o sobě, což mi přijde ideální(postupem času možná přejdeš na "stavím podle toho, na co zrovna mám, což je pro mě vůbec největší zábava, ale stojí to dost proher :D, ale když se po hře mohu podívat na replay a říct si, že jsem si hrál svoje a bavilo mě to, tak mi to za to stojí). Rozhodně je blbost řešit "9 pylon, 13 gate, 15 plyn, 16 pylon", protože ti to NIC nedá. Cit pro timing, cit pro supply, cit pro obranu/útok nic. Tato čísla můžeš začít řešit až tak v platině, jestli vůbec(osobně si myslím, že je to problém až top diamondu).
Co je důležité z buildů vědět:
1- poznat je
Když nepoznáš, co protivník jede, nemůžeš zvolit adekvátní řešení
2- umět na ně reagovat
Když už poznám, že protivník jede x, měl bych si vybrat správné y. Tohle buď můžeš sám zkoušet, nebo hledat po internetu. Opět, doporučuji vzít si z toho princip a ohnout podle vlastní hry. Pokud nepoužívám moc FF, tak je blbost spoléhat na hru se sentry - např.(já bez nich hrál celou betu a doteď tomu nerozumím - to nemohlo jít! :D).
Zbytek přijde časem. Do goldu ti stačí naučit se, kdy stavět pylony, stavět proby, plynulou produkci jednotek a že sice ano, o expanzi většinou přijdeš, ale to není důvod ji stavět v 19. minutě. Naopak je to důvod zamyslet se nad důvod ztráty. Jestli stačilo počkat o 30s nebo to bylo tím, že na 24/26 bylo vhodné postavit pylon a ne 30s poslouchat, že není supply :).
Jestliže se z tebe stane to, čemu říkám číselník(tedy osoba, která nad hrou nepřemýšlí, jenom jede naučený postup), tak sice rychle vyletíš do diamondu, ale pak tvrdě narazíš. 90 % Protossů, které jsem potkal(po patchi jsem ještě moc nehrál, proto radši ta minulost ;)) umělo jenom naklikat luxusní 4gate. Když jim ho člověk odrazil, leavli. Vůbec je nezajímalo CO jedu, pokud to nebyl 4gate - all-in. Spoléhali se na to, že to naklikají a uhrají, k čemu přemýšlet, je zapotřebí pouze a jen vyhrávat, ego++! :)
Rozhodni se podle sebe, tohle je sice o dost delší cesta, ale mi osobně přijde zábavnější.

ROzhodně má ale Aklain pravdu, je dobré vědět co a proč se jede tak, jak se jede a co to má za silné a slabé stránky.
Ale že bych já něco studoval, to se říct nedá. Odehrál jsem hrozně moc her v betě a ještě doteď z toho těžím. Na kole se taky nejlépe naučíš jezdit tak, že na něm jezdíš, ne že se naučíš princip rovnováhy a jak funguje rovnovážné ústrojí ve středním(?) uchu ;)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 9:31:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Problem je, ze ked hras proti cloveku ktory ma opening namakany na 100% (4 gaty o ktorych pises), tak je hra ukoncena do 7-8 minut a k uvazovaniu sa ani nedostanes. Zlomok sekundy tu, zlomok sekundy tam... ono sa to nascita a dovali sa k tebe armada na ktoru proste nebudes mat ako reagovat.

Presne, az roboticke casovanie v prvych 5-6 minutach hry je preto velmi dolezite. Opening musi ist strojovo bez chyb... potom bude aj priestor na rozmyslanie.
(a nechytajte ma za slovicka, je jasne ze aj ten strojovy opening sa musi prisposobovat tomu co hra super (rush napr))

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: poraďte prosím
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě 2011 10:36:11 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
GoodWill píše:
Problem je, ze ked hras proti cloveku ktory ma opening namakany na 100% (4 gaty o ktorych pises), tak je hra ukoncena do 7-8 minut a k uvazovaniu sa ani nedostanes. Zlomok sekundy tu, zlomok sekundy tam... ono sa to nascita a dovali sa k tebe armada na ktoru proste nebudes mat ako reagovat.

Presne, az roboticke casovanie v prvych 5-6 minutach hry je preto velmi dolezite. Opening musi ist strojovo bez chyb... potom bude aj priestor na rozmyslanie.
(a nechytajte ma za slovicka, je jasne ze aj ten strojovy opening sa musi prisposobovat tomu co hra super (rush napr))


Hehe, ukaž mi gold a níž tosse který dokáže zahrát perfektní 4gate. :D :D :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz