StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 16:03:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 21:11:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 31. říj 2010 11:31:01
Příspěvky: 15
nazdar ľudia, chcel by som vás poprosiť o radu ako expandovať za protossa, rush mi celkom ide ale každá hra, v ktorej sa snažím expandovať končí mojou prehrou, tak keby ste mi poradili kedy expandovať, aké jednotky a budovy nesmú chýbať a hocijaké iné základné veci, ktoré súvisia s expanziou, budem vďačný za každú radu, starcraft je super a chcem si ju takto viac užiť, dik za odpovede


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 21:27:10 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Tak to máš velice těžké a nedá se to určit. Pokusím se pomoci v pár bodech:
1)záleží na rase protihráče
zerg->ve většině případů jede zerg nějakou FE, proti tomu se u mě vyplácí jed svoji, ta spočívá v protosské taktice 3gate+FE, najdi si na ni někde BO, to tu teď neřešíme. Pokud zerg jede brzkou agressy rushem či podobně většinou po odražení můžeš hned rozjet expu, nebo ho dorazit, záleží v jakém si stavu.
protoss->PvP se většinou hraje 1base, já většinou hraju pasivně 3gate+robo a přeskočím immortali na colose, po dvou collosech útok a při něm expa. Většinou protivník jede ale nějaké hovadiny jako 2gate rush, 4gate a když to odrazíš tak v zásadě protivníka porazíš a expu ani nepotřebuješ, i když ji pro jistotu stav při útoku.
terran->terrani mají ze začátku v pěchotě navrch, takže na FE zapomeň pokud ji nejede taky, ale na to na ledderu zapomeň, většinou jedou ten svůj push a ten bez FF na rampě jen tak neodrazíš. Expu dělám opět při první protiútoku.

2)na základě scoutu
Pokud protivník jede FE tak ji můžeš jed také a nebo udělat silný útok a při něm až dělat expu, podmínka je že musíš jeho expu zničit, aby ses dostal před něj, pokud ne tak jsi pozadu ty.

3)V zásadě by si expu měl dělat do 8 minuty, druhou do 15 minuty. Třetí podle toho kdo má navrch atd.

Nevím, pro mě je to hodně těžké popsat protože já hraju většinou reakčně podle toho co jede soupeř. Tohle je takové obecné a platí to především pro ledder úroveň diamond a níže. Jináč přečti si články "Jak hrát protosse" v sekci strategie a taktiky, tobě to určitě pomůže.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 22:13:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 31. říj 2010 11:31:01
Příspěvky: 15
ďakujem za odpoveď, pomohol si mi, ináč teraz som pozeral jednu tvoju hru tak skúsim podľa nej trénovať


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 22:26:30 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Avatar píše:
ďakujem za odpoveď, pomohol si mi, ináč teraz som pozeral jednu tvoju hru tak skúsim podľa nej trénovať


Kde jsi viděl nějakou moji hru? Jináč moje hry nejsou často moc dobrý příklad na učení.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 22:35:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 31. říj 2010 11:31:01
Příspěvky: 15
našiel som niekde tu a stiahol, dobrá hra to bola, dozvedel som sa zaujímavé veci


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 20:27:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:14:52
Příspěvky: 165
spíš koukej na top hráče nejlip na korejce ostatni lidé dělají více chyb které by jsi se mohl naučit. popřípadě se dívej na turnajové záznamy a replaye tam ti lidi hrajou protože o něco jde obzvláště od semifinale vejš.
jinak ja hraju stylem každou vyhodu kterou ve hře získáš proměň ještě vě větší. Hraju většinou zerga takže když se mi povede nahnat protivnika na rampu expanduju co hraju za protose tak vicemeně když jdu na push který není debakl ale prohanim tam protivnika tak expanduju.

do expanze strc aspon dva pylony pred nexus a jeden do mineral line můžeš si pak libovolně naprotovat jednotky z warpgate a když budeš chtít věžovat tak už to máš připravené. jinak si myslím že kanon či dva by měl byt u každé expy jak proti banshee harasu tak proti helion harasu. v případě terrana v případě zerga ty dva kanony jsou take znat faktem je ze pri bane dropu vetsinou prijde o ovíka coz vyrovná cenu kanonu a toho ovíka cca +-50 krystalu.

_________________
Obrázek
dejte echo zahraju s každym trening vždy a všude :D
Zylvar #355
Problém způsobený tankem je i tankem řešitelný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 20:38:40 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
jezdit expu jak jezdi korejci, nebo spicka sveta.. nejvetsi picovina... oni jezdi macro hry protoze vi ze zadnej all in rush od jejich soupere neprijde stejne jako v sc1.... holt to riziko nechteji podstoupit,,, proto bych vsem co nejsou v master doporucoval hrat akorat to co dela kazdej,... rushe rushe.. 1 base all iny... nebo 2 base hry... tim ze se budete ucit tuhle " podle me kravinu " tak se akorat ohodne vic zabrzdite ve skillu.... dokud neumis ovladat jednotky a hrat nadprumerne a apm mas mensi jak 80 tak se tohle opravdu nema smysl ucit...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 20:50:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:14:52
Příspěvky: 165
no ais mas recht faktem je ze top hraci hrajou tak ze maj vysoky apm a hodne zkušeností.
sice je hezkdy učit se alliny rushe apodbně jak tu rikas a mě tyhle hry prostě nebavěj. fakt je ze sem leader nehral asi dva mesice a radsi si zahraju nake pekné hry s kámošema ale hned jak si udělam trochu času tak na to vlitnu :P faktem je že odražení rushů a podobně člověka naučí nejvíc.

_________________
Obrázek
dejte echo zahraju s každym trening vždy a všude :D
Zylvar #355
Problém způsobený tankem je i tankem řešitelný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 21:18:54 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 31. říj 2010 11:31:01
Příspěvky: 15
myslím, že Aklain má pravdu, som noob a potrebujem sa to najprv naučiť poriadne ovládať, kde sa dá amp zistiť ?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 21:46:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:14:52
Příspěvky: 165
z replaye ve statistice na konci a jestli ne tam tak určite z replaye. Ano má pravdu uznávam pro naše poměry jsou hry z koree nesrovnatelne tak minimalně doporučuju čskou špičku a všechny mastry.

hodlam se ted staru věnovat víc a trochu oživit training camp nak to tam vymřelo.
budu se tam ted objevovat tak když si bude chtit někdo zahrat To je i na tebe aklaine :P tak budu tam a nebo
zylvar.355

_________________
Obrázek
dejte echo zahraju s každym trening vždy a všude :D
Zylvar #355
Problém způsobený tankem je i tankem řešitelný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz