StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 9:16:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 21:51:32 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
jezdit expu jak jezdi korejci, nebo spicka sveta.. nejvetsi picovina... oni jezdi macro hry protoze vi ze zadnej all in rush od jejich soupere neprijde stejne jako v sc1.... holt to riziko nechteji podstoupit,,, proto bych vsem co nejsou v master doporucoval hrat akorat to co dela kazdej,... rushe rushe.. 1 base all iny... nebo 2 base hry... tim ze se budete ucit tuhle " podle me kravinu " tak se akorat ohodne vic zabrzdite ve skillu.... dokud neumis ovladat jednotky a hrat nadprumerne a apm mas mensi jak 80 tak se tohle opravdu nema smysl ucit...


Já v master nejsem a nerushuju, protože se to ukrutně nevyplácí. Je sice fakt že nemá smysl se učit tohle od korejců a to já ani netvrdím, ale je zase hloupost jezdit ty tvé 1 base all iny, tím se to nikdy hrát nenaučíš, navíc to se prakticky nikdy nevyplácí, mnohem lepší je se je naučit odrazit a pak soupeře přemakrovat. Ta master liga není naprosto žádný argument.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 21:58:00 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
"ale je zase hloupost jezdit ty tvé 1 base all iny"
videl si 5 mojich her z 1000 a soudis :) div se nebo ne, ja jsem macro a reakcni hrac.. kdyz vidim co jede souper tak na to reaguji.. kdyz vim ze kdyz udelam to a to a znicim ho tim.. tak to udelam.. kdyz ne.. tak jedu macro hru.. to je trosku rozdil..
myslel sem tim treba,... vem si nihila.... jeden z nej hracu v CR a porad jezdil to same dokola... az kdyz byl top zacal se ucit macro hru a zas se vysvihl... ted uz zvlada i hry kdy se mu ten jeho all in nepodari.. driv to tak nebylo... dulezite je vedet na koho si muzes dovolit macro hru a na koho ne.. jestli vidis moje hry vs dewa nebo vs neakej mid master P tak se nediv ze jedu rush, kdyz vim ze na ne macro hru je totalni kravina jezdit..

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:15:03 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
"ale je zase hloupost jezdit ty tvé 1 base all iny"
videl si 5 mojich her z 1000 a soudis :) div se nebo ne, ja jsem macro a reakcni hrac.. kdyz vidim co jede souper tak na to reaguji.. kdyz vim ze kdyz udelam to a to a znicim ho tim.. tak to udelam.. kdyz ne.. tak jedu macro hru.. to je trosku rozdil..
myslel sem tim treba,... vem si nihila.... jeden z nej hracu v CR a porad jezdil to same dokola... az kdyz byl top zacal se ucit macro hru a zas se vysvihl... ted uz zvlada i hry kdy se mu ten jeho all in nepodari.. driv to tak nebylo... dulezite je vedet na koho si muzes dovolit macro hru a na koho ne.. jestli vidis moje hry vs dewa nebo vs neakej mid master P tak se nediv ze jedu rush, kdyz vim ze na ne macro hru je totalni kravina jezdit..



Nevím, tvoje hry nesleduju. Hraju přesně tak jak píšeš v prvním odstavci, bohužel tohle se naučit a celkově to pochopit je pro nováčky dost těžké, každému to trvá jinou dobu někdo to nepochopí nikdy. Co se týče top hráčů učím se od nich spíše různé drobnosti, vychytávky a možnosti co hra nabízí než hru jako celek, to nemá smysl a to se člověk naučí jen tréninkem. Dále s tou českou špičkou fakt asi nemá cenu snažit se hrát delší hru, já vůl se o to furt pokouším když je někde chytnu na turnaji a podobně a hold mě přemakrují, takže tam ti ty rushe schvaluju.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:18:19 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jít soupeře zničit, když mám převahu (někdo by to nazval rushem, protože je to v době, kdy on dělá FE a nemá na to ji ubránit), je naprosto legitimní taktika, mnohdy jediná možná, když nechci, aby mě soupeř přemacroval :) Ale doporučovat nováčkům učit se all-iny a nic jiného, mi přijde fakt hodně uhozené :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:20:50 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
saltazar: no moje myslenka prave byla presne naopak :D

zkousel sem se ucit macro hry,,,a jezdi taktiky whitery sockeho atd... akorat sem se vztekal a nervoval, protoze jakmile nejses v top 200 tak s tebou pomalu macro hru nikdo nikdy nepojede..... takze proti " lamam " jezdit rushe a proti spicce jezdit macro protoze u nich mas jistotu ze ti v 6te minute nepribehne s 30 lingama all inem,....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:22:51 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Aklain píše:
...a proti spicce jezdit macro protoze u nich mas jistotu ze ti v 6te minute nepribehne s 30 lingama all inem,....


Šmarja tak snad scoutuješ, ne? :D

Já věřím, že toho tosse umíš hrát, že ty hry třeba micrem vyhráváš (on toss skoro o ničem jiným ani není). Ale některý věty, co z tebe padají, jsou fakt hrozný :) Ti top korejci taky jezdí 10 pool, když toss jede fast expu (viz třeba IEM, tam to myslím Moon nebo Glade na někoho taky jel).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:26:24 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
pisu to polopate at to kazdej pochopi.. nesmis za tim hledat logiku moc...

ale tka abys mel radost.... treba whiteruv 1 zealot 1 stalker 1 sentry a FE vs terran...
jed tohle na BN.. po scoutu uvidis akorat tak main a 1 baracks.. 99% lidi proti kterym ty pak hrajes udela 3x racks a jede mmm all in 1 base a znici te protoze ty jedes tu FE kterou si videl v repu.... T v top 200 pojede uplne neco jineho..

a ze scoutu nepoznas ze jede ten allin
a doufat ze to 1% normalnich lidi kteri jsou i v tech nizsich ligach a nejezdi jen all iny celkem risk ne?

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:27:54 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Korejci (kr server) je suverénně nejvíce rushující ze všech serverů. Ve všech ligách, ZVLÁŠTĚ v masteru (a top 200).


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:31:21 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 21:35:08
Příspěvky: 111
ondik píše:
Korejci (kr server) je suverénně nejvíce rushující ze všech serverů. Ve všech ligách, ZVLÁŠTĚ v masteru (a top 200).

je rozdil rush a nesmyslnej allin. Ty sem v koreji v topu moc casto nevidel.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Protoss expanzia
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 22:38:48 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Pride píše:
ondik píše:
Korejci (kr server) je suverénně nejvíce rushující ze všech serverů. Ve všech ligách, ZVLÁŠTĚ v masteru (a top 200).

je rozdil rush a nesmyslnej allin. Ty sem v koreji v topu moc casto nevidel.


o definici cheesu tady můžeme přemítat dlouhé hodiny :) faktem ale zůstává to, co jsem napsal. Zvlášť patrné to bylo v prvních sezónách GSL, kde se hrálo jen s mapami blizzardu, teď se situace trochu zlepšuje (když terranovi trvá dvakrát déle dostat se k soupeřově bázi, jakýkoliv rush je samozřejmě mnohem méně účinný).


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz