StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 6:42:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PvT replay - platina - rady?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 15:17:25 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
caues lidi, nechci zakladat novy topic, tak to zkusim tady...chtel bych poprosit nekoho, kdo by se mi mohl mrknout na jeden replay a pripadne mi rict, co sem zkopal...jde o PvT, ja sem platina, protivnik diamond, proti diamondum zatim jeste moc nehraju, a kdyz uz, tak nejak casto nevyhravam. Tady sem ale sahal po vitezstvi (aspon sem mel ten pocit), nakonec sem to ale nejak nezvladl...cert vem tu posledni bitvu, kterou pravdepodobne rozhodlo jedno krasne hozene emp, spis co se nepovedlo pred tim...diky ;)

http://www.mediafire.com/?o271qiwa1h3t1sx

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Khenyk dne pon 21. úno 2011 16:14:33, celkově upraveno 1
klidně si na tyto témata zakládej nový topic


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 16:36:17 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Noall píše:
caues lidi, nechci zakladat novy topic, tak to zkusim tady...chtel bych poprosit nekoho, kdo by se mi mohl mrknout na jeden replay a pripadne mi rict, co sem zkopal...jde o PvT, ja sem platina, protivnik diamond, proti diamondum zatim jeste moc nehraju, a kdyz uz, tak nejak casto nevyhravam. Tady sem ale sahal po vitezstvi (aspon sem mel ten pocit), nakonec sem to ale nejak nezvladl...cert vem tu posledni bitvu, kterou pravdepodobne rozhodlo jedno krasne hozene emp, spis co se nepovedlo pred tim...diky ;)

http://www.mediafire.com/?o271qiwa1h3t1sx


příště kdyžtak tady viewtopic.php?f=34&t=732&p=19375#p19375

1. stavěj druhý assymilator dříve (já ho stavím po cybernetics core a pylonu)
2. k tvému build orderu.. nelíbí se mi. Gateway, CC, gateway, pak nic, pak gateway, pak robotics a teprve až potom expanze. Celou dobu máš 3XX minerálů, které na nic nepoužíváš. Zkus místo toho gateway, CC, robotics, gateway, expanze a pak teprve přidat další gatewaye. Po CC postavíš zealota, pak plynule přidáváš stalkery (nebo i sentry, pro jistotu na ně můžeš použít chronoboost, se správnými timingy je třeba si pohrát), rychlý druhý gas ti umožní rychlé robotics, což umožní rychlý scouting. Když uvidíš že terran chystá útok, přidáš immortala a i s produkcí ze 2 warpgates bys ho měl v klidu odrazit. Když chystá allin, je pořád čas zrušit expanzi a přidat další gateway.
3. pošli naráz několik prob z těžby v základně, do těžby na expanzi, to co jsi dělal bylo strašně neefektivní.
4. rychlý twilight council, když nemáš moc velkou armádu, je trochu risk, ale ok. Co není OK je forge+cannon. Místo toho můžeš mít 2 gatewaye!!, na začátku zcela zbytečná investice.
5. jestliže jdeš cestou HT, obsaď oba dva assymilatory v expanzi..co nejdříve
6. měl jsi strašně málo gatewayí. Hned co trochu roztěžích expanzi musíš přidat minimálně 5. a 6. gateway, pak přidat další
7. když máš armádu převážně zealot+ht, musíš vyzkoumat charge. Bez charge si zealoti proti concussive shells ani neškrtnou.
8. scoutuj mapu kvůli skrytým expanzím
9. když nemáš čas na stavění prob po tom, co ti soupeř všechny v expanzi zničil...tak klidně naklikej 5 do řady. Sice se to nemá, ale s 1000 minerály v banku si to můžeš dovolit a v budoucnu se ti to vrátí. Že je třeba utrácet peníze je ohraná písnička, přidej gatewaye, chronuj gatewaye, expanduj....
10. málo gatewayí
.
.
.
XX. málo gatewayí. To ti prostě prohrálo hru.

jinak to nebylo špatné, stačilo kontrolovat, jestli neexpanduje, nechat ho vyhladovět, připravit armádu na jeho allin push a tu hru bys nemohl prohrát. APM máš dobré, prostuduj pár buildorderů na http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Main_Page a neměl bys mít problém dostat se do diamondu.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT - strategie, buildy, countre
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 17:21:42 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
ondik píše:
Noall píše:
caues lidi, nechci zakladat novy topic, tak to zkusim tady...chtel bych poprosit nekoho, kdo by se mi mohl mrknout na jeden replay a pripadne mi rict, co sem zkopal...jde o PvT, ja sem platina, protivnik diamond, proti diamondum zatim jeste moc nehraju, a kdyz uz, tak nejak casto nevyhravam. Tady sem ale sahal po vitezstvi (aspon sem mel ten pocit), nakonec sem to ale nejak nezvladl...cert vem tu posledni bitvu, kterou pravdepodobne rozhodlo jedno krasne hozene emp, spis co se nepovedlo pred tim...diky ;)

http://www.mediafire.com/?o271qiwa1h3t1sx


příště kdyžtak tady viewtopic.php?f=34&t=732&p=19375#p19375

1. stavěj druhý assymilator dříve (já ho stavím po cybernetics core a pylonu)
2. k tvému build orderu.. nelíbí se mi. Gateway, CC, gateway, pak nic, pak gateway, pak robotics a teprve až potom expanze. Celou dobu máš 3XX minerálů, které na nic nepoužíváš. Zkus místo toho gateway, CC, robotics, gateway, expanze a pak teprve přidat další gatewaye. Po CC postavíš zealota, pak plynule přidáváš stalkery (nebo i sentry, pro jistotu na ně můžeš použít chronoboost, se správnými timingy je třeba si pohrát), rychlý druhý gas ti umožní rychlé robotics, což umožní rychlý scouting. Když uvidíš že terran chystá útok, přidáš immortala a i s produkcí ze 2 warpgates bys ho měl v klidu odrazit. Když chystá allin, je pořád čas zrušit expanzi a přidat další gateway.
3. pošli naráz několik prob z těžby v základně, do těžby na expanzi, to co jsi dělal bylo strašně neefektivní.
4. rychlý twilight council, když nemáš moc velkou armádu, je trochu risk, ale ok. Co není OK je forge+cannon. Místo toho můžeš mít 2 gatewaye!!, na začátku zcela zbytečná investice.
5. jestliže jdeš cestou HT, obsaď oba dva assymilatory v expanzi..co nejdříve
6. měl jsi strašně málo gatewayí. Hned co trochu roztěžích expanzi musíš přidat minimálně 5. a 6. gateway, pak přidat další
7. když máš armádu převážně zealot+ht, musíš vyzkoumat charge. Bez charge si zealoti proti concussive shells ani neškrtnou.
8. scoutuj mapu kvůli skrytým expanzím
9. když nemáš čas na stavění prob po tom, co ti soupeř všechny v expanzi zničil...tak klidně naklikej 5 do řady. Sice se to nemá, ale s 1000 minerály v banku si to můžeš dovolit a v budoucnu se ti to vrátí. Že je třeba utrácet peníze je ohraná písnička, přidej gatewaye, chronuj gatewaye, expanduj....
10. málo gatewayí
.
.
.
XX. málo gatewayí. To ti prostě prohrálo hru.

jinak to nebylo špatné, stačilo kontrolovat, jestli neexpanduje, nechat ho vyhladovět, připravit armádu na jeho allin push a tu hru bys nemohl prohrát. APM máš dobré, prostuduj pár buildorderů na http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Main_Page a neměl bys mít problém dostat se do diamondu.


Souhlas s ondikem. Jináč paradoxně po zapnutí SC2 a prvního matche mi to hodilo Terrana na delta qudrantu co jel to samé jako ten tvůj. Rozdíl je v tom že já to vyhrál a speciálně pro tebe jsem se snažil napodobit tvoji taktiku, i když vlastně já tohle jezdím normálně :D. Je tam také spousta nedostatků, nejsem žádný borec a dneska to byla první hra se zmrzlýma rukama. :D Ale snad ti to pomůže.

http://www.mediafire.com/?uzys1f72dv1fsxr

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT replay - platina - rady?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 17:34:13 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
...diky za pripominky, mrknu na to jeste jednou a srovnam s vasimi tipy...jinak vim, ze to nebylo ok, jel sem dost zmatecne, (umim to i lip :) )...ovsem jak sem se mu probil do baze, rikal sem si, ze je to moje a ono nic :)...salty diky za tvuj replay, kouknu i na nej a pripadne se vyjadrim, ale dnes a nejspis ani zitra se uz k sc2 nedostanu, tak kdyztak pak...a jinak to s tema zmrzlyma rukama taky znam :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: PvT replay - platina - rady?
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 21:51:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 03. pro 2010 9:14:52
Příspěvky: 165
největší rada nikdy se nedívej jestli je souper favored :P nebo sightly favoret pomáhá to

_________________
Obrázek
dejte echo zahraju s každym trening vždy a všude :D
Zylvar #355
Problém způsobený tankem je i tankem řešitelný.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz