StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 11:40:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:31:54 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 06. úno 2011 20:12:46
Příspěvky: 42
tak je stáhnu jinam a co z toho? zdrhám s proby a mikruju s fenixy? tak jako tak o proby příjdu hodne rychle

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:33:48 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain->heh zakempíš? Já když proti zergovi zakempím tak obyčejně nemám šanci, ale ok, no kdysi si mi slíbil nějaké své replaye, stále o ně stojím. :)

ghostdog->když ti útočí na nexus tak tam přiletíš s phoenixama a zaútočí na ně přes A-move, nemusíš poletovat když jde po nexusu. Jak mile obrátí pozornost na tvoji letku přichází na řadu tvé mixro. Hold trénuj a jestli chceš dál radit tak hoď replay. Bronz vážně není o super micru ale o základech. To lepší micro získáš až mnohem výše automaticky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:34:35 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
ghostdog: delas jak kdyby jich tam mel mit 50.... kdyz na tebe leti s 8mi mutama.. ty v ten moment musis mit" i kdybys jel buh vi co" 6 stalkeru.. a tim mu to odrazis.... kdyz na tebe naleti s 20 a vic. .tak uz davno mas mit minimalne 10 phoenixu.. kdyz nemas.. tak je to jenom tvoje chyba ze neumis scoutovat...

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Naposledy upravil Aklain dne pon 07. bře 2011 23:37:15, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:36:51 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
saltazar: od te doby co sem ti sibil repy sem na laderu nahral asi 10 her.... takze tak... nez vyjde patch " pak totiz HT fakt jezdit nebudu" tak nvm jestli neco nahraju.... a i kdyby... zas napises ze nejel mass roachu... ale mixoval to s hydrama nebo s necim jinym... na moji urovni ti nikdo mass roachu nepojede... takze kdyz to shrnem tak ti muzu poslat repy kde do Z jedu HT....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:46:21 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
ghostdog píše:
no právě že mutaliskové se zastaví nad mým nexusem a začnou ničit proby a co já tam mám šaškovat s fenixama? na co mi pak je že střílí i za pohybu když nepotřebuju utíkat ale potřebuju útočit :D


Neber to jako osobní útok, ale fascinuje mě, jak někdo z Bronzu odpovídá tímhle tónem lidem z Diamantu a Masteru, kteří se mu snaží poradit. Opravdu myslíš, že to víš lépe než oni?

Když se zastaví nad tvým Nexusem a ty přiletíš svými Phoenixi, tak buď ručně zadává attack na Proby, čili máš volnou ruku v sestřelování mutů i bez micra - cenově se to brutálně nevyplatí jemu, i kdyby ti stihl pobít celou těžbu, protože přijde o daleko dražší armádu Mutalisků (předpokládám samozřejmě z hlediska macra vyrovnanou hru, ne že on má 4 expanze a útočí ti na tvou jedinou základnu).

Když dá nad Nexusem jen attack move, tak ve chvíli příletu Phoenixů se Mutaliskové rozletí na ně - micruješ tak, jak už ti bylo porazeno. Samozřejmě při kroužení a couvání se pohybuješ směrem od Prob, ne k nim :)

Edit: Btw když na tebe Zerg jede muty, hodně se vyplatí do každé základny k těžbe dát 2-3 kanóny, oni ti Zergové vždycky nejdřív chtějí zničit kanóny, aby měli volnou ruku na zabíjení Prob, a ty mezitím stihneš stáhnout Phoenixe a Stalkery :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Naposledy upravil Pralev dne pon 07. bře 2011 23:58:20, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:51:39 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Aklain píše:
saltazar: od te doby co sem ti sibil repy sem na laderu nahral asi 10 her.... takze tak... nez vyjde patch " pak totiz HT fakt jezdit nebudu" tak nvm jestli neco nahraju.... a i kdyby... zas napises ze nejel mass roachu... ale mixoval to s hydrama nebo s necim jinym... na moji urovni ti nikdo mass roachu nepojede... takze kdyz to shrnem tak ti muzu poslat repy kde do Z jedu HT....


Jaj, už vidím jak v early game někdo pojede rouche + hydra. :D Sakra říkám to už po 3tí, bavím se tu o early - počátek mid game. :D

Jn, ty HT nám asi pěkně utnou, taky mě to štve. Každopádně využití se pro ně možná stále najde i když už nebudou tak smrtící po těch upgreadech jako dříve.

Nehraješ zase o tolik vyšší level než já, v diamondu též nejsou žádní začátečníci a hranice mezi high diamond a master je velmi malá. Já to beru tak že jsem tě právě nikdy neviděl hrát nějakou delší hru, pár krát jsem tě viděl na streamu a ta tvoje best level spočíval v tom že jsi jel 2-gate proxy rush a pak jsi prohrál. :) Já se s tvých replayů nechci učit, pravděpodobně neumíš nic co bych neznal, jen prostě hraješ déle, je rozdíl mezi několika lety a pár měsíci.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:55:12 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Teď k těm counterům: Článek na mém blogu je v sérii nazvané "Škrábeme se z Bronzu." Poměrně explicitně z názvu i obsahu jednotlivých dílů vyplývá, že je to návod pro začátečníky a obecně slabší hráče v těch nejnižších ligách, kteří mají problém s úplnými základy.

Kapitola countery není o běžných taktikách a jejich counter-taktikách (například co proti MMM za Protossa), tomu budu možná věnovat některé další články v budoucnu. Budete se divit, ale v nižších ligách opravdu spousta hráčů prostě masuje jednu jednotku a na tu ty mnou popsané countery sedí a fungují.

Samozřejmě že skupina mariňáků proti jiné skupině mariňáků, ve kterých bude pár Marauderů jako meat shield, prohraje (v závislosti na velikosti těch armád, terénu a micru). To ovšem neznamená, že samotní mariňáci nesejmou cenově stejně drahou skupinu samotných Marauderů.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:56:23 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
tak je rozdil proti komu hraju... parkrat sem byl na streamu a vzdy proti lidem jako thebis nihil atd... to vypada kazdej jako totalni noob potom... jinak moje hry vetsinou trvaji tak k 20ti minutam....

a je snad asi jasne ze v early game nepojedu zadne ht nebo colose... v early game bud jedu 4 gate push nebo macro hru.. nic jineho snad ani nejde :)

edit: a nahodou hra proti vexu se mi povedla :D si mel videt jak mi poskocilo ego kdyz sem se pak dozvedel ze se dostal 2x po sobe do finale v koth :D samotnej head mi pak psal cim tak drtim ty protosse.... byl ten koth kde byli temer sami protosove :)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Naposledy upravil Aklain dne úte 08. bře 2011 0:01:32, celkově upraveno 3

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: pon 07. bře 2011 23:59:01 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Pralev: ano.. v tvem blogu je ten clanek na spravnem miste.. tam si hraci asi nebudou umet rozelit mutalisky atd

ja uz to bral jako tema na trosku jine urovni hrani .. dia + master... tam uz to tak moc neplati

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak hrat Protosse-2
PříspěvekNapsal: úte 08. bře 2011 0:26:59 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
saltazare zkoukni tohle jestli myslis utok roachu ze zacatku nic jinyho uz nevim co bys chtel videt http://www.uloz.to/8192234/na-foru-pvz- ... -sc2replay protoze totalni mass roachu a nic jinyho uhrajes s imortalama a sentry + klasika zealot stalker

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz