StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 22:58:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rada pro nováčka
PříspěvekNapsal: úte 28. pro 2010 22:03:45 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. pro 2010 12:15:37
Příspěvky: 3
Zdravím,

hrál jsem zhruba 2 hodiny hry (no teď už asi tři) a musím říct, že jako protoss mám šílený problém s tvrdohlavými terrany... Hodím vám sem replay, kde byť protivník na konci už nemá ani žádné suroviny, narazím na jeho krunýř, zničí mi armádu a já končím... Mohli byste mi prosím, jako nováčkovi, poradit, co jsem měl udělat před tím posledním útokem? Co byste udělali vy? Tahle poslední hra mě nechala jen v němém úžasu... Přišlo mi, že celou dobu jsem hrál daleko lépe, než on, ale prostě nevím, jak odpovědět na takové "želví hráče"...

Zde je replay http://dataport.cz/file/229066/03.SC2Replay , prosím, berte v úvahu, že hraji vážně jen 2-3 hoďky a jsem prostě noob, proto se ptám na radu :-).

Mimochodem předtím jsem narazil na hodně podobného Terrana,ale toho jsem po půl hodině prolamování obrany dostal.

(Chtěl bych také poděkovat za trial, který se mi dostal od lidí z tohoto fóra. Moc si toho vážím, v případě, že si hru nakonec koupím, já sám dám trial někomu, kdo si o to řekne ;-) )


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčka
PříspěvekNapsal: úte 28. pro 2010 22:56:14 
Offline
 Profil

Registrován: stř 22. zář 2010 18:16:41
Příspěvky: 35
Koukl jsem se na tvuj replay. Macro si měl určitě lepší 2 expy zatímco on měl sotva jednu, problém je že si toho nevyužil z exp si těžil minerály kterých si měl pak přebytek zatímco ti 4 gasy stály bez těžení což je škoda na druhou stranu je dobře, že potom co ti vystřílel proby si mu zničil 2 naložené medivacy. Na začátku si měl málo výrobních budov měl si 2 gaty a to bylo docela malo( + si mohl udělat warp gaty a pylon u jeho baze takže by sis jednotky warpoval přimo do bojiště ale to se brzo naučiš)
Tvoje armáda byla složená z colosů + stalkeru. Proti jeho zasiegovanym tankum si měl udělat pár immortalů protože stalkeři toho moc nevydrží. Void raye si jel až moc pozdě a chyběli ti jakekoliv upgrady(blink u stalkerů, thermal lance u colose, nebo +attack\+ armor.
Každopádně map control a expy si měl což je velice duležité a já stím měl problém (vlastně ještě mám) takže si zkus nastudovat nějaké build ordery a counter jednotky.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rada pro nováčka
PříspěvekNapsal: stř 29. pro 2010 0:03:36 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
pfff no myslím že jsi měl prostě blbě složenou armádu, tady na týh¨le mapě kolose skoro nehraju, je tam moc uzkej průchod nahoru.. siege tank je podlě mě ultimátní counter na stalkery.. viking zase na kolosa.. neměl si žádné upgrady..

jinak na takhle hezky zalezlejch teranech musíš předvést nějakou "fintu"

jezdím 2 alternativy buď si vylepším sentry(4gate) aby udělalo pár iluzí(obykle kreslím kolosa, 2, 3) ty iluze posílám napřed aby se na ně zaměřila palba a já měl čas prorazit wall. Sentry jsi ostatně na začátku vůbec neměl, takže jsi neměl štít, kterej je celkem zásadní proti marině..

alternativa 2 je že ho prudím s VR všude možně(SCV), jakmile stáhne armádu od walu tak tam prorazím..

všechno je to potřeba stihnout okolo 8-10 minuty..

když už to došlo sem a měl si relativně čas, mohl sis dodělat proby u každé expy, warpgaty-kteý jsou zase velice důležity aby jsi měl vytechované-doplnovat armádu podle potřeby..

jinak pokud měl medivaky tak jsi měl připojit určitě HT a zničit je FB - funguje dokonale - vyžaduje to víc klikání..


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz