StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 18. dub 2024 16:33:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: sob 22. pro 2012 11:18:23 
Offline
 Profil

Registrován: sob 22. pro 2012 11:07:38
Příspěvky: 2
Chci se zeptat na pár otázek:

Jaký starcraft je lepší? Jednička nebo dvojka? A jaké jsou mezi nimi rozdíly?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: ned 23. pro 2012 0:47:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 04. čer 2007 19:40:26
Příspěvky: 239
Pro začátečníka je určitě lepší dvojka. Pochybuji, že by někdo Starcraftem nepoznamenaný měl ještě dneska chuť hrát jedničku. A to říkám jako obrovský fanda prvního dílu, který si i dneska sem tam pustím. Ale na vážné hraní už jednička moc není - myslím pro někoho, kdo ji doteď nehrál, přecejenom interface je po těch 14 letech od vydání jedničky na dnešní dobu docela zastaralý. Jednička je spíš pro lidi, kteří si chtějí zavzpomínat jaké to tenkrát bylo. Dvojka je po všech stránkách přístupnější a modernější. A že byl v jedničce lepší příběh už asi taky dneska někdo nový těžko ocení. Nejspíš by kampaň ani nedohrál. Navíc ona se kampaň jedničky dá odehrát i ve dvojce, někdo už ji předělal do enginu SC2. A na multiplayer asi taky není o čem přemýšlet, ten se nejvíc hraje v tom nejnovějším co je k dispozici. Někdo z aktivních hráčů se k tomu třeba vyjádří. Já pařím jenom kampaně.

_________________
RAYNOR to Kerrigan: "It may not be tomorrow, darlin'. It may not even happen with an army at my back. But rest assured: I'm the man who's going to kill you some day. I'll be seein' you."


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: ned 23. pro 2012 10:56:37 
Offline
 Profil

Registrován: sob 22. pro 2012 11:07:38
Příspěvky: 2
Hm díky. Já ale asi budu stejně hrát jedničku protože u dvojky bych musel bejt furt připojenej k netu a to se mi moc nechce :(


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: ned 23. pro 2012 12:50:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 04. čer 2007 19:40:26
Příspěvky: 239
Tak jestli tě můj popis neodradil, tak klidně hraj jedničku, ona je to skvělá hra, akorát si myslím, že dneska už zastaralá (ohledně ovládání, grafiky atp.), ale rozhodně ve své době to byla absolutní špička žánru a to se nezmění. Akorát z vlastní zkušenosti vím, že pokud člověk chce začít hrát nějakou herní legendu s 15letým spožděním, tak už to většinou není ono. Ale pokud s tím počítáš, tak v tom nevidím problém.

Ohledně neustálého připojení u dvojky - já platím měsíční poplatky bez ohledu na to, co na internetu dělám, a mám připojení velice stabilní (po kabelu), takže mně je to úplně jedno, jestli u nějaké hry musím být neustále připojený nebo ne. Ale záleží na každém jaké připojení má, jestli mu to způsobuje nějaké obtíže nebo ne.

_________________
RAYNOR to Kerrigan: "It may not be tomorrow, darlin'. It may not even happen with an army at my back. But rest assured: I'm the man who's going to kill you some day. I'll be seein' you."


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: ned 23. pro 2012 13:32:13 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
V dnešní době není nutnost hrát on-line žádná nevýhoda. Internet má snad už každej neomezenej ne?
Navíc single player SC2 jde hrát i off-line, pokud ti třeba vypadne připojení. Multiplayer hrát off-line samozřejmě nejde, ale to je docela logický...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: pon 24. pro 2012 22:47:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 23. bře 2012 11:11:51
Příspěvky: 54
herek píše:
Hm díky. Já ale asi budu stejně hrát jedničku protože u dvojky bych musel bejt furt připojenej k netu a to se mi moc nechce :(


Nemusíš. Kampaň lze hrát i offline. Hra se ale minimálně jednou musí připojit na battle.net (pokud se nepletu) Jediný rozdíl mezi kampaní online a offline jsou achivementy na ktery z offlinu nedosáhneš. A pokud vidím dobře, i HotS bude možné hrát offline. (podle bety soudě)

Kampaně jsou fajn, ale největší síla StarCraftu byla, je a doufenme že i bude v multiplayeru, kde už se bez netu neobejdeš.

BTW: Prostředí jedničky už je pro dnešního hráče opravdu prehistoricky. Ale rád sem si připomenul kampaň jedničky v tom modu pro SC2 co tu byl zmíněn. škoda že to nedotáhli na všechny kampaně. (aspoň tedy ten mod co sem hral já)

_________________
Obrázek
Nejhorší je srážka s trollem... (Ignore list: Aklain)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: ned 13. led 2013 15:39:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 09. pro 2012 12:24:24
Příspěvky: 1
Vidím, že většinu zde ovládla grafika SC 2. Možná je grafika lepší ale příběhově je to úplně o ničem. Hraji SC od dob co existuje, stejně jako další hromadu her typu half-life, quake, fallout atd atd a musím říct, že pžíběhové linie nových her se ztrácí, jakoby nevěděli co vymyslet. Mise znám i poslepu, dokonce jsem si extrahoval všechny mapy SP a dělal jsem je těžšími jak jsem tu hru "miloval". Určitě hrej prvně SC 1 protože jakmile začneš dvojkou, dostaneš se k populaci pařanů kteří nechápou "proč, co a jak se stalo" a už vůbec nerozlišíš kvalitu hry od grafiky hry.

Navíc na SC1 existuje widescreen mode http://www.filefront.com/13986957/Re...der---5.1.zip/

Pokud si nebudeš vědět rady. Jsem tu.

Hodně štěstí s pařením.

Tori


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: pon 14. led 2013 0:16:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
nesouhlasím Tori. Jednicku jsem kdysi dávno hrál.
Kampan sc 2 jsem dohrál a líbila se mě dost...navíc možnosti si vybrat na jakou stranu se přidáš je cool.
Videosekvence v sc2 best. Kampan jsem hltal co bude dal...Za mě se jim povedla na 1

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: pát 18. led 2013 14:16:35 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: stř 04. srp 2010 10:17:46
Příspěvky: 77
Už tu bylo řečeno vše důlěžité. IMHO obě hry jsou skvělé, jednička má silnější a delší příběh. Také všechny dosud česky vyšlé knihy se odkazují na dobu SC1. Osobně si navíc myslím, že kampaň v jedničce byla lehčí než MP ve dvojce (aneb je lepší hruška nebu jablko? ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Je lepší starcraft 1 nebo starcraft 2 ?
PříspěvekNapsal: pát 18. led 2013 21:48:12 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 23. dub 2012 17:45:45
Příspěvky: 40
IMHO tak v SC1 byla mnohem lepší kampaň a mohl si u jedné mise strávit hodinu a to bylo právě dobré. To zase SC2 nemá ale zase má (podle mě) lepší multiplayer ale nedá se srovnávat SC s SC prostě obě to sou velice skvělé hry ale pokud by SC2 měl všechny kampaně (zerg, protoss, terran) tak by vyhrál SC2 protože když sem poprvé začal s SC2 tak sem hrál 7hodin v kuse kampaň a tak hrozně mě to bavilo. Asi už po 7hraji kampaň (na brutal poprvé). Prostě.... nedá se to srovnat :D

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz