StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 17:13:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Matching system
PříspěvekNapsal: úte 25. zář 2012 22:43:12 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Hmm, pokud ti interfernet přijde nestabilní, tak:
1) zmáčkni Win+R, otevře se ti nabídka "spustit"
2) napiš cmd a zmáčkni enter, otevře se ti příkazový řádek
3) napiš ping google.com -n 1000

Toto 1000x pingne google.com, dá ti to přibližný obraz stability internetu, pokud bys mermomocí chtěl, získám i IP bnetu, ale moc se mi nechce :) Jinak platí, že na FPS to vliv nemá, tohle způsobuje tradiční lagy, FPS dropy způsobuje zásadně hardware v PC(do toho řadím i ovladače). Neovlivňuje to hraní, maximálně tě něco po cestě odřízne od echo příkazů :) takže je možné to mít na pozadí a hrát u toho. Variantou může být ping google.com -t , tento příkaz pinguje do ukončení přes ctrl+c, je to sprostý pomalý flood :-) Po hodině hraní budeš mít fakt psycho statistiku, ale těch 1000 by mělo stačit, jak chceš :-) Pokud máš domů přivedený kabel, packet lost by neměl být vyšší než 1 %(a i to dost přeháním). Řekněme že přes 2.5 % bych začal zjišťovat proč...

Každopádně co bych ověřil jako další, je:
1) Fragmentace disku - bohužel již windows nepíší, který soubor je jak fragmentovaný, takže pokud tam nebude 0 %, defragmentovat. Výjimku tvoří SSD a RAM disk, ty netřeba defragmentovat :o) (je to poznat, ale až tak při 40 % a výše+). Ověřil bych OS disk a ten, na kterém je SC2 nainstalován! Je nutné mít oba v kondici :-)
2) Ovladače, resp. jejich nastavení. Jak jsem psal, mě se při instalace nVidie přenastavila, občas mi to skočilo na 10 - 20, moje teorie je, že se mi začala vykreslovat obrazovka č.2(kterou nemám), protože mi klesla teplota na GPU o 20 °C. V podstatě zapamatovat jaké parametry měním z čeho na co a případně vrátit.
3) Nastavení routeru - může tam být nějaký filtr, který hraní SC2 hodnotí jako spam a některé packety zahazuje(tomuto bych se hodně divil), případně si na routeru sám sobě nastavit vysokou prioritu. Klidně bych zkusil i kabel, ale WiFi jako taková byla navržena právě pro tyto případy, takže pokud není rozbitý router/síťovka, tak to musí jet jak víno(nebo pokud po cestě nemáš mikrovlnku :D)
4) Aplikace na pozadí - zkusil bych to hrát bez prohlížeče, podívat se, jestli nedělá nějaké pokusy antivir, firewall(já mám windows firewall a MS Security Essentials), log procesů a využití procesoru by mohl pomoct, ale nečekám žádné zvraty :o)
(případný log - pravým na tento počítač, spravovat, výkon, nástroje pro sledování systému, pravým na tuto položku(nástroje pro sledování systému), sledování prostředků, tady už se snad zorientuješ sám)

Mno, tohle by na začátek mohlo stačit :D :D

Edit:
Jinak co se využití systému a vůbec sledování něj týká, jsem mírně odtržený od reality, protože s 16 GB RAM a SSD diskem neřeším, co se mi na pozadí děje a jak kritické to pro SC2 je a není. Takže mě klidně někdo zkroťte :D

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Matching system
PříspěvekNapsal: stř 26. zář 2012 10:06:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Ja jen poopravim jednu vec. Lokalni wifi na lagy mit vliv muze. Resp. ne wifi jako takova, ale spis switch ke kteremu je vetsinou pripojena. Nejcasteji pokud clovek pripoji nove zarizeni do switche...ale nemusi delat ani to...Switche jsou velice chytra zarizeni a proto si uchovavaji jakysi otisk zarizeni ktery je (resp. byl) k nim pripojeny. Vetsinou je to super, protoze switch ma hned jasno (je to jako zasedaci poradek ve tride). Kdyz se ale zasedaci poradek zmeni, tak se muze stat ze se ucitel splete a dojde k tzv. kolizi a tim se zvysuje doba vyvolani (muze to trvat i par vterin co se tyhle kolize deji). RESENI: Kazdy to doporuci i kdyz malo kdo vi proc. Tenhle zasedaci poradek si switch (modem, router, bridge atd.) uchovava v RAM, takze kdyz odriznete stavu tak se po par vterinach RAM vycisti a tudiz si muze udelat novy zasedaci poradek aby vedel kde kdo sedi a ke kolizim nedochazelo.

Obcas se to muze stat i kdyz se zasedaci poradek nezmeni, ale stane se nejaka jina uzivatelem nezavinena vec (vymenny student apod. :D).

Jinak zdrave FPS pro "nestrilecky" je aspon 20-30 (aby to pod to nepadlo), tzv lagy (tedy zvyseni odezvy internetu, LAtency Gap) maji vliv pouze na to jak rychle hra zareaguje na tvoje akce a u RTS je to poznat od cca 100-150ms vys...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Matching system
PříspěvekNapsal: pon 14. led 2013 23:18:03 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 11:18:47
Příspěvky: 42
Zdar, jen tu přihodím svoje postřehy k matching systemu. Hraju HotS a začal jsem ho hrát asi 14 dní před koncem sezony..čili jsem začal někdy 15.12.2012 cca. Po prvních 5 placement hrách jsem se umístil v bronzu. Po nějakých dalších 10ti hrách jsem byl ve stříbře, postupoval tabulkou nahoru a hodilo mě to do zlata..to jsem měl zasebou asi 50 her..vystoupal jsem ve zlaté nahoru až na 1 místo a tady jsem dal zhruba 130 her a nehodilo mě to nikam dál a byl pořád zlato..to bylo tím že jsem stále nějaký hry prohrával a měl uspěšnost asi 55%. pak skončila sezona a 1.1.2013 začla další...po první placement hře mě to hodilo do zlata a po nějakých cca 20 hrách mě to hodilo do platiny. Platinou jsem valil nahoru až na první místo a tady se stále motám mezi 1 až 25 místem cca...pořád to je tak že vyhraju třeba 8 her za sebou a pak třeba 8 prohraju...když jsem na prvním místě v platině tak hraju 60% her proti lidem v platině, tak 30% her proti diamantu a zbytek je master a grand..proti GM jsem měl zatím 3 hry jen a proti master asi 10. Hraju jen ranked a nic jiného. Za ten konec sezony před novým rokem + hry v nové sezoně v novém roce mám za sebou 465 ranked her. Takže mám pocit, že pokud někdo řeší že je tam a tam a nemuže ho to hodit dál a pak napíše že má za sebou 10 her tak to je podle mě ještě málo aby řešil jak na tom doopravdy je a kde by měl bejt. Myslím si, že až budu mit o něco větší uspěšnost než ted mám..pořád se motám kolem 55% uspěšnosti (v nove sezone zatím cca 270 her) tak mě to hodí do diamantu a pak se uvidí jak to pujde. Takže to je tak nějak z mýho pohledu hráče co hraje relativně často.

Hraju na nicku Guwnor, protože betu vyhral kamoš a všechny hry jsem hrál u kamoše..nemám vlastní PC. Od příštího týdne mám nové pc a to začnu ještě pilněji. Hrával jsem několik let zpátky BW na nicku CDS)Dera

Btw nick Nabuch z kterýho pišu je taky kamošuv :)

Tak Gl HF všem :)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Matching system
PříspěvekNapsal: čtv 17. led 2013 12:10:52 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 11:18:47
Příspěvky: 42
Další poznatek.

Když jsem vstoupil do platiny tak jsem měl uspěšnost 55% vystoupal jsem v platince až na první místo a pak několikrát spadl třeba na 20 místo a pak vstoupal zase na 1 místo..dal jsem v platince cca 250 her a má uspěšnost spadla z 55% na 52% (% mám ze založky statistic) no a včera mě to hodilo do diamantu. Tak trošku nevím na základě čeho protože jsem se po celou dobu v podstatě nezlepšil..od první hry v platince po poslední 250tou hru v platince mám pořád 52% uspěšnost. Nějak jsem si myslel že prohrát každou druhou hru není na postup do diamantu :) mé skore je momentálně 140/121. tím pádem se opakuje stejný model jako když jsem byl ve zlatě..motal jsem se pořád mezi 1-20 místem dal přes 100 her, každou druhou prohrál a šuplo mě to to platiny. v GM je týpek co má 290/280 což podporuje ještě víc tento model že když člověk hraje vetší množství her za sebou a každou druhou prohrává tak jde stejně nahoru v ligách až do GM. Takže bych řekl že ted v diamantu dam zase 200 her, každou druhou prohraju a hodí mě to do Mastru (pokud se teda zase budu motat mezi 1-20 mistem). Tak se uvidí :)

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Naposledy upravil Nabuch dne čtv 17. led 2013 12:15:53, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Matching system
PříspěvekNapsal: čtv 17. led 2013 12:15:38 
Offline
 Profil

Registrován: pon 21. úno 2011 13:49:39
Příspěvky: 22
Tak jde o to s kým hraješ, jestli proti diamanťákům a máš úspěšnost 52%, tak je jasné že postoupíš. Pokud by jsi hrál jenom proti platiňákům, tak ne.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Matching system
PříspěvekNapsal: čtv 17. led 2013 12:18:05 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 11:18:47
Příspěvky: 42
Nabuch píše:
když jsem na prvním místě v platině tak hraju 60% her proti lidem v platině, tak 30% her proti diamantu a zbytek je master a grand..proti GM jsem měl zatím 3 hry jen a proti master asi 10.


některý diamanty jsem porazil některý ne..zas tak těch 50% no to stejný s těma platinákama...porazil jsem jich jen 50%. Mastři mě většinou vyndali s GM jsem haluzí vyhrál 2 ze 3 her

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Matching system
PříspěvekNapsal: pát 18. led 2013 0:28:53 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
na % ratia nezalezi, kde jsi.. i v bronzu jsou lidi co maji w/l vic jak 55% ....
zalezi prave na tom koho porazis.. a ne hledet na celkove W/L % ...


a hlavne bych ted nedelal nejaky zavery z HOTSka kde goldaci chytaji GMka.....

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz