StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 13:01:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: sob 25. úno 2012 20:28:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
Zdravím jsem úplně nová hráč SC a potřeboval bych nějaké rady, ty nejzákladnější bez čeho se opravdu hrát nedá.

Už jsem pár her hrál, ale vyhrál jsem jen jednu z desítek. Snažím se hrát Protose bylo mi řečeno, že to je nejlepší volba pro nováčky. Zasílám nějaké své replaye jeslti byste mi k tomu mohli něco říct jak by ta hra měla vypadat.

http://uloz.to/xpn7Mw2/replaye-rar

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: sob 25. úno 2012 22:15:13 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 12. lis 2011 9:26:09
Příspěvky: 37
no pocuvaj na tejto starnke je toho tolko dam ti starnku kde je vsetko podrobne rozpisane makro atd...
Tu je stranka:http://www.starcraftcz.com/extra-skola-multiplayeru
a dobre si to precitaj
a este nieco dam ti radu ked si novacik tak zo zaciatku hraj za rasu terran a tam sa nucis zaklady a potom mozes hrat za tvoju oblubenu rasu co je prottos.

_________________
Ja hraju za tosse a nebojim se hrat so zergem[color=#BF4000][color=#BF4000][color=#BF4000][color=#FF0040][color=#FF0040][color=#FF0000][/color][/color][/color][/color][/color][/color]


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: sob 25. úno 2012 22:45:03 
Offline
 Profil

Registrován: sob 20. lis 2010 1:00:11
Příspěvky: 189
Obecně:
- vyzkousej ten odkaz ve vrchnim prispevku, nebo zkus tuhle stranku (snad Pralevovi nebude vadit, kdyz mu tu udelam reklamu : ) : http://pralev-sc2.blog.cz/
- najdi si a nauc se nejaky build order (BO), stavis na preskacku, jak te zrovna napadne, zamer se na makro (stavit proby, utracet, stavit budovy, upgrady atd.) (souvisi s predchozim)
- scoutuj a snaz se dret si map control
- nauc se countery jednotek - jaka jednotka je dobra na kterou
- zacinat za Terrana imo neni nutne, ale kampan si klildne zahraj, neublizi ti, spis naopak

Konkretne
PvZ na Shattered
- BO! - Pylon se stavi na 9, GW na 12 nebo 13 - sunula se ti i vyroba workeru kvuli tomu, probu, ktera postavi pylon posilas na scout
- mizerny wall - pylon nechej vadu, tak abys mohl stavet u kraje zakladny (pylon ma malo HP - je snadno zranitelny)
- spousta naklikanych prob, nemohl si utracet za nic dalsiho - Cybe Core prislo pozde
- proby nech tezit, neutoc na ten Extractor, stejne ho neznicis (a navic si ho ani nepotreboval)
- druhy pylon se stavi az po prvnim Gasu, opet - BO
- na proxy pylony se vykasli - stejne ti ted na zacatku k nicemu nejsou
- stavej proby, okamzite jak muzes, dej zkoumat warp gate
- na jedno pylonu mas 4 GW a Cyber, navic neblokujes vchod zelotem , ostatni GW jen tak stoji, nic nevyrabi, zatimco v jedne GW mas naklikane 2 zeloty
- Ovika sejmi stalkerem, neposilej jendotky naslepo - zbytecne o nem prijdes (souvisi s map controlem), vidis ze jede lingy a warpuje stalkery (souvisi s country - nutno naucit se) - s tim souvisi otazka - pokud jede jen lingy, copak asi dela s gasem?...samozrejme na neco techuje (typicky muty, ale muzeto byt infestor nebo jina sranda)
- v case 9:30 je pomer tezicu 38/14 v tvuj neprospech
- 10:30 warp jednotek, ktere si proste jen tak zahodil, nez se dowarpovali, tak ti je znicil.

PvT na Korhalu
- wall se proti T nestavi, sestreli ti ho zdalky
- chyby v BO, nevyuzivas chronoboost, opozdeny prvni gas, jedes 2 gasy pritom jedes 4 GW a zadnou sentry
- 3 pylony nahore postavene nenapajely vubec nic
- utocis a polovinu army nechas doma, pak jdes se 3 stalkerama a zelotem, 3x vystrelis do bunkru a nechas si je zabit, pak warpnes dalsi 4 stalkery a zase si je nechas zabit (myslim, ze si toho maraudera ani nezabil),
- proc si (a tady sem zaupel asi nejvic :) ) proboha upgradoval air attack a air armor a jeste si je chronoboostovat, kdyz si nemel jedinou air jednotku? - nestav veci, ktere nepotrebujes
- videl, ze jede marine+marauder (MM) - melo prijit robo facility a zahy robo bay a colosove, stalkeri sux proti MM
- scoutuj, zadny map control, nevyhazuj v tehle fazi hry penize za canony (navic proti MM), mas nesaturovany natural, proby nahore pak jen stoji a nic nedelaji
- nestavis armu, v case 16:30 pomer supply 170/90 v tvuj neprospech
- rychlost pro obse je sice super upgrade, ale az v situaci, kdy uz mas range pro colosy
- zapominas upgrady, peroti MM potrebujes charge pro zeloty, mas blink - mel si mu zrusit ty odletajici medivaky

PvT - Xel Naga
- delas gas pred GW a netezis z nej (opet BO!), opet proc proxy pylony po pul mape? - zbytecnost, CC opozdene
- nevyrabis proby, mizerny map control, vidis bunkr, automaticky stavim robo, chronuju obse a jdu zjistit, co T kuje
- neutracis, nauc se pracovat se sentrynama, skoro sem je nevidel, pust zeloty dopredu, neutoc se 4ma jednotkama proti bunkru a mase MM
- vyuzivej forge na upgrady, kdyz uzs ho postavil, spatna saturace , spatny scout, nevis, jestli neexpandoval
- delas veskery tech a zadny nemas upgradly a nevyuzijes ho - 3 phoenixove s rangem, k nicemu, MS sice fajn, ale jen tak si s ni letat po mape, sem tam vystrelit po sensor towere, to me pobavilo :) (ale nelibilo se mi to :) )
- po zniceni jeho mainu, si se mel vratit k sobe a rozjet si dalsi expu, vyuzit phoenixy proti bansheem a hlavne, kdyzs uz zautocil, napochodoval si mu pod tanky pekne v jedine lajne, aby te krasne mohl po jednom rozstrilet....

2v2 nehodnotim, nevidel sem, neni to v tehle chvili urcujici...huuuu, to sem se rozepsal :)...tak snad si z toho neco odneses...ale hoalvne mrkni na ty odkazy, od toho se pak odpichnes...;)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: sob 25. úno 2012 23:45:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
Díky za rady moc si toho cením, budu rád za každý tip či radu atp... Odkazy samozřejmě prostuduji.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 4:45:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Rad pridam par rad, protoze se mnou zacinalo uz nekolik kamaradu taky jako novacci. SC2 stavi na trech zakladnich pravidlech 1.) neustale stavej workery (proby) 2.) nedostan se do suply blocku (pylony) 3.) utracej penize, mineraly (idealne by ses mel drzet po vetsine ekonomicky akci pod 100), pokud se tohle naucis tak se dostanes snadno goldu, mozna platiny. Jak toho jednoduse docilit? Jak tu bylo receno, nauc se jeden build-order a nic jineho zpocatku nehraj (osobne muzu doporucit "jednoduchy" 4gate). Mel by si takhle odehrat par desitek mozna stovek her a pak zjistis, jak ta hra cca funguje.

A ted z jineho soudku. Muj subjektivni pohled.
Nescoutuj!! (maximalne pozici soupere).
Nemikruj na ukor makra (radsi posli jednotky pres attack command nez by sis podelal makro).
Neimprovizuj (potazmo necounteruj jednotky v dane hre)
Koukej na svoje replaye - doporucuju se zamerit na toto poradi: 1. stavim neustale proby? 2. nejsem v suply blocku? 3. drzim se build-orderu? 4. zvaz skladbu sve armady v bitve (tady je cas na "counterovani") 5. koukni co cca dela souper (az budes mit prehled o nejcastejsich strategiich a budes vedet, jak cca vypadaji, pak ma mozna smysl zacit scoutovat).
Kdyz prohrajes na cheese (canon rush, marine rush, 6pool), tak se svet nezbori...po par hrach zjistis, jak se jednotlivym nejcastejsim cheesum na jednotlivych branit a budes doufat aby te nekdo cheesnul protoze to bude pro tebe easy win.
Kdyz neco nebudes vedet nevahej se zeptat (nekde tu je na foru sekce replaye slabsich hracu)

GL&HF

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 8:18:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
Opět díky za skvělé rady. Co jsi psal okolo 4gate, tak tuhle strategii jsem se chtěl naučit a hrát jí, protože jsem si myslel, že bych s ní pár her mohl vyhrát. Koukal jsem snad na 100 návodu jak videí tak psaných návodu jak na 4gate. V jednom videu měl borec dokonce 6 nebo 7 stalkeru v šesté minutě.

Dále jsem o 4gate četl že se MUSÍ zabránit scoutování. To se mi ale ještě nikdy nepodařilo. Snažím se stavět baráčky, tak aby bránili vchodu + dát tam jednoho zealota který také brání v cestě. Jenže než tohle stihnu postavit tak už jsem měl v bázi nepřátelského scouta.

Pár jednotek (5-6 stalkerů) mám až někdy v 8-9 možná i 10. minutě a když jsem s tímhle šel na nepřítele tak T měl v bázi už 2 bunkry přes které se se stalkerama nedostanu a Z měl už snad tisíc těch malých rychlých potvor který mi zabili a zničil úplně vše.

Zkusím ještě 4gate v 1v1 a kdyžtak bych sem zaslal replay z té hry. Byl bych rád kdyby jste mi napsali kde dělám chybu.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 9:04:37 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
chyba bude ciste v BO protoze tma neni co jinyho delat. Ja bych ti osobne 4gate nedoporucoval protoze pak zahrajes stovky her a zjistis ze hra pokracuje i po 6 minute kdy 4gate utoci a nebudes vedet co dal proto ja bych doporucil se naucit standard build ktery vede do delsi hry kde se ucis macrovat i vic nez bazi s 20 tezari

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 9:08:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
Jaký je ten standartní build? A co je to macrování? Hledám ... hledám a nedaří se mi to najít.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 9:15:46 
Offline
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 15:55:36
Příspěvky: 287
standard buildu je samozrejme nekolk standard se rika protoze je to klasicky build ktery vede dal do hry. Microvat asi vis co je je to ovladani jednotek. Macro je ovladani baze neboli to jak zde psali jini tezari pyloni vyrobny utraceni atd to je macro. 4gate zadny macro nema protoze jediny co postavis jsou 4gaty cyber a 3-4 pylony tim to konci tam se macro nenaucis pokud ti nejde o to rychle se vyallinovat(4gate je allin protoze nevede do dalsi hry pokud souper defne beze ztrat hlavne na tezarich tak si prohral)
do vyssi ligy abys mohl rikat jo jsem v goldu ci v jiny takovyhle lize, tak vazne doporucuju hrat delsi hru. Sice budes nejaky cas prohravat na cheesy a ruzny alliny ale vsude se da dohledat prevazne na teamliquid.net jak se co brani nebo co pro tebe bude mozna jednodusi najdi si skola hrou s harpnerem mas to cesky a je tam jak par standard veci do PvT a PvZ tak i buildu do PvP kde i 4gate ukazuje

_________________
Obrázek
Pokud Vás Aklain argumentuje pralesní ligou, tak mu připomeňte tuhle hru http://www.uloz.to/8782895/aklain-vs-zasz-3-sc2replay


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2012 9:23:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
No protože mě přijde, že když hra trvá moc dlouho tak se strašně moc ztrácím, protože už je tam tísíc věcí co dělat. Opravdu netuším co mám dělat abych něco vyhrál. Hrál jsem opravdu už pár hér a z toho jsem vyhrál jen jednu díky zaostalejšímu hráči než jsem já za pomocí 4gate.

Docela mě udivuje jak to ti hráči v Bronze umějí. Přišel jsem ze hry League of Legends (aka DoTa) a byl jsem zvyklí že nováčci nevěděli který bije, ale v SC které je daleko těžší na hraní koukám že i nováčci dost umějí (nebo jsem ještě horší než si myslím :D).

No to je jedno zkusil jsem teď zahrát 4gate strategii. Opět jsem si myslel že se mi docela daší, ale soupeřovi se vydařila párkrát lépe.

Zde je replay: http://bazim.cz/hry/starcraft/replaye/moje/pokus_o_4gate(1).SC2Replay
(trvá to jen pár minut)

Velká chyba určitě byla, že jsem neměl ani tušení že staví proxy pylon přímo před mým vchodem.

EDIT // Moje druhá výhra! :DD Mohl by někdo okomentovat a dát rady jak to zahrát co nejlépe takto?

http://bazim.cz/hry/starcraft/replaye/moje/4gate(2).SC2Replay

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz