StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 19:04:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: úte 03. dub 2012 5:11:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Tak tim planem jsem myslel v tomhle pripade ciste to, ze hraje 3gate robo jeste s forge a twilightem. 3gate robo, je dobry plan, je imho takove 1/1/1 (aspon pro me univerzalnosti). Jen v tom replay neni videt ta nejdulezitejsi cast teto strategie a to je utok. Postavit 3gate+robo je spatny plan. Postavit 3gate+robo a zautocit nebo expandovat je dobry plan.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: úte 03. dub 2012 22:38:12 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
TruE píše:
deacon: Ono de o to, že ses mohl dostat třeba do Mastru, kdybys "plánoval" :) . Já sem se z úplnýho dna, kdy jsem začínal v Bronzu, dostal do Platiny během cca 300 her. Pochybuju, že by se mi to povedlo, kdybych neměl nějakej plán.

Nedostal, já na to nemám APM. Já vím co mám kam naklikat, ale nestíhám to, nestíhám to dneska a předtím to bylo lepší, ale nestačilo to :-)

Fanatic píše:
Tak hlavně ty tady tvrdíš jak si žádnej plán neměl přitom máš plán každou hru jen tu tvrdíš opak :D:D každej ho má, (i bronzák co plánuje zasiegovat main a udělat 4 battlecruisery), to je uplně vedlejší jestli ve finále skončíš u carrierů. Na začátku hry si vybral nějakej "build" a tim se jakž takž řídíš. Prakticky vždycky.

Ale houby, na začátku mě lechtalo na noze, tak jsem se poškrabal a to určilo celý můj plán, že udělám forge rush, protože stavím pylon na 10 :D Když má člověk kvalitní macro, tak nic moc jiného než standardní buildy ti nevylezou, protože tak nějak ti ty suroviny přibývají a ty je musíš utrácet a +- moc jinak to nejde.

To, že to brozne/silver hrají jinak je jenom o tom, že nemají nahrané macro. Takže si třeba postaví expanzi, ale dohromady mají 20 prob a jako bonus supply block třeba na 30s. Nebo si udělají imba 5 gate na jedná bázi, protože woohoo, utrácíme suroviny, ale že vyrobí z každé gate jednotku a pak jim leží ladem, to už jim nevadí a dalo by se pokračovat. Proto píšu to co píšu, ať se každý naučí pořádně macro, myslet na to, že musím pořád něco vyrábět - proby, pylony, jednotky. Protože pak najednou zjistí, že áha, stačí mi vyrábět stalkery, přihodit pár upgradů a v 15. minutě jich mám 2x víc než protivník... á ha, ještě to chce blink a observera. á ha, observera to chce o 5 minut dřív, protože banshee rush... á ha... máme 3 gate robo ani nevíme jak :D
Je to hodně zjednodušené, ale ono to ani moc jinak dopadnout nemůže, josu určité milníky, kdy prostě musíš něco - zaútočit, scoutnout, detekovat, expandovat atd. A ty milníky se posouvají tvým macrem :-), k čemu ti je milník "7:30 - detekce na banshee" když v tu dobu nemáš robo, protože máš 8 prob? :)))

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě 2012 15:03:46 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 06. kvě 2010 14:10:19
Příspěvky: 22
Dobry den prajem je tu este niekto kto aktivne hrava sc2? nedavno som zacal ale som v tom uplny novacik :) oblubenu rasu mam protos, ale lakaju ma velmi zergovia no pocul som ze je to asi najtazsia rasa na hranie . za pripadne rady dakujem :P


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě 2012 17:37:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 21:35:08
Příspěvky: 111
YOG1: tady na forku je sice starsi, ale porad dobra serie clanku od MaHiho - ma to vic casti, tohle je prvni.
Jinak jestli umis anglicky, tak tutorial od dApolla, celkem 4 hodinova stopaz ke kazde rase, vysvetleno od zakladu, rozhodne doporucuju(.//forum

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě 2012 21:49:06 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
ty rady od MaHiho jsou výborné. Na pochopení zergsků jsou pro začátek neocenitelné. Než však začneš hrát, zkus si pár custom her proti počítači a zvyšuj obtížnost. Od Hard se můžeš prakticky vrhnout na ligu :)

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě 2012 7:33:31 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 06. kvě 2010 14:10:19
Příspěvky: 22
dakujem pekne anglicky nejak extra neviem , ale skusim tych zergov? zeby ? inak na protosov asi nic nieje v cz?

btw zaujimalo by ma jedno hral teraz 50 unranked hier+ aka je najslabsia liga?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě 2012 11:21:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
nejslabsi liga je bronze a zergove nejsou nejtezis rasa nahrani btw :(

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě 2012 11:29:03 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 06. kvě 2010 14:10:19
Příspěvky: 22
pro mne jo pac neznam tu hru skoro vobec , no rad by som sa zlepsil


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě 2012 12:57:38 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 16. pro 2010 21:35:08
Příspěvky: 111
Tady na forku najdes v cz clanky ke kazde rase.. chce se to trosku porozhlidnout(.

_________________
Obrázek
get your own starcraft 2 signature at sc2sig.com


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě 2012 16:59:58 
Offline
 Profil

Registrován: sob 12. kvě 2012 13:21:27
Příspěvky: 4
být tebou bych začal nějakou jinou rasou než zergem, aby ses naučil tochu základům na jiných rasách, protože zerg je nejtěžší na naučení a pochopení ...


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz