StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 9:57:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: úte 13. bře 2012 18:59:20 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 20. bře 2011 16:09:58
Příspěvky: 22
souhlas s tema BO je pravda ze za zerga se to tak nehroti a je to hodne reakční, mam openingy proti kazdy rase a pak následuju svůj instinkt 8-) , ale LAMĚ jako jsem ja by 5-10 her týdně nestačilo, jako kdybych je neprohrál tak možna i jo :lol:
TruE píše:
Tak já hraju průměrně tak 5-10 her týdně a dalo se s tím dostat do platiny. Jenom nad tím člověk musí trochu přemýšlet a nedělat ty samý chyby pořád dokola. A build ordery jsou podle mě docela důležitý. Možná ne za Zerga, protože ten se hraje trochu jinak, ale za P a T určitě. Ale stačí umět jeden BO, kterej vede do macro hry, na každej matchup a ste vklidu. Časem vás stejně přestane bavit jezdit to samý pořád dokola, takže se naučíte nějaký další BO.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře 2012 22:59:23 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
Zdravím, tak něco málo (hlavně tedy teoreticky) jsem se o SC2 už přiučil. Ale stějně bych byl rád za další rady, hlavně tedy ohledně BO. Doteď jsem hrál různé rush taktiky typu DT rush, 4gate, MS rush (s tímhle jsem se dostal asi nejdále).

Dostal jsem se na nějaké 5. místo v Bronzu a dál už prostě nevím. V ladderu se mi vůbec nedaří, takže jsem koumal teoreticky další různé taktiky zaměřené spíše na late game.

Co se mi zalíbilo je 3gate robo, ale potřeboval bych k tomu nějaké rady. jestli je dobré to rushnout s pár immortalama, zealotama, stalkrama, sentry či se s tímto BO dostat do late a trochu to přizpůsobit.

Zatím se mi to osvědčilo nejvíce proti Terranům, ale většinou každá hra končila až někdy v 40-45. minutě.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře 2012 23:29:42 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 29. srp 2010 22:32:32
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha
top5 v bronzu s rush DT a MS? já snad začnu znova hrát ligu :D

Hrával jsem random, takže předem sorry za nepřesnosti.
3Gate + Robo je solidní věc, pokud dokážeš držet zásoby minerálu max na 500. Prostě nesmíš zevlovat. Pokusit se o proxy pylon na oponentově 2. expanzi. Warp jednotek z této vzdálenosti, je-li dostatečný, nezvládne spousta lidí. Zealotem bloknout rampu, zvážit konstantní produkci sentry (moc plynu na výrobu. Dle oponenta rozhodni, kolik se ti jich bude hodit). Pokud ti nikdo nerozmázne DT, zvážil bych i halucinace. Vím, že je většina "šikovných" Terranů, co v 10. minutě nemají CC, ani jiný způsob detekce. Observery aspoň 3. Jeden na patrolu kolem tvé báze, jeden k oponentově rampě a jeden nejlépe do šedých míst (tam kam se normální člověk nepodívá). útok do 10. minuty. Většinou stačí Zealot + Stalker. Když stihneš +1 upgrade do útoku, bod pro tebe. Immortal se volí až dle techu oponenta. Proti Zergovi je lepší nasadit Colosse a Fénixy. Pokud nejsi hned odražen, okamžitě stav další Warpgaty. Hraj psychologickou hru. Občasný průlet Warp prism u oponentovi těžby, nebo i nějaký drop, donutí tvého soupeře investovat do obrany zbytečně minerály, čímž se zbrzdí.
Pokud chceš nahoru, musíš myslet dopředu. Chápu, že dle tvých dosavadních taktik jedeš prvně blok rampy s Cannony, na ty zapomeň. armáda je lepší. Nezapomínej zkrátka na jednotky, co většina lidí v bronzu nepoužívá. To znamená Sentry, Observer, HT (proti harasu maríny, nebo lingům není nic lepšího než kvalitní Storm :) ), Colossus, Warp prism.

Jinak doporučím sledovat replaye vyšších lig. Tvé taktice se meze nekladou, ale je lepší zakládat na něčem co funguje.
Například já zkoušel naposledy za Terrana Nuke rush. Byl to dost risk kvůli slabé obraně, ale poté 9/10 oponetů zůstalo v bázi a zlepšovalo obranu, zatímco já expandoval a končil hru kolem 15. minuty s dropem ;)

_________________
Obrázek

nikdo nejsme profík, hrajem tak jak se dá"
Necro#710


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 0:01:17 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
NA kazdou konkretni radu se vykasli (u Necra stoji za zminku ze se imho nikdy nedostal z bronzu). V nizsich ligach se musis naucit hlavne mechaniku hry. Pokud vis jak funguji BO tak se nauc neco 2 base, treba jen nejaky 6gate timing. No a za tim muzes expandovat a rozjet nejaky tech. Proste se ale drz zakladniho: stavet workery, nedostat se do suply blocku a utracet VSECHNY penize.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 7:32:05 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
souhlas se stokym chce se to anucit poradne macro ( duvod proc furt tvrdu v silvru) hlavne s tosem se chces dostat do late game aspon v TvP kde je pak terana jako cajicek. hlavne se naucit svoutovat a poznat co souper planuje. a hlavne se nauc pouzivat FF, jinak do TvP ti doporucuju kompozici archont/cahrgelot + par dt do army pro me je to v podstate nedefnutelny a ....

BTW necro ty musis bejt hodne low bronz ne ? kdyz dostatvas terrany co v 10 minute nemaj ani OC v silvru neni nic nenormalniho kdyz v tuhle dobu terrani uz stavej treti OC

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 8:54:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
4 necro: Jak píšeš to že jedu blok s kanóny tak to jsem zatím nikdy tak nejel. Wall blokuju 1 gate 1 cyber core a zealot(i).

4 Swen: late game jsem měl do této doby opravdu málo, (2?) jak jsem řekl hrál jsem různé rushe, které mi teď ale bohužel nevychází tak potřebuji něco nového. V první late game hře PvT jsem si vedl katastrofálně měl jsem několik kolosusu (2-3), pár stalkerů, několik desítek zealotů a pár sentry a 5 immortalů. On měl kolem tísíc možná dva (:D) mauraderu, tucet marinaku a asi 10 vikingu. Tuhle hru jsem se snažil o nějaké to micro colosuse jsem postavil dozadu, dopředu šli immortalove a zealoti a ve prostřed zbytek. Dopadlo to tak, že já neměl nic a on ztratil asi jen 15 jednotek.

Pak jsem hrál ještě jednu late game PvT klasický Terran co dělají snad všichni (se kterými jsem hrál zatím). Kolem báze tisíc tanku, bunkru, turretů. Měl jsem u něj 2 observy, takže jsem viděl, že stavěl pouze tanky, mauradery a poté i thorry. Hra trvala 42 minut a oba jsme jeli na 3 bázích. Vylepšení vše na max co šlo, immortalů snad 50-60, dost zealotů s chrage a poté jsem si udělal i 6 HT (opravdu skvělá jednotka). Když jsme se potkali v prostřed mapy tak jeho armádu smazali HT (sice ani jeden nepřežil), ale zbylo mi opravdu hodně full upgrade immortalů a to nemohl přežít.

Jde mi o to, že v PvT mám za každou hru se snažit držet do 40. minuty?

EDIT // Ještě jsem zapomněl se zeptat útočit se zealotem a stalkrem v 10. minutě? To bude mít nějaký efekt?
// A co se týče PvZ tak to jsem vůbec nevěděl co dělat. Stavěl jsem zealoty, pár stalkerů a pak jsem se snažil massovat immortaly, když jsem jich měl tak 5-6 tak on v té době měl snad 30-40 roachu čímž mě zničil jak nic.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 9:36:10 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Tak jinak, nauč se macro, nauč se pořádné macro a ... wait for it ... vykašli se na counterování a podobné chujoviny.

Pár připomínek
- chargelot je fakt supr jednotka, ale když jich je hodně tak neútočí všichni
- proti bio T je nutnost mít dost dost plošné dmg(kor v lategame)
- útok stalker & zealot znamená kompozici jednotek složenou ze jmenovaných jednotek, nikoliv jeden zealot a jeden stalker
- když už jsem v lategame, tak rozhodně mám víc než 3 base ... protoss by měl využívat warpgate tech jak jen je to možné, lategame s víc jak 2 řadami warpgate není problém
- vykašli se na rushe, jsou k ničemu
- immortal ve vysokém počtu je k ničemu, protože je pomalý a velký - srovnám-li to s roachem nebo marauderem, tak ta jednotka je... fujky ;) Její hlavní využití je skrýt se v davu a rozhazovat tuny dmg, ne být tou jedinou správnou - specificky čím větší masa protivníka, tím méně je vhodné jet pouze immortaly :o)

Zbytek to určitě poopraví, upřesní :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 10:09:21 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
Mohl bych poprosit o zkomentování tohoto replaye?

http://bazim.cz/hry/starcraft/replaye/moje/maybefail.SC2Replay (31 minut)

BIG fail byl, že jsem zapomněl vyzkoumat storm a všimnul jsem si toho až pozdě, prohrál jsem díky tomu?

REPLAY 2: Tohle se asi moc komentovat nedá, ale je dobré to hrát takto? Klasický začátek 3 gate robo a mít někde tedy proxy pylon nawarpovat tam pár jednotek a jít trochu harras?
http://bazim.cz/hry/starcraft/replaye/moje/diff3gaterobo.SC2Replay (9 minut)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 11:27:07 
Offline
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 17:26:54
Příspěvky: 26
Bazim píše:
Mohl bych poprosit o zkomentování tohoto replaye?

http://bazim.cz/hry/starcraft/replaye/moje/maybefail.SC2Replay (31 minut)

BIG fail byl, že jsem zapomněl vyzkoumat storm a všimnul jsem si toho až pozdě, prohrál jsem díky tomu?

REPLAY 2: Tohle se asi moc komentovat nedá, ale je dobré to hrát takto? Klasický začátek 3 gate robo a mít někde tedy proxy pylon nawarpovat tam pár jednotek a jít trochu harras?
http://bazim.cz/hry/starcraft/replaye/moje/diff3gaterobo.SC2Replay (9 minut)


Replay 2
nejdřív dej stavět cyber a potom zealota
a taky bys měl scoutovat ideálně probou po gateway
základní provedení buildu 3gate robo docela dobré, jenom nevím čím si chtěl navazavat, takto provedený mi nejvíc sedí na 2base colo. Takže nevím proč jsi stavěl council a forge (i když tu bych ještě bral).
Do útoku posílej všechny jednotky, maximálně si můžeš doma nechat nějakou sentry na FF pokud jsi hodně paranoidní.

BTW nechápu co dělal teran řekl bych že byl tak od 4min afk a jednou za minutu naklikal scv do výroby.

Replay 1
Dej si robo na hotkey (třeba 5)
pokud víš že budeš expandovat stav pořád proby, když už máš expanzi stav proby v obou nexech( oba je realypointni do expy nebo transferni proby z mainu a pak vyráběj z každého nexu k jeho minerálům), a hlavně je nepřestaň vyrábět. měl jsi 2 base proti jedné a jen 36 vorkerů proti asi 25+muly. kdybys je postavil tak bys měl v čase první bitvy už dávno 3expu 200/200 suply.
Storm by se ti v té bitvě hodil (tak 2 by mu zrušily všechny mariňáky), ale i tak jsi mohl feedbacknout všechny jednotky z energií hned na začátku.
Ale bitvu jsi prohrál hlavně díky tomu že jsi byl zaseklý v mezeře mezi nexem a clifem a střílelo ti vždycky jen 10 jednotek proti jeho skoro celé armádě(taky neměl perfektní pozici, ale pořád mnohem lepší než ty).
Když už máš robo tak přidej colosi. 1 nebo 2 by mu spálili marináky během 5 sekund.

Obecně proti teranovi nevaluj a tvoje valy taky nejsou udělané správně.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 16. bře 2012 11:50:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 25. úno 2012 20:21:29
Příspěvky: 27
Bydliště: City 17
Takže proti T newallovat? Čili mít jen před vchodem jednotky? V Replayi 2 jsem stavěl council, kvůli HT jelikož snad proti každému T jsou HT užiteční. Neposílal jsem všechny jednotky, protože kdyby mi je nějak zničil tak bych neměl nic a on by mohl hned zaútočit a já bych se nemohl nijak bránit.

K Replayi 1: když tedy vím že budu expandovat mohu dát rovnou z rpvní base proby aby šli rovnou těžit z druhých minerálů? Sice to budou mít docela daleko, ale pak nezapomenu je dát do druhé báze. A nebo rpsotě stavět další proby v první bázi a nezapomenout jich pak pár vzít a přendat do druhé báze?

Takže k celkově k jedničce o jsem měl dělat? Postavit kolosuse, jít s jednotkami jinam aby měli větší prostor? Feedbacknout thorry, medivaci? (nějaké jsem feedbacknul myslím i v té první bitvě)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz