StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 19:37:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 20:07:24 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Koukal jsem na to. Nevim jak si hrál dřív, takže ti jen řeknu co děláš špatně. :))

1. Robo, Twilight, Forge, 3gate na jedný bázi. Ok můžeš udělat 3gate+robo a pak expandovat. Ale forge ani twilight council si nevyužil dokud si nedělal nexus. Zbytečný zdržení. Udělal si zbytečnej kanon na rampě. Na ubránění proti MM ti bohatě stačí pár GW jednotek a ti immortalové když hodíš FF. Takže příště ty věci udělej až po nexusu. :)) Pak si tam ještě zbytečně aktivoval guardian shield jednou :)

2. Neděláš proby! To je asi uplně nejzásadnější. V 10 minutě jsi měl jenom 27 prob. A ke konci hry pod 60. Ideálně bys měl mít tak 70-80.

3. Ve Forge je většinou lepší proti Terranovi nejdřív dělat +1armor, když máš jen jednu. pak můžeš dát +1attack. A když přidáš druhou tak rovnou na +2/+2. Ale když jí budeš dělat až po nexusu tak zpravidla stejně dáš hned dvě. :)

4. Buď aktivnější s observerem ať vidíš co vyrábí, jakou a kde má armádu. Map control jsi měl dobrej až ve druhý polovině hry. Celkově víc scoutuj i na začátku. Neboj se obětovat jednu probu každý 2-3 minuty.

5. Vyráběj jednotky. Surovin máš většinou dost ale nic s nima neděláš. Máš 5 warpgatů připravenejch a neděláš jednotky.

6. HT+Colossus na 2 bázích. To nejde utáhnout. Dycky dělej jedno z toho a to další až když seš na třech těžících s gasem.

7. kontrola HT a stormů v bitvě. Házíš je na svoje jednotky, HT ti ujížděj dopředu a přicházíš o ně zbytečně. Dej si je na jinej hotkey a když jim dojde energie a furt bojuješ tak udělej archony.

8. Nesmyslně daný kanony na třetí bázi. Nedávej je takle dokola. Pak střílí jen jeden. Radši dej 4 okolo nexusu na těsno. :D Ten kanon v mainu v těžbě byl taky k ničemu. Stačí v tom rohu kde jsi ho dal.

9. Nemakruješ po bitvě. Máš přes 10 warpgatů který jsou ready a stavíš jen 2 kolosy. A máš 3k surovin. Mohl jsi během pár vteřin bejt o 50 supply vejš. Dostal si se tam až po 2 minutách.

10. Na expu jsi mu měl nawarpovat zealoty. Ne stalkery.

To je tak všecko co si vzpomenu :)) rozhodně se mi líbí jak si postavil pylony po mapě. A pak map control se 3 obesrverama. Ale zapracuj na macru a ovládání HTček. Občas taky posíláš armádu přes move...to nidky nedělej.

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 20:51:57 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Podival bych se na to z trosku jine stranky. Misto jednotlivosty bych mel jen dve poznamky.

1.) Proby. Uvedom si priority! Temer vzdycky je v early game proba to nejdulezitejsi (vyjimka jsou jen nejake super rushe a cheesy). proba > jednotka; proba > mikro; proba > budova.

2.) Zajimal by me jaky jsi mel plan? Cim jsi chtel soupere porazit? A az si tohle zodpovis, tak se mrkni co te k tomu cily vedlo a co ne a jestli je to vubec dobry plan. to jestli je to dobry plan si muzes srovnat treba v nejakem Unit testeru. Kdyz budes mit plan one base gateway units se vsemy upgrady, tak vylezes v, placnu, 15. minute s 15 stalkery a 10 zealoty. Souper ktery expandoval bude mit napr. 4colosy, 20stalkeru a 15 zealotu 1/1. No a kdyz tyhle dve armady srovnas tak se dozvis jestli je tvuj plan dobry nebo ne...tohle byl jen priklad. Vsechno ale zacina u toho jaky jsi mel plan.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře 2012 10:30:28 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Heh, dycky když čtu o plánech v SC2, tak, sám nevím proč, ale musím se smát. To bude asi ten důvod, proč jsem se nikdy z diamondu nedohrabal do masteru, protože můj imba plán byl - ňák to dopadne :o) a dopadlo, většinou v hnusném diamondu :o) Ale možná se to za posledního 1/4 roku změnilo, co jsem na sc2 prakticky ani nešáhl :o)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře 2012 12:15:03 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
deacon píše:
Heh, dycky když čtu o plánech v SC2, tak, sám nevím proč, ale musím se smát. To bude asi ten důvod, proč jsem se nikdy z diamondu nedohrabal do masteru, protože můj imba plán byl - ňák to dopadne :o) a dopadlo, většinou v hnusném diamondu :o) Ale možná se to za posledního 1/4 roku změnilo, co jsem na sc2 prakticky ani nešáhl :o)


Ja nevim, ale kazdej kdo rika tohle tak si ani neuvedomuje ze nejaky plan ma. Posli mi jediny replay a ja ti ho reknu. Kdo o hre nepremysli ta nerikam ze je to spatne, ale kdyz o planu nepremyslis tak to neznamena ze tam neni. Plan je pro me proste kazde rozhodnuti pujdu mech, pujdu bio. Idea celeho toho "mit plan" je aby pak clovek neskoncil presne v tehle pozici jako to bylo v tom replay. 3gate+robo+forge+council, one base canon nad rampou atd. "Plan" sam o sobe tomuhle zamezi, kdyz se nad tim clovek zamysli.

Mozna o vecech moc premyslim, ale napriklad pokud se rozhodnu ze pujdu nejaky onebase na 2men mape, tak nevidim duvod scoutovat. Pokud jdu to same, tak stejne tak nevidim duvod mit kanon nad rampou. Stejne tak muzu mit plan jit 3 base 200/200 a tomu se taky prizpusobim. Nerika mi ze mam udelat 4 faktory nebo 6. To mi rekne az to ze nestiham utracet plyn. Plan mi rekne jen to ze vim kam se chci dostat a kdyz se tam dostanu tak budu silny, protoze ja jdu do te 20. minuty co nejprimneji zatimco souper jde vetsinou klikate (nejde treba fast expu, nebo se opozdi na upgradech apod.) To same pokud pocitam ze hra skonci do 8. minuty tak je pro me zbytecne premyslet o expanzi zbytecne premyslet o +2 upgradu apod.

Tohle je pro me plan, ne mit presny a rozvetveny BO (minutu po minute) az do 200/200, podle toho co se muze objevit.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 30. bře 2012 10:28:42 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Stoky píše:
Ja nevim, ale kazdej kdo rika tohle tak si ani neuvedomuje ze nejaky plan ma. Posli mi jediny replay a ja ti ho reknu. Kdo o hre nepremysli ta nerikam ze je to spatne, ale kdyz o planu nepremyslis tak to neznamena ze tam neni. Plan je pro me proste kazde rozhodnuti pujdu mech, pujdu bio. Idea celeho toho "mit plan" je aby pak clovek neskoncil presne v tehle pozici jako to bylo v tom replay. 3gate+robo+forge+council, one base canon nad rampou atd. "Plan" sam o sobe tomuhle zamezi, kdyz se nad tim clovek zamysli.

Mozna o vecech moc premyslim, ale napriklad pokud se rozhodnu ze pujdu nejaky onebase na 2men mape, tak nevidim duvod scoutovat. Pokud jdu to same, tak stejne tak nevidim duvod mit kanon nad rampou. Stejne tak muzu mit plan jit 3 base 200/200 a tomu se taky prizpusobim. Nerika mi ze mam udelat 4 faktory nebo 6. To mi rekne az to ze nestiham utracet plyn. Plan mi rekne jen to ze vim kam se chci dostat a kdyz se tam dostanu tak budu silny, protoze ja jdu do te 20. minuty co nejprimneji zatimco souper jde vetsinou klikate (nejde treba fast expu, nebo se opozdi na upgradech apod.) To same pokud pocitam ze hra skonci do 8. minuty tak je pro me zbytecne premyslet o expanzi zbytecne premyslet o +2 upgradu apod.

Tohle je pro me plan, ne mit presny a rozvetveny BO (minutu po minute) az do 200/200, podle toho co se muze objevit.


:D Fakt ne, ano věřím, že když ti dám nějaký replay, tak v tom plán najdeš, ale žádný tam nebyl - ne v tom smyslu, že bych si na začátku řekl - fajn, jedu proti zergovi, pojedu tradiční deathball... no a ono houby, skončím u carrierů a zealotů :D

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pát 30. bře 2012 22:36:49 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
To seš asi výjimka. Už jen to že si vybereš jestli pujdeš forge fe nebo 1gate/3gate expand...nebo že budeš hrát one base....nebo dtčka......nebo proxy.....nebo nexus first......už to je nějakej plán a zpravidla s nim přicházej určitý možnosti jak navázat, který samozřejmě přizpůsobuješ tomu co dělá soupeř. Je nesmysl mít plán na 25. minutu.

Třeba se můžu rozhodnout že pujdu 1-1-1 all in a pokud oponent neudělá třeba proxy, tak na tom nic měnit nebudu a mám do 10. minuty jasnej cíl. Nebo si řeknu že tohle TvZ chci jet mech...tak asi na začátku expanduju rychle a pak rozjedu gas a factorky. S tim že budu chtít udělat 200/200 thor/hellion armádu a pak zautočit. Třeba.... stačí říct ok udělám rychle carriery a mothership...a máš plán a jedeš to podle něj a nestane se ti že uděláš na jedný základně 3gate, robo, stargate, forge do nexusu..

Nikdo nemluvil o build orderech na 25 minut hry. :)))

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: sob 31. bře 2012 15:22:53 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Fanatic píše:
To seš asi výjimka. Už jen to že si vybereš jestli pujdeš forge fe nebo 1gate/3gate expand...nebo že budeš hrát one base....nebo dtčka......nebo proxy.....nebo nexus first......už to je nějakej plán a zpravidla s nim přicházej určitý možnosti jak navázat, který samozřejmě přizpůsobuješ tomu co dělá soupeř. Je nesmysl mít plán na 25. minutu.

Třeba se můžu rozhodnout že pujdu 1-1-1 all in a pokud oponent neudělá třeba proxy, tak na tom nic měnit nebudu a mám do 10. minuty jasnej cíl. Nebo si řeknu že tohle TvZ chci jet mech...tak asi na začátku expanduju rychle a pak rozjedu gas a factorky. S tim že budu chtít udělat 200/200 thor/hellion armádu a pak zautočit. Třeba.... stačí říct ok udělám rychle carriery a mothership...a máš plán a jedeš to podle něj a nestane se ti že uděláš na jedný základně 3gate, robo, stargate, forge do nexusu..

Nikdo nemluvil o build orderech na 25 minut hry. :)))


Přesně tak, jak píšeš, já mám furt stejnej, geniální plán - rozsekat soupeře na cimpr/campr a mám s ním +- 50% úspěšnost:-))) Ale né, vážně, je to asi fakt důležitý, ale je potřeba k tomu plánu mít naučený timingy, což je třeba můj problém, sice vím co chci dělat, jak soupeře potrápit, ale nevím kdy a to je zcela zásadní, jako jediný co umím je nějakej stim/shild mmm timing push, ale to je hergot málo :-(

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pon 02. dub 2012 13:37:59 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Hodil jsem to sem především jako další možnost, ale hlavně, v silveru jsou ty problémy sakra jinde, než ve špatně naplánované pětiletce. Já si prošel copper => platinum s tím, že můj plán byl hrát co nejvíc her denně a vytáhnout se nahoru. Stačilo to :o) Plánování jednotlivých her jsem nechal ÚV :o) A to bylo v době, kdy jsem sc2 hrál denně cca 8h, protože jsem na to měl čas :o) Dneska, když mám čas na hraní tak 3h/měsíc už to radši moc nepouštím, max tu mapku na monobattles :D

A nemyslím, že jsem výjimka, i když možná jo, IDK IDC :o) Když vám to plánování tak pomáhá a baví vás to, klidně si plánujte :-)

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pon 02. dub 2012 13:51:57 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
deacon: Ono de o to, že ses mohl dostat třeba do Mastru, kdybys "plánoval" :) . Já sem se z úplnýho dna, kdy jsem začínal v Bronzu, dostal do Platiny během cca 300 her. Pochybuju, že by se mi to povedlo, kdybych neměl nějakej plán.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Rady pro nováčka
PříspěvekNapsal: pon 02. dub 2012 19:10:57 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: čtv 11. lis 2010 15:18:28
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Tak hlavně ty tady tvrdíš jak si žádnej plán neměl přitom máš plán každou hru jen tu tvrdíš opak :D:D každej ho má, (i bronzák co plánuje zasiegovat main a udělat 4 battlecruisery), to je uplně vedlejší jestli ve finále skončíš u carrierů. Na začátku hry si vybral nějakej "build" a tim se jakž takž řídíš. Prakticky vždycky.

_________________
Obrázek

Fanatic.547


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz