StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pon 06. kvě 2024 7:12:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 10:27:15 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Tyckin píše:
Jen poopravím - obvykle má člověk za výhru více než za porážku, tedy za předpokladu že hraje alespoň slušně v poměru 1:1 - za výhru nad lehce silnějším soupeřem mám třebas 18 bodů (+bonus pool), za porážku 8 bodů, takže při 1:1 bilanci jdu stále bodově vzhůru, o bonus poolu nemluvě. Moje bilance za poslední 3 měsíce je asi 70% výher, přesto stále bronze, proto mne taky napadlo, jestli není problém v malém počtu odehraných zápasů, např. v min. sezóně to bylo pouze 26 výher, 12 porážek, cca 640 bodů.


3 měsíce 70% W/L a žadnej promote - to je divný, buď máš zkreslenou představu o svém W/l (já si kolikrát taky říkám, že furt vyhrávám a pak se kouknu do SC 2 analyzátoru nebo jak se to menuje a ejhle mám z posledních 100 her 51/49 W/l) a nebo máš ten postup nějakej buglej kor jestli běžně porážiš favored.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 11:48:44 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Tu 70% úspěšnost fakt poslední 3 měsíce mám, dělal jsem si čárky :lol: Ovšem na druhou stranu je třebas říct, že ač téměř vždy dostávám již slightly favoured soupeře, jsou stále pouze z bronzu jako já, nikoli silver. A taky když jsem před 5 měsíci začínal hrát SC2, nebyl pro mě absolutně problém prohrát 4 z 5 zápasů :D Takže bude asi chvíli trvat, než tyto krušné časy ve svém ratingu nějak vykompenzuju ;) V 2v2 jsme s kámošem museli taky dost dlouho porážet stříbro a zlato, než jsme postoupili do stříbra, počátky našeho 2v2 hraní též neměly super bilanci :?

Hele, ten SC2 analyzátor, ze kterého mi vypadne statistika, se nechází kde? Já to ve hře ani na webu nevypátral. A nebo je to výsada jen vyšších lig a looseři v bronzu na to nemaj nárok? :lol: Celkem by mne zajímala bilance za celou dobu co hraju SC2, včetně tragických začátků :mrgreen:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 15:48:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 24. pro 2010 21:09:28
Příspěvky: 200
to bere pouze vsechny ulozene repy takze poku je ulozeny nemas nezjistis to.
To me vadi ze musim nechavat automaticky ukladat vsechny repy
proto si to pisi sam do excelu

_________________
Obrázek
Drakan #783


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 15:50:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Tyckin píše:
Tu 70% úspěšnost fakt poslední 3 měsíce mám, dělal jsem si čárky :lol: Ovšem na druhou stranu je třebas říct, že ač téměř vždy dostávám již slightly favoured soupeře, jsou stále pouze z bronzu jako já, nikoli silver. A taky když jsem před 5 měsíci začínal hrát SC2, nebyl pro mě absolutně problém prohrát 4 z 5 zápasů :D Takže bude asi chvíli trvat, než tyto krušné časy ve svém ratingu nějak vykompenzuju ;) V 2v2 jsme s kámošem museli taky dost dlouho porážet stříbro a zlato, než jsme postoupili do stříbra, počátky našeho 2v2 hraní též neměly super bilanci :?

Hele, ten SC2 analyzátor, ze kterého mi vypadne statistika, se nechází kde? Já to ve hře ani na webu nevypátral. A nebo je to výsada jen vyšších lig a looseři v bronzu na to nemaj nárok? :lol: Celkem by mne zajímala bilance za celou dobu co hraju SC2, včetně tragických začátků :mrgreen:


Program SC2Gears, ale neukazuje to zpetne, jen analyzuje replaye, ktery tomu predhodis, takze leda bys mel ulozeny replaye tech her, jinak mas smulu.

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 17:50:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Tyckin píše:
Eh, co je MMR? :P
Chápu-li dobře, hraju-li velmi málo a přitom dobře, na postup se načekám, do doby než "nasbírám" patřičné množství výher proti lepším soupeřům? Tzn. vyhrát 14 z 15 mi samo o sobě nestačí, ale když udělám 30 z 50, už to bude dost? (jen náhodně plácnutá čísla pro názornost). Prostě, že hra "potřebuje" jisté množství výher než si řekne "OK, tan to fakt umí a půjde výš".

MMR = Match Maker Rating :)

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 18:32:33 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
Tyckin: Jestli ti můžu radit tak o tom vůbec nepřemýšlej a ten čas kterej věnuješ tomu, že to tady řešíš věnuj radši hraní :) . Já sám jsem začal postupovat až ve chvíli, kdy jsem si řekl, že je mi vlastně úplně jedno v jaké budu lize, protože do Mastru se stejně nikdy nedostanu :D .

Jinak nevíte někdo proč se mi v orázku v podpisu nezobrazuje avatar?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 19:39:18 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Však já si taky nějaký cíle nedávám, hraju pro zábavu a beze stresu, jen jsem měl dojem, že v 2v2 už máme hodně slušný výsledky a pořád nás to nechalo v bronzu, tak mne napadlo, že by to mohlo souviset s malým množstvím odehraných zápasů a jak se ukazuje, vliv to opravdu má.
Ale v 1v1 bych silver taky ocenil, v bronzu občas člověk fakt narazí na "exoty" - např. naprosto pasivní one base terran co si udělá expu až v 20. minutě když už já mám tři plně saturované báze, toho pak jedním útokem rozmáznu jak malinu a to mě nebaví :? Pak si položím otázku, jak se takovej člověk může v bronzu pohybovat v TOP8 :lol: Ale naštěstí takových případů je fakt málo ;)

OK, už to nebudeme pitvat a hurá do vyhrávání :P

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 21:37:25 
Offline
 Profil

Registrován: sob 15. kvě 2010 20:27:49
Příspěvky: 39
OP: Ne... dulezity je jen MMR, coz je skrytej rating, kterej se ti zachovava i po resetu sezony (pokud jednu sezonu kompletne nevynechas). Cim dyl nehrajes tim se zvysuje "nejistota" matchmakeru nad tvym ratingem a dava ti oponenty s vetsim rozdilem skillu oproti tvymu MMR. Pomer mezi bodama (bez bonus poolu) a MMR urcuje jestli je hrac favored nebo even s jeho oponentem (Proto na zacatku sezony je pro kazdyho kazdej oponent favored do urcityho poctu her). Ohledne toho poctu her... dostal sem promote do GM jako moje 2. hra v tyhle sezone...

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: pát 30. pro 2011 7:17:54 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 04. zář 2011 10:40:59
Příspěvky: 89
Drakan píše:


Ten vliv množství her jsem myslel takhle - dle toho odkazu to vyznívá, že jistý počet bodů za sezónů je víceméně zárukou promote, chápu-li správně
Jinak je pochopitelné - více her = více zkušeností = více výher atd. ;)
Snad když se budu tomu 1v1 více věnovat, alespoň do toho silveru se dostanu :roll:

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Postup do vyšší ligy vs. intenzita hraní
PříspěvekNapsal: pát 30. pro 2011 10:45:12 
Offline
 Profil

Registrován: sob 15. kvě 2010 20:27:49
Příspěvky: 39
Tyckin píše:
Drakan píše:


Ten vliv množství her jsem myslel takhle - dle toho odkazu to vyznívá, že jistý počet bodů za sezónů je víceméně zárukou promote, chápu-li správně
Jinak je pochopitelné - více her = více zkušeností = více výher atd. ;)
Snad když se budu tomu 1v1 více věnovat, alespoň do toho silveru se dostanu :roll:


Ten clanek na bnetu je zavadejici. Nejde vubec o pocet her pokud mas dobry mmr... priklad: PredY, jen kolem 60 her minulou sezonu a stejne grandmaster. Pokud je tvoje mmr o dost jiny nez tvuj pocet bodu budou pro tebe vsichni tvoji oponenti porad favored a za kazdou vyhru budes dostavat +20 (a 20 za bonus pool k tomu ptze moc nehrajes a nakej urcite mas) a za prohru treba jen -3 a tim padem bude temer nemozny (pokud se fakt nezhorsis) aby si casem ten promote nedostal. Este nutny dodat ze mmr je lagnuty o nakou dobu za tvejma bodama, coz znamena ze pokud treba jeden den budes hrozne moc vyhravat a budes porazet i hrace z vyssi ligy tak promote dostanes treba az za dva dny. To je tak udelany proto, aby se predeslo jednorazovejm vykyvum ve vykonnosti a mmr se updatuje az potom co nejakej rapidni vykyv skonci a nebo se na nejaky urovni na nakou dobu zpomali.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz