StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 26. čer 2024 0:49:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2011 19:02:22 
Offline
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 17:07:38
Příspěvky: 40
Jsem LAMA a hraju Starcraft2 asi půl roku. A včera se mně stala taková nemilá, ošklivá věc.
Po jedné prohrané hře jsem marně hledal v replay, kde je chyba, jak to, že jsem zase nevyhrál a soupeř přes všechny chyby, co dělal, mě jednoduše převálcoval. Chybu jsem nenašel, zato když jsem proklikal všechny možnosti zobrazení, production, army, units atd., jsem náhodou kliknul na APM!!! A co nevidím: hru jsem prohrál, ale mé APM skončilo na pro mě nevídaném čísle 74!!! Pro upřesnění: jsem stříbrňák, a když se mé APM ve hře přiblíží 50, jsem šťastnej jako blecha.
Nelenil jsem, poslal replay, pojmenovaný: jTvZz (P32) premakroval me ale 74 APM!!!, svým třem kamarádům. A začal spamovat všechny trochu známé z SC2, jak jsem se strašně zlepšil a jdu nahoru. I když mě všichni krotili, že o APM to není, cítil jsem se, jako bych vyhrál olympiádu.
Než po půl hodině volal kamarád, co sem mu replay poslal: ,, Vole, co blbneš, jsi prohrál, hra o ničem!“ Zarazil jsem ho: „Čum na APM a uč se, věčně tady nebudu!“ Chvilku bylo ticho a kámoš zase: „Máš 42 APM, co má bejt?“ Pustil jsem si znovu replay a nestačil se divit, opravdu jsem měl 41 APM. Po hře, když jsem projížděl replay, jsem si neuvědomil, že mám ve hře aktivované „Color units green“, a proto jsem pořád zelený – a soupeř červený, i když hraju jinak s červenou barvou. Kouknul jsem na APM červeného a hlasitě se jal do světa vykřikovat o svém velkém pokroku a úspěchu…
Co z toho plyne? Dvakrát měř, jednou řež, nad nikým se nepovyšuj ani neponižuj. Prostě čum, kam máš, a nedělej ostudu!!!

_________________
Obrázek

http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... &cn=Eldesa

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2011 19:28:57 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
:D Stane se. Mám dotaz. Jak nastavím to "Color units Green"? Prosím přesnej postup jak pro blbce :D .

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2011 19:30:58 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 08. úno 2010 19:30:38
Příspěvky: 58
vpravo vedle minimapy kliknes na tu ruku :D (automaticky nastavi tvou barvu na zelenou a protihracovu na cervenou(spojenci myslim zlute))

_________________
Obrázek
pnuda.885 Kdokoliv by chtěl zatrénovat(zlato-diamant), tak pište :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: sob 29. říj 2011 19:45:23 
Offline
 Profil

Registrován: pon 25. črc 2011 19:11:04
Příspěvky: 156
A bude to potom zaplý na všechny hry/replaye?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 30. říj 2011 10:29:39 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
TruE píše:
A bude to potom zaplý na všechny hry/replaye?

na hry jo, na replaye myslim ne

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: sob 05. lis 2011 17:48:45 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 26. kvě 2011 17:12:58
Příspěvky: 120
satik píše:
TruE píše:
A bude to potom zaplý na všechny hry/replaye?

na hry jo, na replaye myslim ne

Na replaye skoro určitě ne, taky občas chvíli hledám, který vlastně jsem, když dělám analysis :)

Btw tohle je topic maximálně o tom, jak někdo failnul, i kdyby jsi měl 100,000 APM, nijak to tvé hře nepomůže. Troufám si říct, honění APM spíš škodí v mnoha směrech, než pomůže. Jsem gold, mám cca 45 APM a rozhodně mě to neomezuje v ničem. Takže, až ti zas někdo bude říkat, že APM je naprosto bezvýznamné číslo, tak mu troška věř ;-)

Btw replaye prohraných her jsou 100x lepší než replaye vyhraných. To zas můžeš říct kamarádovi... prohraná hra != hra o ničem :)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: sob 05. lis 2011 20:00:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Ashencz píše:
Takže, až ti zas někdo bude říkat, že APM je naprosto bezvýznamné číslo, tak mu troška věř ;-)


Neni bezvyznamne, je to dalsi z rady hernich statistik ktere samy o skillu hrace tolik nevypovidaji, ale kdyz budes hrace porovnavat ve vice statistikach najednou, tak uz muzes uhadnout, kdo z tech hracu bude asi lepsi. Samozrejme zalezi na tom, jake statistiky vyberes a pak jsou tu jeste veci, ktere se moc merit nedaji, jako treba scouting, spravnost reakci na soupere apod, ale obecne se podle toho orientovat trochu da. I kdyz spis nez apm bych uz pouzival eapm, ktere ma vetsi vypovidajici hodnotu.

A kdyby jsi vzal APM treba 100 hracu z kazde ligy a udelal prumer, tak i jen podle tech cisel by jsi poznal, co to bylo za ligu, cim vyssi, tim vyssi prumer, nepocital jsem to, ale odhadem tak 25 bronz a 120+ GM (prumer!).
Podobne je to treba s SQ (spending quotient, http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=266019).

Kdyz budes mit dva nezname hrace, pricemz jeden ma v bezne hre apm 40 a sq 40 a hrace s apm 150 a sq 85, na koho by sis vsadil spis? :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: sob 05. lis 2011 22:47:50 
Offline
 Profil

Registrován: sob 05. bře 2011 19:57:44
Příspěvky: 72
satik píše:
Ashencz píše:
Takže, až ti zas někdo bude říkat, že APM je naprosto bezvýznamné číslo, tak mu troška věř ;-)


Neni bezvyznamne, je to dalsi z rady hernich statistik ktere samy o skillu hrace tolik nevypovidaji, ale kdyz budes hrace porovnavat ve vice statistikach najednou, tak uz muzes uhadnout, kdo z tech hracu bude asi lepsi. Samozrejme zalezi na tom, jake statistiky vyberes a pak jsou tu jeste veci, ktere se moc merit nedaji, jako treba scouting, spravnost reakci na soupere apod, ale obecne se podle toho orientovat trochu da. I kdyz spis nez apm bych uz pouzival eapm, ktere ma vetsi vypovidajici hodnotu.

A kdyby jsi vzal APM treba 100 hracu z kazde ligy a udelal prumer, tak i jen podle tech cisel by jsi poznal, co to bylo za ligu, cim vyssi, tim vyssi prumer, nepocital jsem to, ale odhadem tak 25 bronz a 120+ GM (prumer!).
Podobne je to treba s SQ (spending quotient, http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=266019).

Kdyz budes mit dva nezname hrace, pricemz jeden ma v bezne hre apm 40 a sq 40 a hrace s apm 150 a sq 85, na koho by sis vsadil spis? :)

Nesouhlasím, APM je dulezité jen +- v ligách Diamond + možná i platina, v Bronze - Gold jde o to jak umíš macrovat, protože se tam často stává že máš 4k mineralu v 10ty minuta( trochu prehanim ale ne zas tak moc) takže dulezitý je tam macro a ne to jak umíš klikat, je fakt že APM je ve !!VYROVNÁNÝCH!! soubojích důležitý, jinak je to o zkušenostech.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 0:11:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Deimos547 píše:
Nesouhlasím, APM je dulezité jen +- v ligách Diamond + možná i platina, v Bronze - Gold jde o to jak umíš macrovat, protože se tam často stává že máš 4k mineralu v 10ty minuta( trochu prehanim ale ne zas tak moc) takže dulezitý je tam macro a ne to jak umíš klikat, je fakt že APM je ve !!VYROVNÁNÝCH!! soubojích důležitý, jinak je to o zkušenostech.


Nerikal jsem, ze je dulezite, ale ze neni bezvyznamne ;)

S malym apm proste nebudes mit dostatecny makro, protoze nestihas.
(Coz ale neznamena, ze kdyz mas apm velky, tak ze budes mit dobry makro)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: LAMA LAMOVATÁ
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 1:52:16 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 22. kvě 2011 16:17:47
Příspěvky: 145
I dva hraci s apm 80 na tom nejsou stejne jde o to jak efektivne je hrac vyuzije. Apm dela rozdil v micru ale s macrem nema nic spolecne.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz