StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 28. zář 2024 16:34:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 23:19:11 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Tak to si dovolím s tebou nesouhlasit. Cílem to možná je lidi, co si na tom zvyšují ego. Protože jinak nemají jak. Pro ostatní je cílem zahrát si. Nuda je pro mě klikat každej 5 minut to samé. A většinou ti, co tohle dělají, neumí nic jiného, a když jim to překazíš, skládají hru. A že při té hodinové nedělají hráči nic? Tak to se šeredně pleteš. Když jsou soupeři vyrovnaní, tak tam celou hodinu (i víc) urputně bojují, odrážejí útoky, ničí si základny dělají partyzánské akce, zkouší různé strategie. To si myslíš, že celou hodinu jen bodují armádu na maximum populace a pak to na znamení pošlou proti sobě? za tu dobu stihnou vyčerpat všechna, nebo aspoň většinu ložisek na mapě, několikrát zničit i přijít o celou armádu. Zničit i přijít o základny. Prostě jednou jsi nahoře jednou dole a až po čase získá jeden navrch a je otázkou, kdo toho druhého přechytračí... Já si zahraji jednu skvělou hru a ty uděláš 12 X to samé, Kdo je na tom líp? ;)
Jsou to rychlé strategie, ale to neznamená, že to musí trvat jen 5 minut...


PS: A spojení rychlá strategie mi samo o sobě přijde jako oxymorón.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: úte 17. srp 2010 23:55:13 
Offline
 Profil

Registrován: ned 01. srp 2010 18:03:07
Příspěvky: 44
Taky sem neco pridam:

Samozrejme me kazda prohra mrzi a pak studuju proc jsem prohral, kde jsem udelal chybu. Ale nemam rad hrace, kteri skladaji zbrane hned po prvnim neuspesnym utoku. Uz nekolikrat mi nekdo zrusil muj utok a s klidnou hlavou sem stavel dal jednotky a v pohode hru otocil do vitezneho konce.

Ale k tomu jak to beru vazne. Proste pro me je dulezity si hru poradne uzit, ale mit i nejaky poteseni kdyz se podivam na svoje statistiky, ale nejak to nehrotim. Jen tedka me docela nastval obrazek, ze me do hodilo do vyssi ligy(gold). Zrovna jsem dneska chtel hrat na esl turnaj bronze/silver... jenze tedka mam jaksi po prdeli a schvalne sabotovat zapasy zase nebudu, aby me to hodila niz. Ale stejne si myslim, ze tam skoncim, pac jsem lamka :lol: :lol:


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 0:50:40 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 17:32:48
Příspěvky: 97
Bydliště: Křeslo
Moor8 píše:
Tak to si dovolím s tebou nesouhlasit. Cílem to možná je lidi, co si na tom zvyšují ego. Protože jinak nemají jak. Pro ostatní je cílem zahrát si. Nuda je pro mě klikat každej 5 minut to samé. A většinou ti, co tohle dělají, neumí nic jiného, a když jim to překazíš, skládají hru. A že při té hodinové nedělají hráči nic? Tak to se šeredně pleteš. Když jsou soupeři vyrovnaní, tak tam celou hodinu (i víc) urputně bojují, odrážejí útoky, ničí si základny dělají partyzánské akce, zkouší různé strategie. To si myslíš, že celou hodinu jen bodují armádu na maximum populace a pak to na znamení pošlou proti sobě? za tu dobu stihnou vyčerpat všechna, nebo aspoň většinu ložisek na mapě, několikrát zničit i přijít o celou armádu. Zničit i přijít o základny. Prostě jednou jsi nahoře jednou dole a až po čase získá jeden navrch a je otázkou, kdo toho druhého přechytračí... Já si zahraji jednu skvělou hru a ty uděláš 12 X to samé, Kdo je na tom líp? ;)
Jsou to rychlé strategie, ale to neznamená, že to musí trvat jen 5 minut...


PS: A spojení rychlá strategie mi samo o sobě přijde jako oxymorón.


Ber to tak, že lidi, co tě rushnou a chtějí rychle vyhrát, se jenom snaží vyhnout tomu strašlivému masakru, který by mohl trvat i hodinu - takových ztrát na životech.. proč, když to můžeš rychle ukončit.. :D
Úplná blbost a neber mě vážně.. :D

_________________
mail: samael@magick.cz
V komentářích k novinkám používám nick Sam


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 6:28:40 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Rush je regulerna taktika a ja tak zacinam takmer kazdu hru. Ak uz pre nic ine tak preto, aby som ustal pripadny rush od supera.
Velmi casto sa moj utok rozbije o obranu hraca, i ked vacsinou sa rozbije len z casti. Ak vidim ze to nedam, tak bud ustupim alebo prudim okolo mineralov ;)
Kazdopadne je vhodne na zaciatku otestovat obranu supera. Pri troche stastia je to rovno vyhra, ale to sa az tak casto nestava. Obycajne to hrac ustoji a je len otazkou mikra a sikovnosti aby boli jeho straty vacsie ako moje.

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 23:19:42 
Offline
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 16:28:28
Příspěvky: 121
Já chápu, že to je jistá taktika, ale není moc dobrá pro lidi, co si chtějí zahrát. Je dobrá pro maníky, co jim jde jen o to vyhrát, vyhrát, vyhrát a né si zahrát. Hra jer odehraná za 3 minuty a dělá furt to samé. Taky to umím, ale to vítězství mi za to nestojí, to si raději pěkně zahraju, budu bojovat a pak třeba prohraji, aspoň vím, jak se zlepšit. Tohle jsou ale lidé, co jim jde jen o rychlé vítězství, protože asi nic jiného jim v životě nejde. Když je odrazíš, tak to často vzdají a nebo je pak rychle zničíš, protože vše vrazili do toho rushe a pak jsou děsně pomalu. Jsou to hráči, co všechno spotřebují hned a nemaj pak zdroje. Buď to vyjde nebo ne a tím nejsou korektní k druhému, protože mu kazí hru. Možná jsem ze staré školy, ale nějaká slušnost ke spoluhráči by být měla. Chápu, že to někdo udělá, ale někdy mě zaráží, kolik jich je :( rozhodně tu ,,neplácu,, že mě tím pokaždé zničí, ustojím to v půlce případů, jen si myslím, že to není správné. Taky můžou dát do hry čudlík, kterej zničí soupeře a kdo ho dřív zmáčkne vyhrál. TO je úplně stejné jako tuto.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 23:37:50 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: stř 21. dub 2010 21:39:04
Příspěvky: 299
Moor8 píše:
Já chápu, že to je jistá taktika, ale není moc dobrá pro lidi, co si chtějí zahrát. Je dobrá pro maníky, co jim jde jen o to vyhrát, vyhrát, vyhrát a né si zahrát. Hra jer odehraná za 3 minuty a dělá furt to samé. Taky to umím, ale to vítězství mi za to nestojí, to si raději pěkně zahraju, budu bojovat a pak třeba prohraji, aspoň vím, jak se zlepšit. Tohle jsou ale lidé, co jim jde jen o rychlé vítězství, protože asi nic jiného jim v životě nejde. Když je odrazíš, tak to často vzdají a nebo je pak rychle zničíš, protože vše vrazili do toho rushe a pak jsou děsně pomalu. Jsou to hráči, co všechno spotřebují hned a nemaj pak zdroje. Buď to vyjde nebo ne a tím nejsou korektní k druhému, protože mu kazí hru. Možná jsem ze staré školy, ale nějaká slušnost ke spoluhráči by být měla. Chápu, že to někdo udělá, ale někdy mě zaráží, kolik jich je :( rozhodně tu ,,neplácu,, že mě tím pokaždé zničí, ustojím to v půlce případů, jen si myslím, že to není správné. Taky můžou dát do hry čudlík, kterej zničí soupeře a kdo ho dřív zmáčkne vyhrál. TO je úplně stejné jako tuto.

Rush je velký risk, který zatím vychází. Ponechme rushe stranou, také si myslím, že jsou o ničem(ne, že bych je nejel, na zergy neumím, když je najdu, 2gate push a nazdar bazar většinou).
Otázkou je ale rychlý útok, který už není rush... např. mmm push. IMO kvalitní hra má 14-45 minut herní doby. Cokoliv pod si člověk snad ani nestihne užít a cokoliv nad mi přijde moc dlouhé :).

Jinak 1on1 prožívám, nechci mít špatné statistiky :-)(sranda je, že liga je mi volná, ale chci mít dobrý poměr výhry:prohry :D zbytek je mi buřt(2v2, 3v3 a 4v4), na to ta hra nemá balanci :)).
Dobrou hru poznám, skončím tak napumpovanej adrenalinem, že se třesu jak osika. A potom mi nevadí, když prohraju. Protože ta hra měla grády a byla luxusní. A je mi jedno, že hraju jak lama, nemám micro a macro je taky zlý. Hlavně, že jsem dostal přísun svojí drogy.
Turnaje/ligy stylu ESL jsou mi ukradený. Na to nemám čas ani chuť, to mě nebere a moje ego je již natolik velké, že netřeba růstu. A můj e-penis je stejně největší, tak zbytečný ho prodlužovat :P

_________________
deacon


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 23:44:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 05. dub 2010 16:52:07
Příspěvky: 63
No neda se rict ze bych 1v1 ligu moc prozival ale kdyz me tam moc drtej tak me prestava obavit obcas :? . No jednou sem to ale vzal hodne vazne.. Moje situace: Platinova liga - 4vyhry za sebou tak se tesim jak malej kluk ze dam 5tou a budu mit achievement ne a tak ziskavam prevahu souper uz je polomrtvej no a vypli elektriku.. tak to sem fakt musel jit vydejchat :lol: Ale jinak to nak vazne neberu

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 23:52:42 
Offline
 Profil

Registrován: pát 23. dub 2010 11:58:38
Příspěvky: 26
Regulérní MP (tj. 1v1,2v2 atd.) hraju téměř výlučně jenom s kamarády pro zábavu. Ligu hraju momentálně tak jednou týdně, a to taky jenom, abych si zkrátil čekání na kamarády, kteří se ještě nepřipojili... Takže já osobně to vůbec nehrotím. Možná se tomu začnu více věnovat na podzim, až budu mít více času, ale zatím mi bohatě stačí kamarádské hry a custom mapy (Micro-Macro ftw!) ;)


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 0:29:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Ihmo rush se omrzi:) V bete jsem vetsinu PvP jel cannon rushem, ale pak me to proste omrzelo i kdyz to fungovalo. Cloveku je pak az lito, ze hraje jenom se zlomkem toho co mu ta rasa nabizi. Nejsem ten typ, kterej se vyziva v tom, ze dela 100x stejnej build a snazi se to zrychlit o sekundu - i proto hraju random, je to pestrejsi ;) Je fakt, ze kdyz me nekdo da nakym rushem tak sem nasranej vic nez po normani prohre - proste sem si chtel zahrat no :D Pri 2v2 a vic (zasadne se znamejma na Mumblu(neco jako Teamspeak)) je to slozitejsi, tam plati zakon jungle: rushni nebo budes rushnut. Je to tim, ze dost map ma startovni pozice daleko od sebe a kdyz nabehnou 2 na jednoho tam mu tam udelaj dost velky skody driv nez mu prijde druhej na pomoc a uz je tak zpomalenej, ze se s tim tezko vyrovna.

Od hrani v lize si nic neslibuju, jsem 2x mistr Cr/Sk v jedny strilecce a to mi bohate stacilo. Na SC jsem presel ciste pro for fun zabavu:) Lamka jsem a lamkou zustanu :lol:

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Naposledy upravil T.iN.T.a dne čtv 19. srp 2010 0:40:04, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Jak vazne berete hrani v "lize"
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp 2010 0:37:39 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
to je zajímavé, jak tady vlastně nikomu nejde o soutěžení.. až by jeden řekl, že Blizzard by vlastně ladder vůbec dělat nemusel :D

ale já se klidně přiznám - když se něčemu věnuji, chci v tom být nejlepší, případně z toho obětovaného času vytěžit co nejvíc. A přestože mě absolutně neláká zasvětit celý můj život SC2 a stát se profesionálem, v lize se snažím postupně šplhat výš a výš, což jde pouze pomocí výher. "normální" hru tak hraji pouze proti terranům, proti zergům a protossům volím různé varianty 4 warp gates. Proti Z to je z toho důvodu, že nesnáším(neumím, nechci se naučit) 2 gate push/FE+cannon. A PvP je jinak nehratelné.

v custom hrách se pak snažím zkoušet netradiční strategie a hrát "normálnější" hry. Nadruhou stranu mě většinou spíš baví sledovat/číst o SC2 než ho hrát.

A ještě poznámka k těm rushům - já hru proti nim miluju. Perfektně prověří váš krizový management a decission-making a hra je daleko napínavější, než 40 minutová macro war, jelikož jedna chyba = prohra. Nevím jak vám, ale mně v hlavě daleko víc utkví právě momenty z těchto her (ubráněný baneling bust, 2 gate rush, reaper rush)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz