StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 11:29:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: úte 24. srp 2010 7:42:56 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Tak Brutal obtížnost se může zdát lehčí z několika důvodů... už víte co máte stavět, víte jak ta mise funguje, jste již rozehraní z předchozích obtížností a hlavně neřešíte achievmenty.

Já jsem si na Brutal dal zatím jen tři mise, víc jsem nezkoušel a musím potvrdit, že obtížnost je rozdílná podle mise, ale vždy jde o to jak moc tu misi znáte.

A jak tu už psali lidi, že také záleží v jaké jste lize... mno ono na tom něco bude, protože lepší hráči jsou rychlejší a využívají více možností, nežli ti horší, takže u misí kde jde o rychlost a přesnost to hraje velkou roli.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 6:39:03 
To přidělování do těch lig je strašně o náhodě. Já sem noob jak kráva, a to že sem v placement matchi potkal ještě větší lamy než sem já je náhoda. Taky se tam plácám a nějak extra moc nevyhrávám.
A neřek bych že je to o tom jak moc tu misi znáš, adaptovat se v situaci neni moc těžký, na to it stačí si prohlídnout mapu a vidíš cca o čem to bude. Spíš je to o improvizaci, o tom jak moc člověk dokáže vymyslet nejefektivnější řešení. A nemusí bejt nejrychlejší, stačí když bude funkční. Kupříkladu v misi all in se dá vymyslet tolik možností jak to dát, ale jen některý budou fungovat taka byste si u ní mohli dát cígo.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 9:38:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 10:12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Tam kde začínají Jeseníky
Pralev píše:
Safe Haven - byl jsem zvědavej na rozhovory s doktorkou, proto jsem tuhle misi nechával až na konec a místo Vikingů jsem do té doby jako anti-air používal Wraithy a Goliathy. Každopádně triviální mise. Masovat Vikingy, odstřelit v protosských základnách Warp Prismy, pak sejmout Nexuxy z cliffu. Poslední Nexus z cliffu sundat nejde, ale to už má člověk 20+ Vikingů a už to dá bez zadrhnutí attack-movem. Zachránil jsem všechny tábory, Purifier stihl zničit 2 (stejně jako když jsem to dával na Hard).


Včera jsem zkoušel achievement na hard obtížnost a nebyl jsem to schopný dát. Na brutal si to neumím představit. Hrál jsem tuhle misi před "The Dig", abych v ní měl vikingy a viděl nahoru na útesy, až budu ničit budovy pomocí tanků kvůli achievement (verze, kdy jsem jako pozorovatele používal barracks nebyla tak úspěšná :)).

Masoval jsem vikingy, při náletu na poslední gateway jsem jich měl 20-30 a i když jsem šel po všech warp prism, vždycky stihl vytvořit slušnou letku a do toho házel stormy. Zbylo mi většinou prd a purifier už mezitím nalétával na předposlední základnu.

Asi používám špatně mikro, ale nevím co dělám blbě. Snažil jsem se vikingy rozdělit na tři skupiny a nalétávat z různých stran na prismy. Zkoušel jsem i část nechat ve vzduchu a část na zemi. Nejhorší ale bylo, že už mě tlačil čas a neměl jsem už dostatečnou armádu, abych zastavil purifier.

Takže mi došlo, že možná mám úplně blbé návyky od počátku, a proto...

Dotazy na zkušenější :) :
- Jak správně používat attack move?
- Rozložit útok na více nepřátelských jednotek, nebo útočit na jednu po druhé?

PS: Nakonec jsem se na to vykašlal a nahrál kvůlu achievementu save z normal kampaně, kde jsem save haven dělal až na konci. Vykosil jsem to bez problémů s vikingama a banshee (s pomoci science vessel). Když jsem potom nemusel dělat achievement v rozehrané hard kampani, měl jsem víc času a počkal jsem si na purifier nad poslední základnou.

_________________
...even the very wise cannot see all ends...

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 11:32:26 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 15:22:14
Příspěvky: 30
U horniho a praveho nexusu jsou clify (vyvisene misto) ze kterych dosahnes na nexus, takze nahore staci sundat phoenixe a warp prism co je pod tim clifem, pak jenom pristanes z vikingama na nechas je strilet. U toho praveho nexusu musis sundat 2x warp prism a colosuse + sentry jeste dela halucinaci colosuse a zase sednes na clif a vesele sundas nexus. Ten posledni dole nema clif ale staci to obletet zezadu jak ma minig fileds, posadit za ne vikingy a sundat mu posledni nexus.

V obou 2 variantach pro Haven staci minimalni obrana(bunkry+marinaky) a masovat vikingy.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 14:43:03 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 20. srp 2010 10:57:34
Příspěvky: 13
Ja Heaven delal siege (6-8 nejlepe vzit ty zoldacke) + viking (8+). Vikingove jen odstrilej prismy a jine letectvo a nechaj siege at se cini ^^ Tahle mala squada staci na zniceni vsech 3 nex. Mezitim v bazi spamovat Vikingy co to jde na mothershipu. Pokud jsou zdroje navic tak treba marinaky apd... na posledni recall co si privola i nejake pozemni.

Zergskou variantu jsem si nechal na pozdej, takze jsem mel banshee a to je pak uplna pohoda. Maj minimum air jednotek takze staci jen par vikingu na muty a masovat banshee ^^

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 14:51:42 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Mikijoy:

Pralev píše:
Safe Haven - byl jsem zvědavej na rozhovory s doktorkou, proto jsem tuhle misi nechával až na konec a místo Vikingů jsem do té doby jako anti-air používal Wraithy a Goliathy. Každopádně triviální mise. Masovat Vikingy, odstřelit v protosských základnách Warp Prismy, pak sejmout Nexuxy z cliffu. Poslední Nexus z cliffu sundat nejde, ale to už má člověk 20+ Vikingů a už to dá bez zadrhnutí attack-movem. Zachránil jsem všechny tábory, Purifier stihl zničit 2 (stejně jako když jsem to dával na Hard).


To, co jsem dal tučně, je na tom postupu to nejdůležitější. První Nexus (ten hned vpravo od tvé základny) tímhle způsobem sejmeš už těmi prvními třemi Vikingy, co máš od začátku. Do toho pořád děláš Vikingy (ve Starportu s Reactorem po dvou, později jsem už měl takový příjem, že jsem je dělal ve dvou Starportech s Reactory). Jakmile zničíš první Nexus, už máš dost Vikingů, abys opět z cliffu sejmul druhý. Jakmile zničíš i ten, měl bys už mít tolik Vikingů, abys zničil prostým attack-movem třetí (nejdřív jsem měl všechny Vikingy ve vzduchu a sejmul jsem Warp Prismy a letectvo, pak jsem Vikingy posadil na zem a zničil vše na zemi; bacha na bouřky).

Ono důležité je uvědomit si, že v celé kampani to vždy funguje tak, že čím déle mise trvá, tím je počítač silnější a otravnější. Tzn. čím dříve ho sejmeš, tím lehčí to je. Ve většině misí jsem agresivní prakticky od první vteřiny, tahle je jedna z těch, ve které to platilo doslova.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 15:43:55 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Kua ja jsem se s touhle misi, resp. achiementem natrapil az beda:D Nenapadlo me ze v tyhle misi to bude tak user friendly, ze staci zhasnout warpy :D Ja to tam tlacil na krev i po zemi a jakoze tou dobou sem zadny tanky atd. nemel, tak to bylo docela HC :D

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 10:05:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 30. srp 2010 10:12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Tam kde začínají Jeseníky
Pralev píše:
Mikijoy:

Pralev píše:
Safe Haven - byl jsem zvědavej na rozhovory s doktorkou, proto jsem tuhle misi nechával až na konec a místo Vikingů jsem do té doby jako anti-air používal Wraithy a Goliathy. Každopádně triviální mise. Masovat Vikingy, odstřelit v protosských základnách Warp Prismy, pak sejmout Nexuxy z cliffu. Poslední Nexus z cliffu sundat nejde, ale to už má člověk 20+ Vikingů a už to dá bez zadrhnutí attack-movem. Zachránil jsem všechny tábory, Purifier stihl zničit 2 (stejně jako když jsem to dával na Hard).


To, co jsem dal tučně, je na tom postupu to nejdůležitější. První Nexus (ten hned vpravo od tvé základny) tímhle způsobem sejmeš už těmi prvními třemi Vikingy, co máš od začátku. Do toho pořád děláš Vikingy (ve Starportu s Reactorem po dvou, později jsem už měl takový příjem, že jsem je dělal ve dvou Starportech s Reactory). Jakmile zničíš první Nexus, už máš dost Vikingů, abys opět z cliffu sejmul druhý. Jakmile zničíš i ten, měl bys už mít tolik Vikingů, abys zničil prostým attack-movem třetí (nejdřív jsem měl všechny Vikingy ve vzduchu a sejmul jsem Warp Prismy a letectvo, pak jsem Vikingy posadil na zem a zničil vše na zemi; bacha na bouřky).

Ono důležité je uvědomit si, že v celé kampani to vždy funguje tak, že čím déle mise trvá, tím je počítač silnější a otravnější. Tzn. čím dříve ho sejmeš, tím lehčí to je. Ve většině misí jsem agresivní prakticky od první vteřiny, tahle je jedna z těch, ve které to platilo doslova.


Ok :) Díky moc za tipy.

---

Ještě bych se chtěl zeptat, jak správně používat ten attack move (vždy jsem doposud používal jen pravé tlačítko).

_________________
...even the very wise cannot see all ends...

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 10:21:06 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Normálně attack na zem prostě :) Přes klávesovou zkratku ("a") a levým tlačítkem myši pak klikneš na zem za nepřátelskou armádu (tj. kam chceš, aby tvé jednotky šly a bojovaly cestou).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Nevyvážená obtížnost
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 10:44:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 21:41:18
Příspěvky: 51
mikijoy píše:
Ještě bych se chtěl zeptat, jak správně používat ten attack move (vždy jsem doposud používal jen pravé tlačítko).


Pusť si tutorialy :) Tam to je vysvětlený.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz