StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 22:33:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 7:48:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 01. srp 2010 21:39:59
Příspěvky: 84
Zdravim všechny StarCrafťáky,

potřeboval bych droubnou radu. V misi Zero Hour bych rád získal achievment The Best Defense.
Což znamená, musím na hard obtížnost zničit 4 hlavní budovy zergů. Ale ono to prostě nejde.
Pomocí mariňáků a doktorů se tam ani nejde dostat. Jen tak tak se udrží základna...aby mě nezničili.

Poraďte mi prosím nejakou taktiku, jak tenhle achiev získat. :cry:
Já se tam prostě nedostanu.

Díky moc.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 8:16:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Rozlož ty dva spodní bunkry a stáhni se na horní plošinu. Postav si podel okrajů bunkry a věžičky. Bunkry stači jen okolo rampy a podél hran, kde mohou střílet i na nižší úroveň. Mě na ubránění bohatě stačily 3 bunkry a pár scv na opravy.

Jakmile máš obranu, tak postav jedny nebo dvě kasárna navíc. Přidej reactor a stav mariňáky a medicky jak na běžícím páse. Z báze nevycházej. Jde to i se splněním bonusů (já to udělal), ale není to nutné.

Okolo desáte minuty do konce +- vyjdi ze základny a postupuj po levem mostě směrem až na severo západní základnu. Nespěchej, vždy postupuj tak, aby jsi neměl velké ztráty. Jednotky stav stále dál a nastav si kasárna tak, aby posílaly jednotky k tvé skupině.

Jakmile dojdeš až nahoru, tak můžeš vyzvednout ty dvě skupiny mariňáků z bonusu. Regroupni jednotky u jeho základny a začni pomalu tlačit. Je to ta základna úplně nahoře vlevo, kde nemusíš nikam přes rampu. Snaž se co nejrychleji znič spine crawlery. Znič obě Hatcheries a stáhni se zpátky. Přestaň bojovat běž zpět, kde tě neuvidí a počkej až postaví dvě nové Hatcheries. Stačí bejt jen kousek od té základny a čekat. Jakmile budou hotovy, tak se vrať a znič je znovu.

Stále by jsi měl mít dost času se vrátit do báze a počkat na finální útok.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 9:14:06 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 01. srp 2010 21:39:59
Příspěvky: 84
Jumbik píše:
Rozlož ty dva spodní bunkry a stáhni se na horní plošinu. Postav si podel okrajů bunkry a věžičky. Bunkry stači jen okolo rampy a podél hran, kde mohou střílet i na nižší úroveň. Mě na ubránění bohatě stačily 3 bunkry a pár scv na opravy.

Jakmile máš obranu, tak postav jedny nebo dvě kasárna navíc. Přidej reactor a stav mariňáky a medicky jak na běžícím páse. Z báze nevycházej. Jde to i se splněním bonusů (já to udělal), ale není to nutné.

Okolo desáte minuty do konce +- vyjdi ze základny a postupuj po levem mostě směrem až na severo západní základnu. Nespěchej, vždy postupuj tak, aby jsi neměl velké ztráty. Jednotky stav stále dál a nastav si kasárna tak, aby posílaly jednotky k tvé skupině.

Jakmile dojdeš až nahoru, tak můžeš vyzvednout ty dvě skupiny mariňáků z bonusu. Regroupni jednotky u jeho základny a začni pomalu tlačit. Je to ta základna úplně nahoře vlevo, kde nemusíš nikam přes rampu. Snaž se co nejrychleji znič spine crawlery. Znič obě Hatcheries a stáhni se zpátky. Přestaň bojovat běž zpět, kde tě neuvidí a počkej až postaví dvě nové Hatcheries. Stačí bejt jen kousek od té základny a čekat. Jakmile budou hotovy, tak se vrať a znič je znovu.

Stále by jsi měl mít dost času se vrátit do báze a počkat na finální útok.

Dík moc. Hned to vyzkoušim.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 9:21:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Aj aj dakujem, tento achievement mi chyba ;)
Taktika znie dobre

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 12:08:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 01. srp 2010 21:39:59
Příspěvky: 84
Tak sem tu taktiku vyzkoušel a bohužel nefunguje. Sice se tim skvěle zabezpečí základna, ale probít se na tu jejich základnu a zničit ty líhně...to nejde stihnout. To by muselo bejt tak o 10 minut víc. Zkoušel sem to několikrát.

Neznáte prosím někdo nějakou lepší taktiku na získání The Best Defense ? PLS :cry:


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 12:13:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Mě to fungovalo bez problému. Zbylo mi ještě 3 minuty do konce.

Ideální je, když máš vyzkoumané mediky tak, aby jsi je mohl vyrábět pomocí reactoru. Postavíš 3-4 barracks a jedeš nepřetržitě mariňáky a mediky. Jakmile máš armádu +-30 vojáčků tak už by to mělo jít bez problémů.

Samozřejmě to nefunguje pokud nemáš dost minerálů/plynu, protože ti pak zaostává výroba. Zároveň musíš neustále stavit supplydepoty. Jakékoliv zdržení, kdy znova naklikáváš scv, aby ti něco postavilo, tě zdržuje naprosto nehorázně.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 12:18:06 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Tohle byl asi nejtěžší achievment na hard, protože máš prostě jen blbé mariňáky a medičky a ještě bez stimpacků, zatímco Zerg má i Roache, takže je to dost problematické.

Nicméně zde popsaná taktika je v zásadě správná. Klíčové dva body jsou útočit na tu doporučenou prostřední (severozápadní) základnu, protože ta levá a pravá jsou na cliffu, a nejít s útokem dřív, než máš těch mariňáků a mediců hodně, okolo 30+.

Stihnout se to v pohodě dá, je ale potřeba lehce mikrovat, tzn. především držet tu skupinu co nejvíc pohromadě (nenechat malé skupinky odpojovat se) a rozmisťovat si i během boje medičky tak, aby pokryly všechny mariňáky a nehealovaly třeba jen jednu stranu.

Já osobně jsem sypal marinu ze 3 Barracksů s Reactorem a medičky z 1 Barracksu s Tech labem a zničil jsem tu horní základnu a odtamtud jsem šel rovnou na pravou a dal jsem to celkem v pohodě, chyběly ještě asi 3 minuty do konce (během kterých jsem měl co dělat, abych přežil :D, protože zatímco jsem zničil třetí a čtvrtou Hatchery, on v prostoru mezi svou a mou základnou postavil spoustu Spine crawlerů a hodně jednotek, takže jsem už neměl síly na to si tu útočnou grupu stáhnout zpět).

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 12:19:12 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Jumbik píše:
Ideální je, když máš vyzkoumané mediky tak, aby jsi je mohl vyrábět pomocí reactoru.


Výzkum v Armory v téhle misi ještě nemáš. Jinak by byl daleko, daleko lepší stimpack než blbé dělání mediček s Reactorem :)

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 12:40:01 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Pralev píše:
Jumbik píše:
Ideální je, když máš vyzkoumané mediky tak, aby jsi je mohl vyrábět pomocí reactoru.


Výzkum v Armory v téhle misi ještě nemáš. Jinak by byl daleko, daleko lepší stimpack než blbé dělání mediček s Reactorem :)



Ty jo tak to mi uniklo. Já jsem byl přesvědčenej, že jsem to dělal s reactorem, ale teď když nad tím přemýšlím, tak je to blbost, protože i přes tu konzoli na můstku ti to žádnou výhodu nedá. Máš pravdu, měl jsem dvakrát reactor na mariňáky a jeden tech lab na mediky.

Chodit na druhou základnu nemusíš, bezpečnější je počkat až postavěj znovu ty budovy, protože tam pak nemají žádnou obranu.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Best Defense
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2010 12:55:27 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 06. srp 2010 12:38:31
Příspěvky: 314
Napad vykostit 2 severni hatch a pockat az postavi nej mi prijde genialni:)) Toho bych se drzel;)
Ja sem to branil klasicky zezdola, na kazdy strane 3 bunkry mezi kterejma patrolovala asi 3 SCV (v SP narozdil od MP kdyz vidi poskozenou budouvu tak jdou opravovat). Pak ze 3reaktoru a 1 techu sypat marinu a mediky a waypoint rovnou na krizovatku mezi S a Z zakladnama, aby zergove nemohli napadat posily. 2 severni hatch jsou v pohode, ale ty 3zapadni do kopce to je peklo (ze jsou tam jeste naky dalsi sem ani nevedel:). Na ty zapadni bazy je hl. i nydus, ze kteryho doslova tecou lingove. Takze krok sum krom vpred - Attack move, stop, attack move, stop... pomalu postupovat vpred, jako prvni sundat nydus a pak uz to jde. V ty dobe uz to chce mit waypoint primo tam. Btw. v tehle misy je paradni easter egg http://www.youtube.com/watch?v=mZPf0mfq3zI

Urcite jeden z nejtezsich achievmentu, ale jeste mozna o kousek horsi je achievment: "My Precious!" v misy Safe Haven.

_________________
Obrázek
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz