StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je pát 29. bře 2024 3:31:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: čtv 29. črc 2010 15:20:00 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 15:34:05
Příspěvky: 9
Daleko jsem se nedostal jenna konec třetího levelu kde ten boss je dost hustej. Další problém je že když ten robot začne střílet ze všeho spadne mi fps na 15.

Kolik to má levelu?


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: čtv 29. črc 2010 18:36:52 
Offline
 Profil

Registrován: pon 09. úno 2009 15:49:56
Příspěvky: 13
Moneta píše:
Daleko jsem se nedostal jenna konec třetího levelu kde ten boss je dost hustej. Další problém je že když ten robot začne střílet ze všeho spadne mi fps na 15.

Kolik to má levelu?


myslim ze prave 3 lvly, posledni boss je myslim ten megabot slozenej z terranskejch staveb - za porazeni je nakej achiev


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: čtv 29. črc 2010 23:33:38 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Tak jsem strávil několik hodin nad Lost Vikingem, nedohrál jsem to zatím úplně celé (skončil jsem u Terra-trona napodruhé, tj. level 6, Silver achievment), takže určitě jsou tu lepší hráči než já, a ještě si to trochu natrénuju :)

Nicméně těm, kteří teprve začnou, aspoň vysvětlím několik principů, na které jsem si při hraní přišel.

- Jsou celkem 4 bonusy, každý jde sebrat 2x (na 1. stupeň a na 2. stupeň), další braní téhož bonusu přidává jen skóre (výjimkou jsou bomby).
- Bonusy jsou spárované do dvou dvojic a když necháte bonus být (neseberete ho), po chvíli se změní na druhý. Dvojice jsou side missile + drony a plasma + bomby.
- Doporučuju vzít 2x plazmu a pak už do konce hry brát jen drony a bomby.
- Plazma je sice jen na 1 cíl, ale zato dělá obrovský damage a hlavně nesnižuje tak šíleně FPS jako side missile (nevím, zda je to jen problém u mě, ale třeba Terra-tron se se side missile nedá prakticky hrát).
- Je potřeba mít neustále na sobě 2 drony, jednak střílí naváděné střely (tím částečně kompenzují tu slabinu Plazmy, takže můžete s trochou pohybu do stran zabíjet velké skupiny malých nepřátel i tak) a jednak absorbují damage (shit happens, někdy i se sebelepším uhýbáním to prostě vyjde blbě a něco vás trefí).
- V kritických chvílích je potřeba nebát se použít bomu. Seberete jich dost :D
- S rostoucím skórem získáváte další životy.
- Základem je mít ruku na klávesnici tak, abyste mačkali mezerník hodně rychle a vydrželi to hodně dlouho, aniž by vám upadla ruka :)
- Dalším základem je uhýbání. Ničení vždy počká, v první řadě musíte přežít ;)
- Když umřete, hned si seberte zpátky své bonusy (2x plazmu), několik vteřin po respawnu máte štít, že jste nezranitelní.

Bosse asi není potřeba nějak zvlášť rozebírat, jakmile si každého 1-2x zkusíte, budete mít jasnou představu, co dělá a jak na něj. Tak jen stručně:

Carrier - prakticky ignoruju Interceptory, Droni je zabíjejí za mě; když se fakt až moc přemnoží a lítá tam od nich hodně těch malých modrých střel, plazmou jich pár vybiju. Ale to jsem musel fakt zřídkadky. Co se týče Carrierova special útoku, stačí si na něj počkat a udělat pomalý čtvrtkruh (čím pomaleji, tím lépe, jen abyste těm střelám uhnuli; když ten čtvrtkruh uděláte moc rychle, nebudete mít na poslední střely kam uhnout).

Leviathan - tady není moc jak taktizovat, prostě uhýbejte zelenému slizu (to byste měli mít natrénované perfektně z ničení Scourgů), naučte se uhýbat chapadlům (to chce jen cvik, je to easy) a když se připraví na charge, jen uhněte. Uhněte jen kousek, ať to do něj rychle můžete zase začít smažit, dokud nic nedělá.

Terra-tron - ten mi bohužel pořád přijde docela těžkej a to hlavně proto, že to občas strašně blbě vyjde, vystřelí mraky červených laserů, do toho plamen (ten velký, co pomalu jede ze strany na stranu) a ještě letí modrý disk a prostě se může stát, že absolutně není kam uhnout.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: čtv 29. črc 2010 23:56:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 21:41:18
Příspěvky: 51
Terra-tron: Stačí si nechat pár bomb pro něj, bomba krom dmg dává i na pár vteřin štít. Stačí do něj řezat co to de, sem tam se uhnout. A když už to nejde, boom.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: sob 31. črc 2010 17:14:12 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 22. led 2009 12:40:22
Příspěvky: 3
Tak já právě zlikvidoval Terra-Trona napotřetí (tzn. 9tý level), mám Gold Viking achievement a 4 životy na kontě :D Jsem zvědavej, jaká je max hranice, ale hra oznamovala příští novej život při 750k... takže to asi může být ještě na dlouho.

Pár mých doporučení:
- používám dvoje postraní Missiles, lepší než pulsní kanón imo, jelikož zasáhnete mnohem víc cílů snáž a tím pádem máte mnohem vyšší skóre rychleji. Pokud freneticky mlátíte do mezerníku a lítáte ze strany na stranu, zabijete téměř vše a máte dost času uhýbat střelám.
- hned po Missiles naberte Drony. Počkejte si, až se power-upy přetransformují na to, co potřebujete (Drony jsou po Missiles, dál je to Pulse a po něm následuje Bomb)
- nyní jste připraveni na pořádnou akci, udržujte si dvě Drony, pokud Vás nějaká ta zbloudilá střelá trefí, naberte novou, jinak sbírejte už jen výhradně bomby.
- v prvních třech úrovních jsou boss fighty celkem snadné, jelikož boss nemá tolik životů, dál je to v podstatě o tom samém, jen to dýl trvá, což nechává větší prostor pro chyby (jsme jen lidi). Na to tu máme panic button, bombičku. Bomba použitá ve správný okamžik Vám nejednou zachrání život. Když už není kam uhnout nebo máte prostě jenom strach (nebo 20 a více bomb :lol: ), odpalte bombu a užívejte si dočasného pocitu bezpečí.

S dalšímy levely roste obtížnost (nepřátelé víc vydrží, přibude nějaká ta překážka a dál zatím nevím), ale jakmile zvládnete základ, nebude pro Vás problém u Lost Vikinga strávit x hodin času, stejně jako já ;)

Hodně štěstí


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: sob 31. črc 2010 17:59:24 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Taky jsem dal dnes Gold achievment a asi v 10. levelu to zabalil (bylo to už moc stále to samé) a souhlasím s tvými radami, taky beru zpět ty spárované dvojice, je to s těmi bonusy přesně tak, jak říkáš ty.

Jen nesouhlasím s těmi side missiles, podle mě je ta plazma prostě celkově lepší, protože útoky dronů stačí na zabíjení všeho na obrazovce (pokud se trochu hýbeš) a ta plazma prostě dělá damage, kterej ničí rychle větší potvory a bosse. A navíc mně jde s těmi side missiles šíleně dolů FPS :D

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: pon 02. srp 2010 9:09:46 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 19:07:29
Příspěvky: 159
Ja mam zatim jen silver, gold je v planu dnes. A take se spis priklanim k plazme.. Nez boss padne pomoci raket..

a pro ty, co to jeste nehrali, neudelejte stejnou kravinu jako ja kdyz jsem to hral poprve - drzel jsem mezernik misto mackani.. kdyz do nej mlatite, strili to mnohem rychleji a boss padne behem chvilky ( kdyz ma clovek plasmu;) )


Naposledy upravil easyyy dne pon 02. srp 2010 9:56:15, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: pon 02. srp 2010 9:51:35 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Už jsem to také zkoušel, ale zatím žádný achiev... nicméně je to docela zábava :)

Každopádně jsem nevěděl, jak se mění ty powerupy (že stačí počkat), ale teď už vím, takže to bude pohoda.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: úte 03. srp 2010 13:19:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Včera jsem to dotáhl na Silver achievment a těsně před druhým bossem jsem omylem sebral raketky a to mě rozhodilo takovým způsobem, že mě rozsekal jak malýho Jardu :D

Dneska to už dám. Plasma + drony a vše je v poho.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: The Lost Viking
PříspěvekNapsal: úte 03. srp 2010 16:05:28 
Offline
 Profil

Registrován: sob 01. kvě 2010 10:25:53
Příspěvky: 72
Jak se zobrazuje v SC 2 pocet fps ? v jednicce to bylo tusim v chatu napsat /fps a bylo hmhm nekde v rohu se to ukazovalo ...


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz