StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je úte 23. dub 2024 15:02:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 13:58:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 22. dub 2011 13:37:11
Příspěvky: 4
Ahoj lidi,

zaregistroval jsem se na tomto situ ze dvou hlavních důvodů: Za prvé chci začít trochu sledovat SC2 scénu taky u nás.

A za druhé mě zajímá váš názor na to, jestli bych případně mohl být solidním komentátorem, když vám jako příklad dám odkaz na jedno svoje video (jde o jeden můj dost starý komentář k BW, ale to snad nevadí).
http://www.youtube.com/watch?v=VvQFrHr2AqM

Konečně bych se taky rád zeptal na nějaké linky na solidní české komentáře (pokud vůbec něco takového existuje), abych si mohl udělat vlastní srovnání (a pravděpodobně pochopit, že se cpu kam nemám. :D). Na YouTube jsem našel jenom totální lamery, takže se potřebuju někde chytit. :-)

Díky za vaše názory and please don't flame me too hard. :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:10:05 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
predposledni odstavec me presvedcil o tom ze se nemam ani namahat ti odepisovat :D


ne, dobre,, poslechl sem si to... neni to nejhorsi, ale smokovi nebo tucnakovi s murdocem nesahas ani po kotniky :)
zvlast kdyz sc2 totalne nerozumis tak si nedovedu predstavit jak by ty kometare vypadali, kdybys ani nevedel co hraci chystaji atd

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:16:57 
Offline
 Profil

Registrován: pon 06. zář 2010 17:17:08
Příspěvky: 320
Celkem dobrý, ale nejdřív se dostan do nějaké vyšší ligy abys trochu chápal hru.

_________________
Obrázek

Weezing.856


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:22:28 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 05. říj 2010 23:19:20
Příspěvky: 56
Myslim že to je docela dobrý. Když jsi v diamantu tak to stačí na to abys hru chápal. Každopádně bys měl hrát Random abys znal všechny rasy, techy, upgrady a prostě celou hru. Hlas a styl komentáře se mi fakt líbí. Uvítám každýho novýho komentátora, jelikož již výše zmíněného murdocka a smoka.... jako sorry murdock je zaujatej terran co umí řikat akorát "vlastně" "jakoby" a "epický". A smoke je zase bronzák (což by mi až tak nevadilo) kdyby znal trochu hru a občas se podival na minimapu jelikož když streamuje tak mu uniká plno věcí, který by mě zajímaly a chtěl bych vidět. Místo toho vidím fog of war někde mimo hru.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:28:45 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 23. zář 2010 15:52:45
Příspěvky: 211
Ozzy píše:
Myslim že to je docela dobrý. Když jsi v diamantu tak to stačí na to abys hru chápal. Každopádně bys měl hrát Random abys znal všechny rasy, techy, upgrady a prostě celou hru. Hlas a styl komentáře se mi fakt líbí. Uvítám každýho novýho komentátora, jelikož již výše zmíněného murdocka a smoka.... jako sorry murdock je zaujatej terran co umí řikat akorát "vlastně" "jakoby" a "epický". A smoke je zase bronzák (což by mi až tak nevadilo) kdyby znal trochu hru a občas se podival na minimapu jelikož když streamuje tak mu uniká plno věcí, který by mě zajímaly a chtěl bych vidět. Místo toho vidím fog of war někde mimo hru.

a proto zbyva jen www.dm6.cz , duo kvalitnich komentatoru a akcni hry ! (pokud nas teda zrovna nesere xsplit nebo owned a justin nestavkuje, ale i na tom se maka :) )
Kazde utery a sobotu, od sedmi.

_________________
transition into loosing the whole fucking base


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:31:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 22. dub 2011 13:37:11
Příspěvky: 4
Díky za odpovědi; jde mi skutečně spíš o to, jestli to má šanci v budoucnu, nebo jestli to nemá vůbec cenu zkoušet. Pokud jde o moji neznalost české SC2-scény, která zřejmě pobouřila Aklaina, tak je to tím, že až dosud jsem sledoval pouze anglické komentáře. Už kdysi dávno jsem sledoval BW (komentáře od legend jako Klazart, Cholera a později Ranshin nebo Nuke) a pak jsem prostě začal koukat úplně stejně na dvojku (takže hlavně Day[9], PsyStarcraft, HD, Husky atd...). Českou scénu jsem naprosto nesledoval, protože na TL a dalších anglických sitech, kam jsem chodil, se člověk dočte spíše jiné věci. :) Abych se kouknul taky na českou scénu, mě až nedávno přesvědčil jeden kolega z katedry. Takže potřebuju někde začít, snad to chápete. :)

Pokud jde o úroveň mojí hry, tak sám sebe zatím považuju za nooba, ale učím se celkem rychle, takže kdo ví. Snad ještě o tu jednu ligu popolezu a pak už třeba budu kvalifikovaný ty svoje kecy zveřejnit. :D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:38:16 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Ozzy píše:
Myslim že to je docela dobrý. Když jsi v diamantu tak to stačí na to abys hru chápal. Každopádně bys měl hrát Random abys znal všechny rasy, techy, upgrady a prostě celou hru. Hlas a styl komentáře se mi fakt líbí. Uvítám každýho novýho komentátora, jelikož již výše zmíněného murdocka a smoka.... jako sorry murdock je zaujatej terran co umí řikat akorát "vlastně" "jakoby" a "epický". A smoke je zase bronzák (což by mi až tak nevadilo) kdyby znal trochu hru a občas se podival na minimapu jelikož když streamuje tak mu uniká plno věcí, který by mě zajímaly a chtěl bych vidět. Místo toho vidím fog of war někde mimo hru.



na to abys predvadel kvalitni komentar muzes byt i totalni lama...
myslis ze epicti komenatri v koreji jsou top hraci?
jump v bw.... hru sotva ovladal ale komentar asi nejlepsi
kdyz ses komentator tak musis sledovat repy atd stejne jako hraci,. s tim rozdilem ze hraci se uci hrat.. komentatori taktiky aby vedeli co a jak... takze jak sem psal na zacatku... nejlepsi komentator muze byt i ten nejhorsi hrac zaroven a vubec nicemu to nebrani ;)

promin ale komentare typu, popisovat co se zrovna deje na obrazovce muze delat kazdy,,, komentar typu ze i rika co z toho bo vidi a hrac muze jet atd a jak se hra asi bude odvijet podle toho co se deje uz umi opravdu malo kdo ;) a tohle zrovna napriklad ten tucnak s murdocem dela, takze kdyz prekousnes to epicky a vlastne tak je to snad jeden z nejkvalitnejsich komentaru co zatim na cze scene je ;)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:39:56 
Offline
 Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 22:05:13
Příspěvky: 1025
Màrtin píše:
Díky za odpovědi; jde mi skutečně spíš o to, jestli to má šanci v budoucnu, nebo jestli to nemá vůbec cenu zkoušet. Pokud jde o moji neznalost české SC2-scény, která zřejmě pobouřila Aklaina, tak je to tím, že až dosud jsem sledoval pouze anglické komentáře. Už kdysi dávno jsem sledoval BW (komentáře od legend jako Klazart, Cholera a později Ranshin nebo Nuke) a pak jsem prostě začal koukat úplně stejně na dvojku (takže hlavně Day[9], PsyStarcraft, HD, Husky atd...). Českou scénu jsem naprosto nesledoval, protože na TL a dalších anglických sitech, kam jsem chodil, se člověk dočte spíše jiné věci. :) Abych se kouknul taky na českou scénu, mě až nedávno přesvědčil jeden kolega z katedry. Takže potřebuju někde začít, snad to chápete. :)

Pokud jde o úroveň mojí hry, tak sám sebe zatím považuju za nooba, ale učím se celkem rychle, takže kdo ví. Snad ještě o tu jednu ligu popolezu a pak už třeba budu kvalifikovaný ty svoje kecy zveřejnit. :D


myslel sem ze si nejaky uplny novacek .. to se potom omlouvam :)

_________________
Obrázek

a uz sem lama jak svina :D :-*


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 14:54:29 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Já si poslechl zhruba 20 sekund a myslím, že se na komentování hodíš ;) na české poměry velmi dobré a se zahraničním topem se holt nemůže u nás srovnávat nikdo. Být tebou, tak se na českou scénu úplně vykašlu (myslím tím komentátorsky) a zaměřím se na top zahraniční hráče. Jednak kvůli (ne)kvalitě a druhak kvůli tomu, že u nás už pár komentátorů, kteří komentují zápasy Čechů, je.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Komentáře?
PříspěvekNapsal: pát 22. dub 2011 15:01:41 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pát 22. dub 2011 13:37:11
Příspěvky: 4
Aklain: Nic se neděje. Když jsem se před lety zaregistroval na ICCupu, byla první odpověď na můj první post (kde jsem se jen představoval) na fóru "Fucking NOOB!!!" Nakonec se ukázalo, že to ten týpek myslel jako srandu, ale v první chvíli jsem se lekl. :D

Pokud jde o to, co znamená být dobrým komentátorem, musíme si nejdřív ujasnit, co od komentáře očekáváme. Pokud jde o znalosti, přehled a schopnost předpovídat budoucí průběh hry, můžu jako příklad ultimátního komentátora říct například Day[9]. Ten člověk ví o SC2 víc než TLO. Jeho poslední dvě Day[9] daily například opravdu stojí za to - hardcore deep analysis of TvP - doporučuji.

Naproti tomu existují komentátoři, kteří hru dlouhou dobu nesledují, neznají aktuální buildy a i tak jsou schopni vyprodukovat komentář, u kterého se člověk nenudí. To potom někdy souvisí s "WPM" (Words Per Minute :D ) toho komentátora. Existují lidé, kteří mají asi tolik, kolik mají špičkoví hráči APM. :D Pak ani není potřeba, aby ten komentátor říkal něco hlubokého a stejně je to zábava.

Koukněte se na tohle, to je hardcore (skočte rovnou na čas 6:30 a nechte to běžet tak minutu a půl a pobavíte se): http://www.youtube.com/watch?v=ktzWQlR8D6Y
Klazart tam prostě jen popisuje, co se děje, a stejně je to naprosto geniální. :D V životě jsem neslyšel nikoho mluvit rychleji.


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz