StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 28. bře 2024 13:25:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: sob 31. bře 2012 15:23:01 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. bře 2012 15:14:21
Příspěvky: 15
Zdravím
Vzniknul mne záhádný problém. Hraji Starcraft2 již asi půl roku. A nyní, aniž bych něco měnil, mne po asi 15 vteřinách hraní spdne celý počítač. Ztmavne mne monitor a nic nereaguje. Ventilátory v PC normálně běží ale PC na nic nereaguje. Je prostě tmavá obrazovka monitoru, objeví se mne na monitoru hláška, že není signal a musím PC vypnout přidržením spouštěcího tlačítka. Vůbec mne nenapadá co by to mohlo dělat. Jiné hry mne to nedělají. Nemáte někdo nějakou radu ??
Děkuji


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: sob 31. bře 2012 17:23:21 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 31. bře 2011 11:54:07
Příspěvky: 59
Skus skontrolovat teploty grafiky a CPU, ci sa ti to neprehrieva...

_________________
Nothing worth having comes easy..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: sob 31. bře 2012 18:37:41 
Offline
 Profil

Registrován: úte 19. říj 2010 12:32:52
Příspěvky: 364
Bydliště: Hradec
Elfii píše:
Zdravím
Vzniknul mne záhádný problém. Hraji Starcraft2 již asi půl roku. A nyní, aniž bych něco měnil, mne po asi 15 vteřinách hraní spdne celý počítač. Ztmavne mne monitor a nic nereaguje. Ventilátory v PC normálně běží ale PC na nic nereaguje. Je prostě tmavá obrazovka monitoru, objeví se mne na monitoru hláška, že není signal a musím PC vypnout přidržením spouštěcího tlačítka. Vůbec mne nenapadá co by to mohlo dělat. Jiné hry mne to nedělají. Nemáte někdo nějakou radu ??
Děkuji



mě todle dělala grafika, přehřejvala se, ale bylo to u notebooku

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: ned 01. dub 2012 3:01:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: ned 03. říj 2010 11:43:26
Příspěvky: 427
Me se deje neco podobneho ale ne ve spojitosti se SC2. Me se vypina jeden monitor kdyz prepinam svuj dual screen (mam zapojene monitory vga+dvi a telku v hdmi). Bohuzel mam nVidia kartu, ktera neumi vic nez dva monitory. Takze kdyz chci signal do TV tak musim prepnout zapojene monitory. A kdyz prepinam zpatky na VGA+DVI tak se mi DVI vypne (no signal). Ale me staci bud dat rozpoznat monitory (v nabidce upravy rozliseni) a nebo odpojit a pripojit dvi kabel.

Samotneho by me zajimalo, cim to je. Ale muj tip je ze je to nejaka instrukce kterou nejak zpracovava dvi. Protoze se mi tohle deje od doby co jsem vymenil prave tenhel kabel (potreboval sem aspon 3m).

Schvalne zkus kdyz se ti to znova stane tak nevypinat pocitac ale jen vytahnout a zasunout dvi kabel. Neni to sice reseni, ael aspon zjistime jestli je to podobny problem co mam ja...i kdyz v jinem prostredi.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: ned 01. dub 2012 6:49:50 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. bře 2012 15:14:21
Příspěvky: 15
Děkuji za rady, zkusím to s tím vytažením a zatažením kabelu. O přehřívání grafické karty jsem také uvažoval, ale nemyslím si že by to bylo tím. O to proto že mne to nedělá u jiných her a take proto, že to spadne během několika vtařin co začnu hrát a tak rychle by se to neohřálo. Je divné, že jeden den to jde hrát a druhý den ne.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: ned 01. dub 2012 7:32:07 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. bře 2012 15:14:21
Příspěvky: 15
Tak jsem zkusil dát jiné ovladače grafické karty, zkusil jsem i to vytažení kabelu ( i když jsem si uvědomil že to asi nebude souviset, protože mne vypadne i zvuk) a je to pořád stejné. Dokud mám spuštěnou hru a jsem jenom v menu kde si volim hru singl , nebo multiplayer a prohlížím si různé statistiky, tak to je ok. Ale jakmile spustím hru ať už to je singl, nebo multiplayer 1vs1 ( hra se i spojí s druhým hráčem) tak mne to během 5 - 10 sec. spadne. Ještě zkusím stáhnout nějaký program, který mne bude ukazovat teplotu grafické karty ale vzhledem k tomu, že to pada tak rychle, tak si myslím že to tím nebude. A taký když mne to u jiných her nedělá :evil:


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: ned 01. dub 2012 11:46:43 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 04. čer 2007 19:40:26
Příspěvky: 239
A jakou máš vlastně grafiku? Ještě jsi to tady nenapsal. Já jsem měl podobný problém, nejprve bylo všechno v pohodě, ale pak mi to začalo padat taky jenom ve Starcraftu, ovšem často už přímo v menu nebo na určitých místech ve hře. Pak jsem to nějak vyřešil, ale postupem času mi to začalo padat i v některých jiných hrách. Mám grafiku ATI Powercolor HD4870 a řešil jsem tu věc dlouho se supportem ATI a vůbec nic nepomáhalo, nakonec jsem to zkusil podle jedné jejich rady podtaktovat i přes to, že jsem kartu nikdy nepřetaktoval (byla přetaktovaná už od prodejce) a na chvíli to pomohlo, ale teď mi to stejně u nějakých her naprosto náhodně sem tam spadne (kupodivu ne u Starcraftu), takže se problém nevyřešil. Grafika se sice nepřehřívá, ale je prostě nějaká vadná, už mi bohužel mezitím vypršela záruka, takže na to prdím, nicméně už nikdy si nekoupím grafiku od ATI, předtím jsem měl dvakrát od NVidie a nikdy jsem neměl problém. Tadyhle ta karta nejenom, že byla prodávaná se špatným biosem, který jsem na ní vyměnil, ale ani po roce prohledávání internetu a zkoušení všeho možného a po měsíční debatě se supportem jsem ji nedokázal dostat do úplně bezproblémového chodu, takže tím u mě ATI skončila.

_________________
RAYNOR to Kerrigan: "It may not be tomorrow, darlin'. It may not even happen with an army at my back. But rest assured: I'm the man who's going to kill you some day. I'll be seein' you."


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: ned 01. dub 2012 11:49:37 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 21. říj 2010 22:37:41
Příspěvky: 61
Elfii píše:
Tak jsem zkusil dát jiné ovladače grafické karty, zkusil jsem i to vytažení kabelu ( i když jsem si uvědomil že to asi nebude souviset, protože mne vypadne i zvuk) a je to pořád stejné. Dokud mám spuštěnou hru a jsem jenom v menu kde si volim hru singl , nebo multiplayer a prohlížím si různé statistiky, tak to je ok. Ale jakmile spustím hru ať už to je singl, nebo multiplayer 1vs1 ( hra se i spojí s druhým hráčem) tak mne to během 5 - 10 sec. spadne. Ještě zkusím stáhnout nějaký program, který mne bude ukazovat teplotu grafické karty ale vzhledem k tomu, že to pada tak rychle, tak si myslím že to tím nebude. A taký když mne to u jiných her nedělá :evil:


Ja mel obdobny problem u WoW. Delal mi to sitovy ovladac. Vsechny hry bezeli v poradku, jen WoW mi padalo asi po 20 vterinach.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: ned 01. dub 2012 16:57:05 
Offline
 Profil

Registrován: pon 26. dub 2010 18:59:22
Příspěvky: 323
Ja mel podobny problem, taky to byla grafika. Mam ATI 4850 a jak tu nekdo psal, ze ma 4870...ty grafiky uz proste odchazeji. Pracovni teplota v klidu je 80C a podle toho to po case vypada :-(

Blblo mi to ruzne asi 2 mesice, porad se to zhorsovalo, az uz mi blbla i pri startu v biosu. Reseni jsem zadne na netu nenasel, ale nahodil jsem stare ovladace (cca 2 roky), kartu v nich podtaktoval, pak uplne odinstaloval ATI drivery a hlavne Catalyst CC a nechal tam nejake standardni windowsacke (XP). Kupodivu to od te doby (cca od Vanoc) uz jede naprosto bez problemu a bez vypadku. Takze moje rada zni, zkusit podtaktovat (pokud mas podobnou grafiku) a nebo vyhodit novy ovladace a nechat tam hodne stary / puvodni z Windows. A vybirat novou grafiku, jako ja... :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: spadne hra, musim vypnout PC
PříspěvekNapsal: ned 01. dub 2012 17:01:27 
Offline
 Profil

Registrován: sob 31. bře 2012 15:14:21
Příspěvky: 15
Tak si už nevím rady. Dělá mne to u všech her. Také u WoW. Už jsem přeinstaloval celý systém, před tím jsem naformátoval disk na který jsem system instaloval, tak že jsem instaloval na čistý disk. Naistaloval jsem ovladače a spustil Starcraft 2 a po cca 20 sec. černá obrazovka. Když to spadné tak na grafické kartě mám 63 stupnú a na CPU 51. Tak si myslím že teplotou to není. Pokud jsem ve W7 prohližím stránky a nebo něco dělám tak nic. Ale jakmile spustím hru, tak po chvilce to spadne. Nic mne už nenapadá. K těm síťovýn ovladačum. Jedna hra kterou jsem spouštěl není siťová. Jo a grafickou kartu mam GTX 570 od NVidie a mám ji asi 10 měsíců, tak že by šla reklamovat. Ale co tam strčím pokud bude na reklamaci to nevím.


Naposledy upravil Elfii dne ned 01. dub 2012 17:05:20, celkově upraveno 1

Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz