StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je stř 24. dub 2024 16:03:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 18:15:43 
Offline
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: pon 22. úno 2010 20:50:00
Příspěvky: 42
Mě sralo, že visty žrali více baterii, nešli tam nějaké hry a dělalo mi problém se propojit s cizím pc, když jeden měl xp a druhý visty.

_________________
Obrázek
BoFFineK.869 Starcraft2 ID


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 18:17:32 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Visty vytvořil Microsoft v rámci tzv. "produkčního cyklu" (to je vynález, který fungoval už několik desítek let a spočíval v tom, že jednou za cca. 4-6 let vyjde nový MS operační systém, který je hardwarově náročnější než ten předtím - MS vydělá na prodeji nového produktu, výrobci HW vydělají na prodeji nového HW, vývojáři SW vydělají na prodeji nových aplikací se stejnou funkcionalitou, jakou měly již existující aplikace, ale tyhle jedou na novém OS; velké firmy si nový OS a stím spojený HW a SW koupí okamžitě, zbytek světa následuje, aby byl kompatibilní, protože tím byl určovaný de facto standard; ostrouhá a celé to zaplatí koncový spotřebitel). Tzn. byl to OS, který nepřinášel prakticky nic nového a byl HW výrazně náročnější než předchozí OS (XPčka).

Bohužel pro MS vyšly Visty v době, kdy začaly frčet tablety, netbooky a další podobná malá zařízení, která si uživatelé kupují kvůli velikosti a prostě si je stejně koupí, i když nemají dostatečně výkonný HW, aby zvládla nejnovější MS OS (Visty). OS pro tahle zařízení zajišťovala konkurence MS (Google, Apple atd.). Pro MS se tak Visty staly propadákem, obrovským průserem a aby nebyl zválcován konkurencí a nepřišel o svoji dominantní pozici na trhu, vydal sedmičky, které jsou HW méně náročné než Visty.

Konec historické lekce.

Každý, kdo pěje chvalozpěv na Visty, to nemá podle mého názoru v hlavě úplně v pořádku.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 18:32:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 27. črc 2010 10:52:05
Příspěvky: 821
Yarin píše:
Godwille nehadej se -,-
1) xp maji primitivni a nekvalitni správu vícejádrovích procesorů
2) strašně swapujou na disk
3) Jsou nebezpečný, jen blázen by si troufnul používat na XP internetové bankovnictví
4) Max. 3gb RAM a špatná nebo vůbec žádná podpora moderního hardwaru, a to se bude časem ještě zhoršovat
5) Omezená technologie co se týče her, pouze dx9, celkově ve hrách pomalejší než vista / 7
6) Vistu jsem používal 3 roky a s adekvátně výkonným počítačem byla vista rychlá jak děcko po prvním curry

a takhle bych mohl pokračovat dál a dál.


Nehadam sa, viem ze mam pravdu. Netvrdim ze visty nie su technologicky krok v pred, pisem o tom ze ak by sa xp este predavali, tak ma vistu OVELA menej ludi. K tvojim poznamkam:
1) Samozrejme, ved vznikali v dobe ked viac jadier nebolo
2) Nemam vedomost ze by to oblo vo viste lepsie, ale moze to tak byt
3) Ty pouzivas internet banking az od cias co vysla vista? Dovtedy si chodil do banky osobne?
4) 3 GB Ram su viac nez dost aj dnes, malo ludi ma viac. To ze vista ma sialene HW naroky a nuti ludi kupovat viac ram neznamena ze 3 GB je malo. Podpora HW nie je, lebo nikto nebude stracat cas s ovladacmi pre mrtvy system. Ak by sa XP stale predavalo, bola by aj podpora HW.
5) Tu bud umyselne klames, alebo len nemas skusenosti. Rozdiel medzi DX9 a DX10 nie je nijako sialene velky. Kto to mal moznost porovnat vie. Navyse, potrebujes graficke superfekty aby si sa dobre zahral? Ja nie. Argument o rychlosti visty vs xp je uplne mimo. Na rovnakom HW je vista principialne pomalsia, kedze ma vyssie naroky. Ja som si to porovnaval osobne
6) Ak by si na rovnaky HW dal XP, budes mat vyssi vykon

_________________
Proud member of the clan Inaequalis [INAE]
* SC2: GoodWill#320
* D3: GoodWill#2306
* LoL: GoodWill SK


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 18:40:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Pralev píše:
Každý, kdo pěje chvalozpěv na Visty, to nemá podle mého názoru v hlavě úplně v pořádku.


Ja mel vistu ultimate 64-bit na tehdejsim high-endu = tehdy nešlo koupit nic lepšího než co sem měl já a vista byla naprosto bezproblémový OS. Pravda bootovala oproti win 7 pomalu a modrá obrazovka byl můj denní chléb, nicméně to byla spíše zásluha dvoučipové karty a její špatné podpory než samotného OS. Takže bych to shrnul tak, že pro drtivou většinu uživatelů byla vista nevýhodný systém, nicméně bylo i pár lidi které nebrzdila.

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 18:50:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
GoodWill píše:
Nehadam sa, viem ze mam pravdu. Netvrdim ze visty nie su technologicky krok v pred, pisem o tom ze ak by sa xp este predavali, tak ma vistu OVELA menej ludi. K tvojim poznamkam:
1) Samozrejme, ved vznikali v dobe ked viac jadier nebolo
2) Nemam vedomost ze by to oblo vo viste lepsie, ale moze to tak byt
3) Ty pouzivas internet banking az od cias co vysla vista? Dovtedy si chodil do banky osobne?
4) 3 GB Ram su viac nez dost aj dnes, malo ludi ma viac. To ze vista ma sialene HW naroky a nuti ludi kupovat viac ram neznamena ze 3 GB je malo. Podpora HW nie je, lebo nikto nebude stracat cas s ovladacmi pre mrtvy system. Ak by sa XP stale predavalo, bola by aj podpora HW.
5) Tu bud umyselne klames, alebo len nemas skusenosti. Rozdiel medzi DX9 a DX10 nie je nijako sialene velky. Kto to mal moznost porovnat vie. Navyse, potrebujes graficke superfekty aby si sa dobre zahral? Ja nie. Argument o rychlosti visty vs xp je uplne mimo. Na rovnakom HW je vista principialne pomalsia, kedze ma vyssie naroky. Ja som si to porovnaval osobne
6) Ak by si na rovnaky HW dal XP, budes mat vyssi vykon


tak zaprvé dnes už máme win7 a ten je uplne nekde jinde než vista, který byla... no řekněme že byla dobrá jen pro toho kdo měl prachy na HW, a hlavne mrkwosoft si vykopal hrob tim ze sral vistu do notebooku ktere na ni nemeli dech.

2) je to tak, xp sice zerou malo ramek ale zase swapujou na disk, win 7 to nataha do ramek takze je vsechno mnohem rychlejsi
3) jiste ze ne, ale v dnesni dobe jsou xp magnet na viry
4) dnes je standart 4GB (6GB) pokud mas trikanal na procesoru
5) kamarade ja vyrustal na NES a za celou svoji herní ''karieru'' delsi nez 20 let jsem vystridal nespocet konzoli a pocitacu, takze si muzu dovolit porovnavat. Srovnej treba crysis na dx9 a dx 10 to samy udelej s resident evil 5, rozdil je to velkej, a opet dnes tu mame uz dx11. Ja to beru takhle, nepotrebuju poradnou grafiku abych si zahral, ale jsem hrac a chci hrat na peknou grafiku, takze abych si novou hru plne vychutnal musim ji hrat na maximalni detaily (jiste ze pokud hraju nejakou starou srdcovku tak na grafiku nekoukam, napr ted s kamosem hodne hrajem heroes 3 ktery ma grafiku hroznou ale hra je to perfektni)
6) nebudes, prave proto ze nemas poradnou podporu vicejadrovych procesoru a prave proto ze xp swapujou z disku namosto z ramek. Ovsem pokud myslis starsi hardware tak je logicky ze na xp bude vetsi vykon

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 19:26:45 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
yarine netvar se tu jako nekdo, kdo tomu rozumi, kdyz ve tvych argumentech jsou tak zasadni trhliny :)

problem 3GB ramky neni problem XPcek, ale 32bitovych systemu vseobecne, ani visty 32bit ti nenaadresujou vic nez 4GB

swapovani XPcek - neni to problem OS, ale nastaveni, staci v xp swapovani vypnout/omezit (pokud mas rozumnou velikost ramek) a xp swapovat na disk nebudou

XP jsou vseobecne rychlejsi ve hrach nez sedmicky nebo visty, proc ti to pripada naopak bych prisuzoval tomu, ze jsi hraval na zaneradenych XPckach a pak nainstaloval visty/sedmicky a ziral, jak to slape rychle - napr. v cistych sedmickach jsem v 3Dmarku06 vic nez 17500 neziskal, v cistych XPckach jsem z toho dostal 19000 (oboji samozrejme x64)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 20:16:50 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
satik píše:
yarine netvar se tu jako nekdo, kdo tomu rozumi, kdyz ve tvych argumentech jsou tak zasadni trhliny :)

problem 3GB ramky neni problem XPcek, ale 32bitovych systemu vseobecne, ani visty 32bit ti nenaadresujou vic nez 4GB

swapovani XPcek - neni to problem OS, ale nastaveni, staci v xp swapovani vypnout/omezit (pokud mas rozumnou velikost ramek) a xp swapovat na disk nebudou

XP jsou vseobecne rychlejsi ve hrach nez sedmicky nebo visty, proc ti to pripada naopak bych prisuzoval tomu, ze jsi hraval na zaneradenych XPckach a pak nainstaloval visty/sedmicky a ziral, jak to slape rychle - napr. v cistych sedmickach jsem v 3Dmarku06 vic nez 17500 neziskal, v cistych XPckach jsem z toho dostal 19000 (oboji samozrejme x64)


ja rozumim vsemu, a cemu nerozumim tomu stejne rozumim ;)

64-bit je dneska standart proto rikam ze xp dokazou maximalne 3 a to je nevyhoda. Xpčka jsem mel cisty a dokonce original coz byla docela nestandartni situace, system jsem mel pravidelne updatovany a nezavirovany, takze tim to neni. I kdyz ten swap vypnes tak to stejne nebude tak rychli protoze xp tu pamet neadresujou tak efektivne. Ze jsi mel na xp vic bodu je docela mozny, ale na jakym hardwaru si to testoval si zapomel napsat. Pokud bych ted na svuj comp narval xp tak bych si docela nasr*l do bot, bo bych okamzite prisel o 5gb RAM, podporu dx 10 a 11 a samozrejme procesor by slapal pomaleji protoze by ho xp nevyuzili naplno. Ja proti xp nic nemam, ale at nekdo netvrdi xp rlz seven sux ;) Rozpoutal jsem tu flame, coz jsem nechtel, netusil jsem, ze xp muze byt pro tolik lidi citlive tema ;) Na praci ve slabsim PC logicky XP, na hrani v high-end masine logicky seven, tim bych to uzavrel :)

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 21:12:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Yarin píše:
64-bit je dneska standart proto rikam ze xp dokazou maximalne 3 a to je nevyhoda.

Ale to neni problem XPcek, Visty stejne jako XP muzes mit v 32 i 64 bitovy verzi, takze i visty te muzou omezovat na cca 3 GB ramky

Yarin píše:
I kdyz ten swap vypnes tak to stejne nebude tak rychli protoze xp tu pamet neadresujou tak efektivne.

ehm, tohle si opravdu myslis? :D

Yarin píše:
Ze jsi mel na xp vic bodu je docela mozny, ale na jakym hardwaru si to testoval si zapomel napsat.

bylo to pred dvema a pul roky - ctyrjadro Intel Q9550, GeForce275 GTX, 4Gb ramky, meni to na tom neco? :)

Yarin píše:
Pokud bych ted na svuj comp narval xp tak bych si docela nasr*l do bot, bo bych okamzite prisel o 5gb RAM, podporu dx 10 a 11 a samozrejme procesor by slapal pomaleji protoze by ho xp nevyuzili naplno. Ja proti xp nic nemam, ale at nekdo netvrdi xp rlz seven sux ;) Rozpoutal jsem tu flame, coz jsem nechtel, netusil jsem, ze xp muze byt pro tolik lidi citlive tema ;)


o ramku a vykon procaku bys neprisel, kdyby sis tam hodil xp 64 bit, prisel bys jen o podporu dx, zkus si spustit jakejkoliv program pro testovani procaku na XP a na win7 a uvidis, ze XP o neco malo vyhrajou, predevsim diky tomu, ze ve vistach(/win7) bezi mnohem vic procesu a sluzeb na pozadi, ktery neco malo ukrojej :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2011 22:22:55 
Offline
 Profil

Registrován: pát 24. zář 2010 18:49:42
Příspěvky: 1020
Pokud se mýlím tak mě nekamenujte, ale XP mají podporu DirektX10, sice neoficiální ale mají.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 6:51:54 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
Satiku, moje osobni zkusenosti ocividne nebyli dost presvedcive tak dostanes graf http://extrawindows.cnews.cz/ktera-wind ... 7?page=0,3
prirozene to testovali ve starem pcmark 2005 kterej je hafo starej takze tam maj xp naskok, ale stejne jsou tam pomalejsi

Zadalsi tvrdils ze procesor je na 7 pomalejsi protoze tam bezi vic procesu. Mozna... ale slysel uz si nekdy o aeru? To je takova vecicka kdy GPU pomaha CPU, zadalsi rychlost neznamena vykon. Muzes mit Phenom II X4 980 nataktovanej na 4ghz ale presto nebude vykonejsi nez muj 2500k na 3,3ghz. Logicky by kazdyho melo napadnout, ze seven bude mit lepsi podporu vicejader nez 10 let starej operacak. Na tom proste nic nezmenis

Tvrdis ze bych si mohl nainstalovat 64-bit xp, ano mohl ale proc bych to proboha delal? Tento system nikdy nebyl na hry

ano to s tim swapovanim a ramkama, opet rikam ze xp jsou kurva 10 let starej system, myslis ze to bude rychli jako 7?

Fakt nenech se vysmat, ve vsech testech je to takhle 7 -> xp -> vista
Na tom nic nezmenis ani kdybys preskakal svet po jazyku a cestou si odrikaval otcenas v hebrejstine

Timto na tuto diskusi dlabu, svoje jsem rekl, nema cenu hadat se s fanboyem, flame nemam za potrebi, Ti z nas co mame 7 na dobrej masine vime svoje, co si mysli Ti co se zastavaj xp nas nezajima ;)

edit: podobna situace tu byla i v dobe kdy xp stridali 98. Ti co meli tenkrat hubu plnou kecu o tom jak xp stoji za strasny hovno jsou dnes jejich nejvetsi zastanci, vtipne ze? (nerikam zes to byl zrovna ty)

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz