StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 20. dub 2024 0:56:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 7:23:00 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 10:28:26
Příspěvky: 137
Jo tebe nikdo nepresvedci, ja mam vystudovanou informatiku, na sedmičkách jedu skoro uz od betaverze co unikla na net a souhlasim tu se Satikem. Nerikam ze sedmičky jsou špatný, ale spatny jsou duvody, kterymi odsuzujes XP.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 8:22:51 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
ok tak jeste jeden post :) ja xp neodsuzuju, na praci jsou porad dobry, ale na hry bych je nepreferoval. A to co jsem napsal pravda je, rozdily nejsou ve vykonu zas tak nehorazny, ale prece jen tam jsou a bude se to porad zhorsovat

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 10:27:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Yarin píše:
Satiku, moje osobni zkusenosti ocividne nebyli dost presvedcive tak dostanes graf http://extrawindows.cnews.cz/ktera-wind ... 7?page=0,3
prirozene to testovali ve starem pcmark 2005 kterej je hafo starej takze tam maj xp naskok, ale stejne jsou tam pomalejsi

Zadalsi tvrdils ze procesor je na 7 pomalejsi protoze tam bezi vic procesu. Mozna... ale slysel uz si nekdy o aeru? To je takova vecicka kdy GPU pomaha CPU, zadalsi rychlost neznamena vykon. Muzes mit Phenom II X4 980 nataktovanej na 4ghz ale presto nebude vykonejsi nez muj 2500k na 3,3ghz. Logicky by kazdyho melo napadnout, ze seven bude mit lepsi podporu vicejader nez 10 let starej operacak. Na tom proste nic nezmenis

Tvrdis ze bych si mohl nainstalovat 64-bit xp, ano mohl ale proc bych to proboha delal? Tento system nikdy nebyl na hry

ano to s tim swapovanim a ramkama, opet rikam ze xp jsou kurva 10 let starej system, myslis ze to bude rychli jako 7?

Fakt nenech se vysmat, ve vsech testech je to takhle 7 -> xp -> vista
Na tom nic nezmenis ani kdybys preskakal svet po jazyku a cestou si odrikaval otcenas v hebrejstine

Timto na tuto diskusi dlabu, svoje jsem rekl, nema cenu hadat se s fanboyem, flame nemam za potrebi, Ti z nas co mame 7 na dobrej masine vime svoje, co si mysli Ti co se zastavaj xp nas nezajima ;)

edit: podobna situace tu byla i v dobe kdy xp stridali 98. Ti co meli tenkrat hubu plnou kecu o tom jak xp stoji za strasny hovno jsou dnes jejich nejvetsi zastanci, vtipne ze? (nerikam zes to byl zrovna ty)


nejsem fanboy xpcek, sedmicky pouzivam uz od bety, zastavam XPcek jen proto, ze o nich pises neco, co proste neni pravda :)

Citace:
Muzes mit Phenom II X4 980 nataktovanej na 4ghz ale presto nebude vykonejsi nez muj 2500k na 3,3ghz.

Neco takovyho jsem nekde tvrdil?

Citace:
ano to s tim swapovanim a ramkama, opet rikam ze xp jsou kurva 10 let starej system, myslis ze to bude rychli jako 7?

u beznych programu a vetsiny her ano, at chces nebo ne, tak sedmicky jsou proste slozitejsi, takze tam ta rezie sezere o neco malo vykonu vic nez v XP.

A aero je neco navic, neznamena to, ze ti gui najednou pobezi rychlejc. Pokud mas vsechny tyhle srandy (pruhlednosti, efekty pri minimalizaci oken, nahledy apod.) povypinany, tak ti oboji pobezi stejne rychle, vykreslovani bezneho gui nesezere skoro nic a procesoru je uz celkem jedno, jestli obsah okna blituje pri kazdym prekresleni do textury na graficky karte nebo do bufferu, mnohem vic casu ti sezere samotny vykresleni aplikace, ktery dela tak jako tak procesor

Jo a nemuzu si pomoct, ale v tom tvym odkazu je to budto vyrovnany a nebo jsou na tom XP o neco malinko lip, tak kde jsi prisel na to, ze je to obracene? :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 11:16:23 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: sob 30. črc 2011 13:52:38
Příspěvky: 7
Ocenil bych návrat k původnímu tématu :lol:
Tady je přesně ta hláška, co mi hra dává (při medium detailech či vyšších):

Your computer is running on low paged pool memory. Visual quality may degrade. To improve performance, some of your graphics settings have benn adjusted automatically. Manually lowering your graphics settings further and restarting StarCraft II or closing other applications may also help.

Mám čtyřjádro AMD 3,2Ghz, 4GB RAM, Radeon 5670 512MB GDDR5 (hlásí se jako 1GB, tzn. bere si RAMku na podporu chápu-li dobře), WinXP 32bit.
Někdy mi to během hraní skoro zamrzne, někdy ne, tak 1:8.
Při snížení detailů mi to ještě nezatuhlo (a hra mne taky nevaruje), ale na medium to chodí pohodově plynule, tak mi štve hrát na nižší detaily, když se to jinak necuká.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 12:12:25 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 27. zář 2010 14:18:09
Příspěvky: 375
ja bych videl problem nejspis v OS preci jen system zvladne jen 3GB pameti takze 1/3 pameti je nevyuzita i kdyz lizz uvadi jako doporuceny 2GB ale nemam ani paru na jaky detaily. ja mam phenoma II x2 3Ghz atai 5770 4GB RAM win7 64bit a pernamantne jedu na ultra a jedine kdy se mi to kouse sou monstr bitvy v 4v4.

Jinak skus jeste zkountrolovat procesy v pozadi kdyz ti to takhle zacne blbnout jestli tem neni neco co zere vykon CPU.

PS: sem jen laik takze to ber s rezervou ale takhle bych asi postupoval ja kdyz by mi to blbo

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 13:22:54 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: sob 30. črc 2011 13:52:38
Příspěvky: 7
Jsem si dal medium detaily a hrál proti kompu, hláška se mi na začátku hry objevila hned dvakrát, sledoval jsem na pozadí využití množství paměti i v době kdy moje velká armáda masakrovala protossa (náročný na detaily), využití RAM bylo 1,6GB RAM z 3,25GB dostupných (WinXP), ono vůbec na těch 1,6GB se to drželo od začátku hry. Hra se nezakousla, nicméně zkusil jsem teď virtuální paměť (tedy swap na HDD) úplně zakázat, někdo to na netu doporučoval jako možný postup když je RAMky dost, a té dost opravdu mám! Bez SC2 využití asi 800MB, SC2 si bere dalších 800MB. Zkusím dát s kámošem match proti sobě, ať je tam pořádně živo na množství jednotek atd., uvidím co bude. Každopádně ono to zatuhává tak při každé 5-8 hře, takže jeden pokus nic nevysvětlí. Přes google jsem zjistil, že tento problém trápí spoustu lidí, tedy jen ta hláška, ne to 97% zpomalení reakcí. Uvidím dál, rad je na netu dost, něco snad pomůže :roll:

Jen na okraj - kámoš má XP jako já, 30" monitor, GeForce 580 (fakt výkonná grafika), 4GB RAM jako já, HIGH detaily, rozlišení minimálně 1920x1080, prostě odpovídající monitoru, možná i vyšší, přesně nevím, a nemá problém. A ještě to navíc streamuje přes XSplit :lol:


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 16:34:10 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
pribylh píše:
Ocenil bych návrat k původnímu tématu :lol:
Tady je přesně ta hláška, co mi hra dává (při medium detailech či vyšších):

Your computer is running on low paged pool memory. Visual quality may degrade. To improve performance, some of your graphics settings have benn adjusted automatically. Manually lowering your graphics settings further and restarting StarCraft II or closing other applications may also help.

Mám čtyřjádro AMD 3,2Ghz, 4GB RAM, Radeon 5670 512MB GDDR5 (hlásí se jako 1GB, tzn. bere si RAMku na podporu chápu-li dobře), WinXP 32bit.
Někdy mi to během hraní skoro zamrzne, někdy ne, tak 1:8.
Při snížení detailů mi to ještě nezatuhlo (a hra mne taky nevaruje), ale na medium to chodí pohodově plynule, tak mi štve hrát na nižší detaily, když se to jinak necuká.


Tohle je zpusobeny ramkou, idealni bys mel reinstal na 64bit OS, ale pokud je to pro tebe nedostupny, tak muzes aspon zkusit povypinat co nejvic veci kolem (antivirak, kecalky, proste vsekery mozny procesy a sluzby, ktery nejsou potreba k behu windows)

pripadne jeste (pokud se v tom aspon trosku vyznas) muzes zkusit pohrabat se v registrech, konkretne:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
- hodnotu pagedpoolsize zmenit na vic (idealne mocninu dvou, netusim, kolik je default, ale na dvoj nebo 4nasobek by mohlo pomoct..., jen bacha, abys to zadaval v decimal hodnotach) a pak nezapomen resetovat PC

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 18:20:57 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: sob 30. črc 2011 13:52:38
Příspěvky: 7
Tak už mi to zase kouslo a vážně nevím proč, zakázání virtuální paměti nepomáhá, hláška ve hře přetrvává a ojediněle to takhle zatuhne. Přitom nic se nezdá být přetížené - CPU vytížené tak na 60%, využití RAM do 2GB (dostupných 3,25GB), grafika i procesor do 50°, chladič na grafice jede na 40%, prostě pohoda, ani v Catalystech grafika při hraní neukazuje extrémní vytížení (kolem 60% většinou). Každopádně zátěž grafiky to ovlivňuje, když mám puštěný stream přes XSplit, zatuhává to o něco častěji, než když je vypnutý (ale někdy to zatuhne i bez něj, takže ten to je mírně zhoršuje, nikoli způsobuje). Vážně nechápu :roll:


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 18:39:33 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
pribylh píše:
Tak už mi to zase kouslo a vážně nevím proč, zakázání virtuální paměti nepomáhá, hláška ve hře přetrvává a ojediněle to takhle zatuhne. Přitom nic se nezdá být přetížené - CPU vytížené tak na 60%, využití RAM do 2GB (dostupných 3,25GB), grafika i procesor do 50°, chladič na grafice jede na 40%, prostě pohoda, ani v Catalystech grafika při hraní neukazuje extrémní vytížení (kolem 60% většinou). Každopádně zátěž grafiky to ovlivňuje, když mám puštěný stream přes XSplit, zatuhává to o něco častěji, než když je vypnutý (ale někdy to zatuhne i bez něj, takže ten to je mírně zhoršuje, nikoli způsobuje). Vážně nechápu :roll:


viz muj predchozi prispevek

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Skoro úplné zamrznutí hry
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2011 18:47:16 
Offline
 Profil

Registrován: čtv 19. kvě 2011 19:00:18
Příspěvky: 13
to je debata...

XP je už opravdu zastaralý systém ( který ovšem ve své době byl velmi kvalitní )

- Nemá plnou podporu 64-bit HW ( jsou sice XP 64-bit ale kdo je má a kolik HW má na to ovladače ??? )
- Daleko více zatěžují HDD
- výrobci HW a SW už kašlou na update
- po nějakém čase užívání se XP zpomalují
- jednoduše náročná hra ( kterou i SC2 je ) na nich nepoběží nikdy tak rychle jako na W7

Vista byla krok vedle... ( ale se silným HW se to dalo přežít a člověk skoro nic nepoznal )

Win7 je opravdu kvalitní OS.

Jinak ke tvému zamrzání, mě se to děje také, ale pouze v menu když na nic 5 min. nešahám, bohužel nevím čím to je, v HW chyba není, s žádnou jinou hrou nebo programem nemám problém. E6750,4GB RAM,GTX460, W7, detaily na max. 1280x1024


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz