StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 20. dub 2024 3:29:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 6:17:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
satik píše:
tak kdyz 560Ti je podle tebe lowend, co je pak GF520 nebo treba GF550? :D


tak to nejsou zrovna grafiky pro hrace ale spis pro lidi dnesniho mainstreamu (fagbook, tvojetrubka, filmy) bavíme-li se o herních grafických kartách pak se dá 560 považovat za low-end[/quote]

edit: nicmene ze je to low-end neznamena ze to na hrani nestaci, dnes uz ty rozdily nejsou tak propastny jako kolem roku 2002, relativni vykon ve hrach je +/- stejny, kdyz clovek kupuje high end tak si hlavne kupuje ''zaruku'' ze karta bude stale vykona dokud nevyjde nova technologie, kdezto low end a mid end budes muset po roce vymenit protoze ji dojde dech.

Kamos ma napr saphire 5770 v kombinaci s dnez uz prehistorickym q2d 6600 a porad mu to staci i na nejnovejsi hry na plny detaily, sice jede cca na 30 FPS ale to na kvalitni hrani staci. Takze jak rikam uz to neni tak horky a i na lowendu se necha hrat.

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 12:06:07 
Offline
 Profil

Registrován: pát 26. bře 2010 16:47:30
Příspěvky: 2
No nevím jak si to vydedukoval 560ka ti určitě low-end není....


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 12:14:30 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
urcite to low end je ;) mozna trosku lepsi low end, ale porad low end

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 16:12:34 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Yarin píše:
urcite to low end je ;) mozna trosku lepsi low end, ale porad low end


Nasadil jsi mi brouka do hlavy, uz jsem se skoro lekal, ze jsem neco zaspal, tak jsem sel googlit :)

Po chvili googleni jsem si oddychl, at jsem hledal sebevic, tak 560Ti jsem ve spojeni s low-end proste nikde nenasel, 560 je vsude uvadena jedine jako highend nebo semtam jako mainstream (midend). :)

EDIT: zastante se nekdo yarina, je nas na nej vic, at v tom chudak neni sam :D

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 17:15:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
satik píše:
Yarin píše:
urcite to low end je ;) mozna trosku lepsi low end, ale porad low end


Nasadil jsi mi brouka do hlavy, uz jsem se skoro lekal, ze jsem neco zaspal, tak jsem sel googlit :)

Po chvili googleni jsem si oddychl, at jsem hledal sebevic, tak 560Ti jsem ve spojeni s low-end proste nikde nenasel, 560 je vsude uvadena jedine jako highend nebo semtam jako mainstream (midend). :)

EDIT: zastante se nekdo yarina, je nas na nej vic, at v tom chudak neni sam :D


Mistr Hus stál na hranici sám, ale od svého přesvědčení neupistil, nepotřebuju zastání, obzvláště né když mám pravdu ;) Nicméně nepodložená pravda není pravda že?
Tak tedy jeden příběh z RL

Kamarád si kupoval nové PC a koupil si gtx 570 = midend, já si též kupoval nové pc zhruba ve stejný čas nicméně grafiku jsem si nechal starou HD 5870, bohužel po týdnu ji v novém PC odešel větrák a jelikož neměli v servisu očividně náhradní dostal jsem expres rekomando asus matrix 5870 platinum.

Po několika testech ve stejných hrách nebo ungine heaven benchmarku mám průměrně o 20 FPS víc než on (moje karta má Cypress chip z roku 2009! 560 je karta z roku 2011) . Takže dle jednoduché logiky vyplívá že bych měl mít highend, ale je tomu skutečně tak? Ne není, moje karta je midend a to že nikdy nemám míň jak 100fps s 8x multisampling AA (což neni se dvema gigama VRAM ktery se toci na 5ti Ghz problém) na tom nic nemění.

Takže závěrem, jakmile vyjde nová technologie co bývalo high end jím okamžitě přestává být, bez ohledu na výkon, stejně jako u 560, jelikož jsou nad ni jestě 3 edice, přičemž je každá našlapanější než ta předchozí, zjistíme že tato karta se nedá zařadit jinam než mezi lowend, a to hlavně díky gtx 590

edit:

final proof: http://www.hwcompare.com/9048/geforce-g ... n-hd-5870/

HD5870 vyšla v listopadu 2009 a pořád je výkonnější než 570, takže logicky mnohem výkonnější než 560 což je ostuda s ohledem na to kdy 560 vyšla + si k tomu grafu můžete pro 5870 přičíst zhruba 20% a dostanete z toho mojí kartu.

Takže závěrem midend karta rozhodně nemůže pokulhávat za 2 roky starou grafikou, takze low end a basta :D

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 18:31:04 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Yarin píše:
Kamarád si kupoval nové PC a koupil si gtx 570 = midend, já si též kupoval nové pc zhruba ve stejný čas nicméně grafiku jsem si nechal starou HD 5870, bohužel po týdnu ji v novém PC odešel větrák a jelikož neměli v servisu očividně náhradní dostal jsem expres rekomando asus matrix 5870 platinum.

nemuzes porovnavat obycejnou kartu s kartou uz od vyrobce taktlou (coz ta tva nejspis je)

Yarin píše:
Po několika testech ve stejných hrách nebo ungine heaven benchmarku mám průměrně o 20 FPS víc než on (moje karta má Cypress chip z roku 2009! 560 je karta z roku 2011) .

neni to karta z roku 2011, je to karta z roku 2010. Ty karty jsou od sebe asi 15 mesicu
Co ma tvuj kamos za desku, procak a za ramky? Taky zalezi na tom, jak ma udrzovanej system a co ma za OS...
V zakladni verzi je GF 560Ti s Radeonem 5870 vykonove na stejny urovni, v taktnutych verzich od vyrobce spis vede GF

Yarin píše:
Takže dle jednoduché logiky vyplívá že bych měl mít highend, ale je tomu skutečně tak? Ne není, moje karta je midend a to že nikdy nemám míň jak 100fps s 8x multisampling AA (což neni se dvema gigama VRAM ktery se toci na 5ti Ghz problém) na tom nic nemění.

Neprehanej, chtel bych videt, jak ti pobezi 100+ fps treba crysis warhead na extreme ;)

Yarin píše:
Takže závěrem, jakmile vyjde nová technologie co bývalo high end jím okamžitě přestává být, bez ohledu na výkon, stejně jako u 560, jelikož jsou nad ni jestě 3 edice, přičemž je každá našlapanější než ta předchozí, zjistíme že tato karta se nedá zařadit jinam než mezi lowend, a to hlavně díky gtx 590

to nic nemeni na tom, ze se ta karta porad drzi tech nejvykonnejsich, takze je to mid-highend (ale rozhodne ne lowend)

Yarin píše:

papirovy vykon v realu nikoho nezajima, hlavni je, co karta predvadi ve hrach (/aplikacich) :)

Yarin píše:
HD5870 vyšla v listopadu 2009 a pořád je výkonnější než 570, takže logicky mnohem výkonnější než 560 což je ostuda s ohledem na to kdy 560 vyšla + si k tomu grafu můžete pro 5870 přičíst zhruba 20% a dostanete z toho mojí kartu.
Takže závěrem midend karta rozhodně nemůže pokulhávat za 2 roky starou grafikou, takze low end a basta :D

mezi temi kartami je cca 15 mesicu, coz nejsou dva roky,
obe karty maji velmi vyrovnany vykon (v zakladni verzi)

a posledni vec: 5870 je vyssi model nez 560Ti, takze to, ze je ta GF z novejsi serie neznamena, ze je vykonnejsi :)

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 19:46:09 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
satik píše:
neni to karta z roku 2011, je to karta z roku 2010. Ty karty jsou od sebe asi 15 mesicu
Co ma tvuj kamos za desku, procak a za ramky? Taky zalezi na tom, jak ma udrzovanej system a co ma za OS...
V zakladni verzi je GF 560Ti s Radeonem 5870 vykonove na stejny urovni, v taktnutych verzich od vyrobce spis vede GF


desku ma stejnou jako ja tedy asus p8p67, proc ma i7 2600k (ja mam 2500k) RAM ma 16GB ja 8GB. Comp ma necelej mesic takze to zaflakany nema a os ma stejne jako ja win7 home premium 64bit. V zakladni verzi je mnohem pomalejsi. Btw opravdu si myslis ze bude pretaktovana 560 vykonnejsi nez moje pretaktovana 5870 v luxusni edici Region of Gamers ktera jeste dnes stoji cca 10k? Trololo -,-


satik píše:
Neprehanej, chtel bych videt, jak ti pobezi 100+ fps treba crysis warhead na extreme ;)


Crysis warhead nainstalovanej nemam, ale vzhledem k tomu ze mne kdysi puvodni crysis bezel na intel e8500 4gb ram a GF 9800gx2 na dx10, extreme a 2x aa na 35Fps tak se nebojim toho ze by mne to dnes na tech 100 nebezelo
Z novejsich her mam nainstalovan pouze RE:5

Resident Evil 5: 8x AA, dx10 full HD max settings
http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 13874.jpg/


satik píše:
papirovy vykon v realu nikoho nezajima, hlavni je, co karta predvadi ve hrach (/aplikacich)


Rozdil mezi papirovym vykonem a vykonem v aplikacich neni zadnej jelikoz hadej kde se ten vykon meri ;)


satik píše:
a posledni vec: 5870 je vyssi model nez 560Ti, takze to, ze je ta GF z novejsi serie neznamena, ze je vykonnejsi :)


Takze nejdriv tvrdis ze maji stejnej vykon a pak reknes ze nemaj? :D Ne vazne 15 mesicu je celkem dlouha, takze co z toho vypliva?

edit: jak jsem uz jednou napsal ze je dnes neco low end neznamena ze si na tom nezahrajes, dnes neni rok 2002 kdys' koupil midend grafiku za 20k a za rok si ji mohl vzit a vyhodit, dnes si kvalitne zahrajes klidne na integrovanej grafice co mam v procerosu... 560 je vykonove dostatecna na jakoukoliv hru, nicmene ve srovnani s gtx590 a HD 6990 je to proste lowend

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 20:16:26 
Offline
 Profil

Registrován: pát 26. bře 2010 16:47:30
Příspěvky: 2
Yarin píše:

desku ma stejnou jako ja tedy asus p8p67, proc ma i7 2600k (ja mam 2500k) RAM ma 16GB ja 8GB. Comp ma necelej mesic takze to zaflakany nema a os ma stejne jako ja win7 home premium 64bit. V zakladni verzi je mnohem pomalejsi. Btw opravdu si myslis ze bude pretaktovana 560 vykonnejsi nez moje pretaktovana 5870 v luxusni edici Region of Gamers ktera jeste dnes stoji cca 10k? Trololo -,-


No ale jestli tvoje karta stoji 10 tak to je zaprvy hodne high-end( nejdrazsi 560 ti stoji cca 6) a za druhy je 560 ti podle testu grafik vykonejsi nez 6870 a i pres to ze je ta tvoje pretaktovana tak ty mas 5870 takze to nemuze bejt velkej rozdil..

Zde link na test grafik : http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... u?start=13


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 20:18:12 
Offline
 Profil

Registrován: pon 27. čer 2011 21:55:27
Příspěvky: 12
Sorry, ale tahle diskuze mi fakt neda aby sem neco nenapsal:
GTX560 je vykonove na urovni hd6870. AMD sice u 6. řady trošku změnilo značení, ale 68xx jsou vyssi mainstream. Tvuj pohled na vykon nijak nemeni nic na tom, jake jsou segmenty trhu a kolik se v kterem segmentu proda (mainstream - hlavni proud btw) a jake modelove rady dela vyrobce. Lowend jiz podle nazvu znamena segment se nejnizsi cenou, highend pravy opak (proto mi termin midend prijde jako blbost).

A podle toho co si tady zatim napsal to vypada, ze se s tebou ani nema cenu bavit.

btw: Pred 3-4 lety staly highendove grafiky pres 15k, dneska je situace trosku jina a HW stoji proste o dost mene.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Sekanie hry
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 20:24:31 
Offline
 Profil

Registrován: úte 07. pro 2010 21:54:41
Příspěvky: 139
tak ve středu se můžeš upálit klidně rovnou na oslavách.. asi si tu většina lidí oddychne.. ;)

jinak co se RE5 týká tak je to 2 roky stará hra tak jaká nová..

co se týká zaklínače tak i5 2500k 8 GB ram a gtx 470 bez sebemenčího zadrhnutí na plno v 1280/1024.. akorát se to ke konci trochu dýl nahrávalo(cca 10-15 sec) podle mýho nemá cenu do toho dávat víc peněz.. možná jediné využití je že si můžete machrovat na foru kde to stejně nikoho nezajímá.. :)


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz