StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 15:45:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zlepšování...
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj 2010 20:38:03 
Offline
 Profil

Registrován: úte 05. říj 2010 7:55:03
Příspěvky: 2
Chci se zeptat, jak rychle jste se zlepšovali, když jste začali hrát... Hraju za protosse... Hrál jsem jedničku, dohrál jsem dvojku kampaň a učím se na replayích, čtu strategie na wiki, dneska jsem hrál celý den...
Jsem ve stříbrné lize na 32 místě a nemůžu se hnout z místa... Zahodit celý den hraní jen kvůli tomu, abych zůstal tam, kde jsem, se mi zrovna nechce a začínám bejt na sebe pěkně nasranej, tak se chci zeptat, jak jste na tom byli vy...
Laca


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zlepšování...
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj 2010 20:54:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 21:09:48
Příspěvky: 749
Bydliště: krkonose
Laca píše:
Chci se zeptat, jak rychle jste se zlepšovali, když jste začali hrát... Hraju za protosse... Hrál jsem jedničku, dohrál jsem dvojku kampaň a učím se na replayích, čtu strategie na wiki, dneska jsem hrál celý den...
Jsem ve stříbrné lize na 32 místě a nemůžu se hnout z místa... Zahodit celý den hraní jen kvůli tomu, abych zůstal tam, kde jsem, se mi zrovna nechce a začínám bejt na sebe pěkně nasranej, tak se chci zeptat, jak jste na tom byli vy...
Laca


najdi si nekoho, kdo te bude ucit a rikat ti, co delas blbe... kdyztak si me pridej a napis, hravame tak v 5-10 lidech po vecerech 1v1+obs

_________________
Obrázek Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zlepšování...
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj 2010 21:02:10 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Citace:
Chci se zeptat, jak rychle jste se zlepšovali, když jste začali hrát... Hraju za protosse... Hrál jsem jedničku, dohrál jsem dvojku kampaň a učím se na replayích, čtu strategie na wiki, dneska jsem hrál celý den...
Jsem ve stříbrné lize na 32 místě a nemůžu se hnout z místa... Zahodit celý den hraní jen kvůli tomu, abych zůstal tam, kde jsem, se mi zrovna nechce a začínám bejt na sebe pěkně nasranej, tak se chci zeptat, jak jste na tom byli vy...


Starcraft není hra, ve které se ti po dni hraní zvýší skill o 100 %, je to postupný proces. Musíš hrát, studovat, hrát, studovat, a postupně se začneš zlepšovat. Stejně tak je tady více hráčů (=konkurence), takže nepočítej, že se za týden dostaneš na vrchol žebříčku.

A jestli se chceš zlepšit, tak doporučuji víc tréningu po menších dávkách. S každou hrou (snad kromě prvních dvou na rozehrání) se ti totiž snižuje užitek (=zlepšení), které z nich máš, tedy 6 tréningů po 2 hodinách ti dá určitě víc, než jeden dvanáctihodinový.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zlepšování...
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj 2010 21:56:01 
Offline
 Profil

Registrován: úte 05. říj 2010 7:55:03
Příspěvky: 2
Ok, děkuju... Jak říkám, dneska jsem u toho byl půl dne a necítil jsem na sobě vůbec žádnej progress... :-D


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zlepšování...
PříspěvekNapsal: pát 08. říj 2010 8:30:38 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 15. srp 2010 17:06:08
Příspěvky: 189
Laca píše:
Ok, děkuju... Jak říkám, dneska jsem u toho byl půl dne a necítil jsem na sobě vůbec žádnej progress... :-D

Mne strasne moc pomahaji tutorialy na youtube... napriklad http://www.youtube.com/user/ForceSC2strategy a pak urcite http://www.youtube.com/user/sc2cz ... jinak hraji hru od oficialniho vydani, takze to je celkem kratka doba a momentalne jsem prvni v bronzu a dostavam zlate hrace takze cekam povyseni :P Trenuji postupne urcity aspekt hry, treba momentalne se snazim delat neco s makrem... nestiham vubec utocit a treba pritom jeste delat dalsi jednotky a proto ted trenuji hlavne makro.... Je dobre trenovat vzdy jen neco a nesnazit se hned vsechno najednou, nebot potom to je jasne odsouzeno k nezdaru :) +- kazdy den si rikam, ze jsem se necemu priucil a je jedno zda clovek vyhraje nebo prohraje, mnohem vic vzdy ziskam z prohrane hry nez z te vyhrane...

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zlepšování...
PříspěvekNapsal: pát 08. říj 2010 8:56:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 11. kvě 2010 20:37:13
Příspěvky: 659
tohle neni counterstrike, bude to trvat dlouho, postupem casu se naucis jak efektivne scoutovat, delat vic veci najednou, drzet si mapu atd... ale stejne se vzdy najde nekdo kdo to ma zmaknuty lip nez ty... Je to hra hlavne o zabave, doporucuju ti ty Satikovo hry, slejzaj se tam dobry hraci a dost se toho naucis

_________________
Yarin dont play sports, he plays games of all sorts, plugs in all ports, who wears short shorts.
muj stream v 720p na ->http://www.justin.tv/yar1n<-
archiv epizod Yarin vs Internet na ->http://yarinvsinternet.blogspot.com/<-
Yarin vs Internet Live Po, St, Pá ve 20:00
Yarin vs Ladder Live Út, Čt ve 20:00

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Zlepšování...
PříspěvekNapsal: sob 09. říj 2010 3:58:33 
Offline
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: úte 14. zář 2010 14:46:37
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha
Laca píše:
Jsem ve stříbrné lize na 32 místě a nemůžu se hnout z místa... Zahodit celý den hraní jen kvůli tomu, abych zůstal tam, kde jsem, se mi zrovna nechce a začínám bejt na sebe pěkně nasranej, tak se chci zeptat, jak jste na tom byli vy...


Nevím, jestli je zrovna tvůj přístup ideální. Lepší je hrát primárně proto, že tě to baví a ne proto, aby si postoupil o pár míst na žebříčku. Nebudeš potom na konci dne naštvanej, že jsi se nedostal výš (a v těch žebříčcích se stejně moc rychle nahoru nedostaneš, když jsou tam hráči s několika stovkami odehraných her). Navíc, jestli jdeš do zápasů s myšlenkou: "Teď nesmím prohrát, protože jestli prohraju, tak určitě do vyšší ligy nepostoupím a celé moje snažení bude na ho*no," tak to také není moc dobré. Věř mi, že pokud na tohle nebudeš myslet, budeš hrát uvolněněji a tím pádem i lépe (a nakonec třeba vyhraješ a opravdu postoupíš).

Já sám hraju StarCraft multiplayer asi dva nebo tři týdny a je to první RTS, kterou takhle hraju. Po rozřazovacích zápasech mě to šouplo do stříbrné ligy, asi po čtyřech nebo pěti dnech (a cca 18 odehraných zápasech) mě to povýšilo do zlaté ligy. V té době jsem byl ve své stříbrné divizi na asi 22. místě - nemusíš být tedy první v divizi, aby si postoupil výš. Záleží na tom, zda v hrách dokážeš porážet favorizované hráče, případně ještě možná na skrytém hodnocené Blizzardu, o kterém jak jsem zjistil, asi nikdo nic neví. Často sleduju komentované repleye a tohle fórum, ale zase už nešprtám v žádné velké míře články na téma jak hrát co nejlépe, jaké jsou nejlepší build ordery a podobně, protože to už mě příliš nebaví.

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz