StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je čtv 02. kvě 2024 1:38:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 11:24:10 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
ČR nemá žádného TOP hráče SC2, ba co víc, neměla ho ani v BW. Široko daleko jediným hráčem, který občas dokáže potrápit i někoho ze špičky, je PredY, těžící ze svého BW hraní. Čím to je? Malá rozšířenost (pro)gamingu v ČR? Doufal jsem, že s nástupem SC2 se objeví i pár nových českých naději, bohužel (zatím) marně. Podobně je to zatím i s turnaji. Při velkém SC2 boomu, kdy se na celém světě hraje o prize money, o kterých se BW komunitě za těch 10 let ani nezdálo, jsem si myslel, že něco podobného bude i u nás.

BTW, je vůbec nějaká oficiální stránka českého SC2 týmu/gamingu? Nemám na mysli klany..


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 11:41:31 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 21:41:18
Příspěvky: 51
Myslíš http://www.esl.eu/cz/ ?

_________________
Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 11:45:47 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Tak můžeš se pokusit sám... být profi hráč není nic jednoduchého hlavně kvůli sociální stránce. Na to abys byl dobrý musíš hodně hrát, ale spousta lidí nemůže, protože mají dost trápení s tím, aby se uživili. Jestli někdo stíhá progaming zároveň s prací, nebo školou, popřípadě rodinným životem tak klobouk dolů. Na to aby jsi se uživil jako hráč musíš mít sponzora a těch v čechách moc není. Proto je v zahraničí více top hráčů, protože jim někdo platí za to, že hrají a reprezentují jeho firmu...

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 11:50:49 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Ono hra neni jen o 'progamingu'. Nekteri zapominaji proc hry byly puvodne vymyslene - prekvapive, pro zabavu. Jakozto matka 7-leteho ditete bohuzel nemam tolik casu, kolik bych chtela, abych jej mohla investovat do hrani. Pro mne hry jsou pro zabavu, a pokud jde o online hrani, jde mi i o to pobavit se s ostatnimi, bez nejakych 'namakanych' pitomcu, co jedine co umi je nadavat 'slabym'/novym hracum jako jsem ja.

Chci se ve SC2 vypracovat, byt decentni hrac, ale ne za cenu slusnosti, a ztraty zabavy. Vsem zdejsim veteranum se omlouvam, ze tu vlastne kecam, kdyz jsem v porovnani s vama proste jeste newbie, ale tenhle topic mne proste nedal a musela jsem neco rici.

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 12:06:12 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Celkově si myslím, že velká část hráčů SC2 jsou ti, kdo hrávali SC1, a to je prostě už odrostlá generace, která na nějaký progaming jednoduše nemá čas a vlastně ani tu naivitu věřit, že se tím dá (nebo někdy bude dát) uživit a že to pro člověka má nějakou budoucnost (nemá; odzvoní vám a nemáte absolutně žádnou praxi, zkušenosti, které vám pomůžou najít si nějaké slušně placené místo).

Těch puberťáků, jakými jsme byli před 10 lety, už je menšina (viz i nějaká anketa o věku, která tu byla). Což mě přivádí k otázce - co ti náctiletí dneska vlastně dělají? Chatují na Facebooku? Souloží? :) Fetují? :) Kruci, za nás to bylo jinak :lol:

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 12:12:48 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: pon 18. čer 2007 21:15:08
Příspěvky: 381
Johauna píše:
Ono hra neni jen o 'progamingu'. Nekteri zapominaji proc hry byly puvodne vymyslene - prekvapive, pro zabavu. Jakozto matka 7-leteho ditete bohuzel nemam tolik casu, kolik bych chtela, abych jej mohla investovat do hrani. Pro mne hry jsou pro zabavu, a pokud jde o online hrani, jde mi i o to pobavit se s ostatnimi, bez nejakych 'namakanych' pitomcu, co jedine co umi je nadavat 'slabym'/novym hracum jako jsem ja.

Chci se ve SC2 vypracovat, byt decentni hrac, ale ne za cenu slusnosti, a ztraty zabavy. Vsem zdejsim veteranum se omlouvam, ze tu vlastne kecam, kdyz jsem v porovnani s vama proste jeste newbie, ale tenhle topic mne proste nedal a musela jsem neco rici.


Jsem rád, že mezi námi vidím i ženu. Maminka mého kamaráda také dřív hrála SC1 a žádné ořezávátko teda nebyla. Občas nám dávala pěkně zabrat :)

Držím palce, ať ta zábava v SC2 vydží co nejdéle.

_________________
And thou shall count to three...
Jumbik Bnet acc


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 12:25:53 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 12:05:39
Příspěvky: 304
Neithy píše:


myslím nějakou stránku podobnou té, která byla kdysi pro BW. Jestli si dobře pamatuji, jednalo se o stránku českého progamingu, kde kromě BW byly i sekce obsahující jiné hry měla něco společného i s PG24.tv, kde vysílal Jump. Už to je ale pár let, tak nevím, co se změnilo, jelikož jsem pak sledoval výhradně Korejskou scénu. Někde jsem četl, že Jump je kapitánem českého týmu? Má nějaké své stránky? Kontakt?

Jumbik píše:
Tak můžeš se pokusit sám... být profi hráč není nic jednoduchého hlavně kvůli sociální stránce. Na to abys byl dobrý musíš hodně hrát, ale spousta lidí nemůže, protože mají dost trápení s tím, aby se uživili. Jestli někdo stíhá progaming zároveň s prací, nebo školou, popřípadě rodinným životem tak klobouk dolů. Na to aby jsi se uživil jako hráč musíš mít sponzora a těch v čechách moc není. Proto je v zahraničí více top hráčů, protože jim někdo platí za to, že hrají a reprezentují jeho firmu...


Mně je to jasné. Abys uspěl, musíš se tomu věnovat fulltime, tedy 8-10 hodin denně. Sám se o to pokoušet nebudu, jelikož mám v životě jiné priority, jen se prostě divím, že u nás žádná taková osoba není. Bylo by fajn na turnaji fandit krajanovi, ne? :)

Co se týče sponzorů.. ty má minimum hráčů. Peníze na turnaje mají hráči od svých klanů, a ty jsou mezinárodní. Ale je pravda, že v českém starcraftu prostě nejsou peníze. Otázka je, jestli to není začarovaný kruh -> Bylo by více firem ochotných vrazit peníze do české SC2 scény, kdyby bylo víc hráčů a SC2 bylo v čechách více populární? Nebo by bylo SC2 u nás více populární a s více hráči, kdyby bylo více firem vrážejících peníze do české SC2 scény?

Johauna píše:
Ono hra neni jen o 'progamingu'. Nekteri zapominaji proc hry byly puvodne vymyslene - prekvapive, pro zabavu. Jakozto matka 7-leteho ditete bohuzel nemam tolik casu, kolik bych chtela, abych jej mohla investovat do hrani. Pro mne hry jsou pro zabavu, a pokud jde o online hrani, jde mi i o to pobavit se s ostatnimi, bez nejakych 'namakanych' pitomcu, co jedine co umi je nadavat 'slabym'/novym hracum jako jsem ja.


Jasně, pro 99 % z nás o progamingu není. Ale jak už jsem napsal výše, jde mi o to jedno %, které u nás neexistuje. Smyslem tématu není začít přemlouvat hráče, aby zanechali svých životů a vrhli se 24/7 na starcraft, ani není urážet slabší hráče (nevím, kde jsi to v mém příspěvku vyčetla), jen zamyšlení nad tím, proč se u nás SC2 nechytlo tak jako v jiných zemích.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 12:36:24 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: stř 01. zář 2010 19:19:11
Příspěvky: 85
Pralev píše:
Celkově si myslím, že velká část hráčů SC2 jsou ti, kdo hrávali SC1, a to je prostě už odrostlá generace, která na nějaký progaming jednoduše nemá čas a vlastně ani tu naivitu věřit, že se tím dá (nebo někdy bude dát) uživit a že to pro člověka má nějakou budoucnost (nemá; odzvoní vám a nemáte absolutně žádnou praxi, zkušenosti, které vám pomůžou najít si nějaké slušně placené místo).

Těch puberťáků, jakými jsme byli před 10 lety, už je menšina (viz i nějaká anketa o věku, která tu byla). Což mě přivádí k otázce - co ti náctiletí dneska vlastně dělají? Chatují na Facebooku? Souloží? :) Fetují? :) Kruci, za nás to bylo jinak :lol:


No ja se nechci jeste hazet do skupiny starych paprdu (paprdek..? :P), ani nijak posuzovat nactilete. V jejich veku jsem taky travila hodne casu hranim, krucinal, jeste ted si obcas rada dam delsi nocni 'parby', kdyz je nalada a elan. SC1 jsem hrala, ale v dobe kdy jsem ho hrala, tak jsem o nejakem online hrani nemohla ani snit. Takze s SC2 je pro mne cely Battle.net novy, jo, hraju jak poleno, kazdy z vas by mne posvacil k snidani a jeste s prstem v nose... ale co, kazdy nejak zacinal.

Bohuzel, s vekem pada takove to sneni, ze by se clovek mohl zivit necim takovym, jako jsou hry... a to je fakt.

Jumbik píše:
Jsem rád, že mezi námi vidím i ženu. Maminka mého kamaráda také dřív hrála SC1 a žádné ořezávátko teda nebyla. Občas nám dávala pěkně zabrat :)

Držím palce, ať ta zábava v SC2 vydží co nejdéle.


Jak jsem napsala vyse... SC1 jsem hrala, ale v te dobe jsem hrala maximalne tak po LANce... takze moje skilly (nebo spise jejich nedostatek) jsou jeste hodne, hodne zakopane a bude to chtit hodne driny se alespon trosku vypracovat, abych vubec nekomu dala zabrat. ;)

Ale kazdopadne diky... taky doufam, ze mne hra bude dlouho bavic... u stareho SC1 to bylo kopa zabavy.

ondik píše:
Jasně, pro 99 % z nás o progamingu není. Ale jak už jsem napsal výše, jde mi o to jedno %, které u nás neexistuje. Smyslem tématu není začít přemlouvat hráče, aby zanechali svých životů a vrhli se 24/7 na starcraft, ani není urážet slabší hráče (nevím, kde jsi to v mém příspěvku vyčetla), jen zamyšlení nad tím, proč se u nás SC2 nechytlo tak jako v jiných zemích.

To neni o tom, ze by nebyly ambice. Ver mi, spoustu z nas je ma. Dokonce i takovy lempl jako ja, ktery sotva zacal hrat po battlenetu je ma. Ale kde vzit tolik casu? Hrani her na takove urovni je proste jak vrcholovy sport. Musis do toho vlozit hodne usili a hlavne casu. A ten cas, to je prave ten problem. Nemyslim si, ze existuje 'zazracny' recept na uspech. A jinak, co se tyce urazeni hracu - to nebylo mysleno ani tak na tebe, ale spise obecne. Z mych zkusenosti spoustu lidi nema problem proste 'vylolovat' nebo jinak urazet hrace, kteri nejsou podle jejich gusta dostatecne dobri.

_________________
Obrázek
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit." -Ryan "coL.Ryan" Rushia
--
Currently practicing on my private EU account, need time alone, just for my own practice.


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 12:38:15 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: ned 08. srp 2010 20:01:18
Příspěvky: 54
Pralev píše:
Těch puberťáků, jakými jsme byli před 10 lety, už je menšina (viz i nějaká anketa o věku, která tu byla). Což mě přivádí k otázce - co ti náctiletí dneska vlastně dělají? Chatují na Facebooku? Souloží? :) Fetují? :) Kruci, za nás to bylo jinak :lol:


ja som asi puberťák,takže môžem aspoň povedať svoje skúsenosti :D ja síce hrávam ten starcraft,aj na battle nete ale rohodne to neberiem nejak vážne,hrám iba pre zábavu...a ja osobne nepoznám nikoho vo svojom veku kto by hral starcraft ani len tak ako ja...všetci puberťáci čo strávia pri hrách vela času hrajú wowko :// a ešte občas cs alebo dotu...(myslím že zrovna dota scéna v czsk je aspoň ako tak kvalitná) a bol by si prekvapený,kolko času dokáže niekto stráviť na facebooku :D

_________________
protoss/zerg player
En taro Tassadar.

Obrázek


Nahoru
Odpovědět s citací  

 Předmět příspěvku: Re: Slabá česká komunita
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 13:34:53 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 8:46:27
Příspěvky: 9
Myslim že byste si měli přečíst tento článek abyjste měli představu o CZ Progamingu :D
http://www.svethardware.cz/art_doc-74D1B73D7F34AA34C125774C0053E4C7.html
Já už hraju hodně dlouho SC1 sem moc nedal, spíš sem drtil CounterStrike a Q3A v současné době příležitostně Quake Live a SC2. Ale sem jen výkendovej hráč co to hraje pro zábavu a žádný ambice na profesionalní uroven si fakt nekladu. Mam kamaráda co hrál za Necroraisers a neni co závidět, furt někde lítal po Lankách, se všim pomáhal na turnajích, a seděl doma a hrál, pořádně si ani nešel nikam zakalit, ve škole propadal a ani se neuměl o ničem jinym bavit než o hrách. Teď se mu snad rozsvítilo že taky je svět venku a né jen pokoj s počítačem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Odpovědět s citací  

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz