StarCraftCZ.com


Fórum o pokračování slavné RTS.
Právě je sob 27. dub 2024 15:08:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina





Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 15:25:29 
Offline
 Profil

Registrován: ned 02. kvě 2010 13:44:49
Příspěvky: 19
Po pár dnech, co vyšla hra, se na obzoru objevily stránky jako jsou např sc2ranks nebo rts-sanctuary, které zobrazují aktuální umístění hráčů z celého světa v jednom žebříčku. Tyto stránky mě inspirovaly k tomu, abych vytvořil podobný žebříček, který by zobrazoval pouze české a slovenské hráče. Jediné co musíte udělat, je zadat adresu vašeho herního účtu a stát, ve kterém pobýváte. Vyhledávat hráče je možné podle typu ligy a následně podle rasy a národnosti. Proto čím více hráčů bude v tomto žebříčku, tím více hodnověrný tento žebříček bude. Zatím nefunguje funkce aktualizace výsledků, která by měla být uvedena do provozu v nejbližších dnech. Snažte se prosím zadávat správné národnosti, úprava je možná ne však vítaná. Pokud chcete být v tomto žebříčku, zadejte svou národnost a adresu účtu na této stránce.


Naposledy upravil Khenyk dne stř 18. srp 2010 19:16:54, celkově upraveno 1
přesunuto do jiného tématu a upraven název tématu


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 19:18:03 
Offline
Moderátor fóra
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: ned 07. bře 2010 3:10:14
Příspěvky: 219
Bydliště: Most
skvěle, konečně to někoho napadlo

měl bych jednu připominku. Ten filtr CZ/SK bych volil automaticky podle IP (takovych php scriptu je na webu mraky) aby se tam nemohl regnout nejakej jouda z Bangladeže a omezilo by to i chybovani hracu


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 19:39:13 
Offline
 Profil

Registrován: stř 18. srp 2010 19:36:19
Příspěvky: 1
suhlasim, super vec.
len mam drobnu pripomienku, respektive, na vyber z dvoch navrhov.
po kliknuti na filter, nevidim co mam vyfiltrovane (co som zvolil) takze

1. mohlo by to pisat niekam zvolene filtre
alebo
2. nech sa filtre neresetnu na default po kliknuti vyhledat


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 19:40:14 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 30. čer 2007 13:44:46
Příspěvky: 56
Vypadá to zajímavě. Ale z prvního pohledu bych upozornil na tyhle věci:
• Pozadí vypadá divně na vyšší rozlišeních (opakuje se).
• Bylo by dobré, kdyby se nastavené parametry, podle kterých se zobrazuje žebříček, po odkliknutí objevily jako přednastavená možnost. Tedy pokud příjdu na stránku a nechám si zobrazit CZK/SVK 1v1 pro Platinum ligu, tak aby na v kolonkách na zobrazené stránce „zůstaly“ nastavená políčka.
• Připadalo by mi lepší, kdyby se parametry posílaly formou GET namísto POST, aby bylo možné přeposílat adresu na konkrétní žebříček. Pokud by při větším počtu záznamů došlo ke stránkování, tak bych řekl, že to bude nutné (POST odkazem bez JS znova nepošleš).
• Bylo by také hezké, kdyby šlo pomocí určitého paramety nebo kotvy zvýraznit určité jméno. Přikláněl bych se ke kotvě, jelikož ta také posune stránku na konkrétní místo a pomocí JS lze zvýraznit správný řádek.
• Barva textu v tabulce mi připadá příliš světlá.
• Když dlouhé texty u záznamů v tabulce roztáhnou šířky sloupců na úkor šířky sloupců, které potřebují šířku na záhlaví, tak se zvýší výška záhlaví (momentálně lze vidět u české platiny). V tu chvíli není obrázek na pozadí záhlavových buněk dostatečně velký. Mělo by stačit nastavit jako pozadí kromě obrázku také barvu nejnižší linky obrázku.


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 19:59:31 
Offline
 Profil

Registrován: ned 02. kvě 2010 13:44:49
Příspěvky: 19
-Jo to s tím IP bych mohl udělat to mě nenapadlo
-to s tím fitrem co zůstane - na to sem zapoměl
-k tomu pozadí (mě se líbí, ale tak můžu ho změnít), zatím nevim jak zamezit tomu aby se opakovalo v IE, nejsem v CSS tak moc dobrej.
-ta barva pozadí tabulky je světla to jo, ale nejsem zas tak dobrej estetik abych udělal něco co by bylo vkusnější(tohle pozadí mám z jedny stránky)
-to s tou kotvou si to myslel jak?
-s tím problémem zahlaví jsem se potýkal, myslel jsem že jsem to už ošetřil když se mě to zobrazuje dobře - ještě na to mrknu


- jestli by měl nekdo nějakej lepší css styl na tabulku tak to tam můžu hodit


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 20:11:52 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 30. čer 2007 13:44:46
Příspěvky: 56
mortalbombat píše:
-k tomu pozadí (mě se líbí, ale tak můžu ho změnít), zatím nevim jak zamezit tomu aby se opakovalo v IE, nejsem v CSS tak moc dobrej.

Není nutno měnit. Nejsem si teda konkrétně jist, jak to bude vypadat, nejspíš by to chtělo dát na zbytek pozadí ještě nějakou barvu (ty tam máš teď šedivou, která se tam moc nehodí).
Neviš, jak tomu zamezit v IE, ale v ostatních prohlížečích ano? „background-repeat: no-repeat;“ Pak bych také doporučil nastavit „background-position:center top;“

mortalbombat píše:
-ta barva pozadí tabulky je světla to jo, ale nejsem zas tak dobrej estetik abych udělal něco co by bylo vkusnější(tohle pozadí mám z jedny stránky)

No, tak barvu pozadí tabulky měnit nemusíš, můžeš změnit barvu toho textu, na který jsem si stěžoval. Černá by měla být v pohodě.

mortalbombat píše:
-to s tou kotvou si to myslel jak?

Hmmm. Nevíš, co je to kotva, nebo jsem špatně popsal to, co navrhuji?

mortalbombat píše:
-s tím problémem zahlaví jsem se potýkal, myslel jsem že jsem to už ošetřil když se mě to zobrazuje dobře - ještě na to mrknu

Barva pozadí <th> je nastaveno na transparent. Mělo by stačit dát tam tu modrou z toho obrázku na jejím pozadí (images/bg_header.jpg).


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 21:11:36 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: čtv 18. bře 2010 17:11:13
Příspěvky: 209
Podle ceho to radi ? , kdyz si das platinum tak to neni podle bodu tak by me zajimalo podle ceho :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 21:14:56 
Offline
 Profil

Registrován: úte 27. dub 2010 7:04:40
Příspěvky: 1097
Podepisuji se pod vše, co napsal SiMich.

_________________
Obrázek

Vlastní blog o SC2 - http://pralev-sc2.blog.cz/


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 21:53:23 
Offline
 Profil

Registrován: ned 02. kvě 2010 13:44:49
Příspěvky: 19
no při tom vkladani novych lidi do db jsem prisel na dalsich x chyb ktery tam mam takze to bude jeste chvili trvat nez to rozchodim tak aby to fakt stalo za to
mejte strpeni holt nejsem profik co s tim dela kazdej den

-pokud budete vkladat svuj ucet do databaze tak prosim si zkontrolujte zda se na vasem uctu spravne zobrazuji vsechny udaje - ted pisu o lidech s nicky : Martin,Xeronia a Lulda kde je nejaky bug na strane Battle netu a na tech uctech se nezobrazuji v soucasene dobe zadne udaje ktery bych mohl pouzit
Takze je smazu z DB a jakmile bude vas ucet v poradku vlozte prosim svuj ucet znovu

-jo to razeni je spatne zatim nevim proc ten sql dotaz nefunguje jak ma
-to zahlavy tabulek by melo byt uz dobre
-to pozadi asi zmenit protoze ma moc maly rozliseni
-to s tou kotvou jsem asi spatne pochopil, nebo mam udelat JS aby se pri najete zvyraznil radek?nebo barevny oddeleni lichych a sudych radku

-pokud by někdo zjistil ze se mu neshoduje rasa, za kterou hraje nebo aktualni body v divizi (pri vlozeni do DB ne po pozdejsim hrani ladderu) tak at sem napise nick


Naposledy upravil mortalbombat dne čtv 19. srp 2010 1:07:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Cze - Svk 1v1 Battle.Net Ladder - ranking
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2010 23:58:02 
Offline
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: sob 30. čer 2007 13:44:46
Příspěvky: 56
No, tak barevné oddělení lichých a sudých řádků je taky dobrý nápad.

Myslel jsem ale to, že každý řádek tabulky bude fungovat jako kotva. Např. <tr>, ve kterém je uživatel „Raynor“ by mohl mít id třeba „kotva-Raynor“. Potom by stačilo přejít na adresu „ladder.php?narodnost=[blabla]&liga=[blabla]&rasa=[blabla]#kotva-Raynor“ a zobrazil by se vygenerovaný žebříček s obrazem najetým na řádek, kde je Raynor.
Ten nápad s JS byl pouze k estetickému doladění... ona ta funkčnost kotev mi nepřipadá moc skvělá. Ono to přejede obrazem tak, aby element, na kterém je kotva, byl umístěn navrchu obrazovky. Nevím, na malých rozlišeních je to možné okamžitě postřehnutelné, ale na mém rozlišení 1920×1200 koukám spíš doprostřed stránky, takže bych byl dezorientovaný ohledně toho, na co se mám vlastně koukat. Takže pomocí JS by se šlo podívat na označenou kotvu, vyhledat element s patřičným ID a změnit mu třídu tak, aby se obsah řádku zvýraznil. Pokud by sis s tím chtěl dát práci, tak bys tam mohl odscrollovat sám tak, aby byl řádek uprostřed obrazovky. Ale funkcionalitu kotvy bych raději i v takovém případě ponechal pro případ návštěvníka s vypnutým JS.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits     
Updated By phpBBservice.nl  
Český překlad – phpBB.cz